آیا نصیحتهای خوب عمل میکند

همه هر روزه، به خصوص در اول صبحها در شبکه مجازی، نصیحتهای خوب میشنویم و میخوانیم. همه هم میدانیم خوب هستند. اما آیا این نصیحتها، اثرگذار هم هستند؟ سبب بروز تغییری در ما میشوند؟انگیزه نوشتن این یادداشت، پیامی بود که صبح یک روز در یکی از گروههای شبکه مجازی دیدم. دوست عزیزی نوشته بودند که :

  در مقابل خشم دیگران، مهربان باشیم

اقدامات انگیزشی ساده

هر وقت صحبت از انگیزش و تقدیر و تشویق میشود، مدیران زیادی هستند که اقدامات ساده انگیزشی را سبک، بی مزه یا لوس قلمداد میکنند. در مقابل کارکنانی هم هستند که این اقدامات را لازم و در زمره نیازهای خود عنوان میکنند. این نوشته را به کارهای انگیزشی ساده اختصاص داده ام تا نظرات شما را بدانم.وقتی صحبت از تشویق همکاران میشود، عمده مدیران گله مند هستند که ابزارهای لازم برای انجام این کار مهم را ندارند. مثلاً میگویند که نمیتوانند به همکارانشان پاداش بدهند، نمیتوانند در جمع آنها را تشویق کنند، نمیتوانند به آنها یک روز مرخصی تشویقی بدهند و مشکلاتی از این دست.

استرس شغلی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟

موسسه‌ی ملی امنیت و سلامت شغلیِ ایالات متحده (NIOSH) در پاسخ به «استرس شغلی چیست» می‌گوید: «استرس شغلی، پاسخ‌های فیزیکی و احساسی مضری هستند که وقتی الزامات کار مطابق توانایی‌ها، منابع یا نیازهای کارگر نیست، به وقوع می‌پیوندند. این امر ممکن است به بیماری و جراحت هم منجر شود

هفت دلیل که نشان می‌دهد پیشرفت شغلی شما متوقف شده است

پیشرفت شغلی برای برخی از افراد خیلی زود صورت می‌پذیرد. در حالی‌ که عده‌ای دیگر همیشه درجا می‌زنند. وضعیت شغلی شما در چه موقعیتی قرار دارد؟ آیا احساس می‌کنید روند پیشرفت شما متوقف شده است؟ در ادامه به ۷ دلیلی اشاره می‌کنیم که می‌توانند عامل توقف پیشرفت شغلی شما باشند.

 

چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟

صحبت کردن اغلب سخت‌ترین مهارت برای یادگیری در مهارت‌های چهارگانه‌ی زبان است. گوش دادن و فمهیدن یا حتی خواندن و نوشتن نیز دشواری‌های خاص خود را دارند، اما صحبت با یک فرد انگلیسی‌زبان و نفهمیدن منظور وی و از کار افتادن ذهن قطعا تجربه‌ای بسیار تلخ و متفاوت است. اما با ترفندهای صحیح در کنار تلاش مداوم، می‌توانید به سادگی شاخ این غول را بشکنید و بهتر از قبل انگلیسی صحبت کنید. این نوشته را بخوانید تا ببینید چگونه باید انگلیسی صحبت کنیم.

چگونه روح شاد تری داشته باشیم ؟

در این مطلب شما را با میانبرهایی آشنا می کنیم که تنها در چند ساعت حال و هوای تان را زیر و رو می کنند. محققان و روانشناسان معتقدند این قدم ها از شما انسان شادتری می سازد.

تو هم می توانی ، پنج راز موفقیت در سختی

از قدیم گفته اند که موفقیت ها در سختی بدست می آیند. اگر در حال حاضر در یکی از پیچ و خم های دشوار زندگی تان قرار گرفته باشید شنیدن این جمله احتمالا ناراحتتان می کند و می گویید. من موفقیت نخواستم به همین شرایط فعلی ام راضی هستم ای کاش کمی از سختی ها کاسته می شد.

برترین جملات تبلیغاتی موثر که باعث افزایش فروش می‌شود

آیا هرگز از خود پرسیده‌اید که چرا بعضی محصولات را می‌خریم و سایر محصولات را بر روی قفسه باقی می‌گذاریم؟ چگونه میان تمام گزینه‌های موجود، یکی را انتخاب می‌کنیم، در حالی که در بیشتر موارد، تجربه‌ی کمی در استفاده از محصولاتی داریم که باید از میان‌شان یکی را انتخاب کنیم، یا حتی هیچ تجربه‌ای در مورد آنها نداریم! چه چیزی باعث می‌شود رستوران جدیدی را امتحان کنیم، از خمیر‌دندان جدیدی استفاده کنیم یا به نرم‌افزار جدیدی روی بیاوریم؟

سایر پژوهش ها (تطبیقی، تاریخی، میدانی) و ویژگی های آن

در پژوهش تطبیقی پژوهشگر در صدد آن است که دو یا چند پدیده اعم از کشور، سازمان، تئوری و یا اندیشه را از منظر مختلف مثلا همسانی ها و ناهمسانی ها مورد مقایسه قرار دهد. 

انواع مورد پژوهی و مراحل آن


جدی ترین تمایز در انواع مطالعات مورد پژوهی به این نکته بر می گردد که قرار است یک مورد را مطالعه کنیم یا چند مورد را. براین اساس مورد پژوهی به دو دسته اصلی زیر تقسیم بندی می شود:

مورد پژوهی،‌اهداف و ویژگی های آن


پژوهشگر موردی یک مورد را انتخاب و آنرا از جنبه های مختلف بیشمار بررسی می کند. مورد پژوهی مطالعه ای است که طی آن اولا، یک مورد( مورد پژوهی تک موردی) یا تعداد محدودی از موردها (مورد پژوهی تطبیقی) در شرایط واقعی خود مطالعه شده، دوما یافته های حاصل از این مطالعه به شیوه کیفی مورد تحلیل قرار می گیرد.

 

ویژگی های پژوهش کیفی و مراحل انجام آن

مراحل انجام پژوهش کیفی: 1) تعیین استراتژی پژوهش: یعنی روشن ساختن این که پژوهش توصیفی، اکتشافی و یا تبیین است که به ترتیب استراتژیهای پژوهشی میدانی، مطالعه موردی و یا مطالعه میدانی همراه با مطالعه چندگانه را می طلبد.

پژوهش های کیفی و اهداف آن

تحقیق کیفی برای درک و تبیین پدیده‌های پیچیده اجتماعی از داده‌های کیفی نظیر داده‌های حاصله از مصاحبه، مشاهده مشارکتی، مستندات، پرسشنامه، کار میدانی و ... استفاده می‌کند. پیدایش تحقیق کیفی به وجود عامل انسانی مربوط می شود. 

مراحل پژوهش زمینه یابی

اولین مرحله از پژوهش زمینه یابی، تعریف مسأله می باشد. مسئله یا موضوع پژوهش باید برای پاسخ دهندگان به اندازه ای جالب و مهم باشد که در آنها انگیزه ایجاد کند. برای اجرای این تحقیق محقق نیز باید اهداف خود را دقیق تعریف کند. این از آن جهت مهم است چون باید بر اساس همین اهداف سؤالات مناسبی را تهیه کند. هر سوالی که پرسیده می شود باید به یک یا بیشتر اهداف پژوهش مرتبط باشد.

انواع تحقیق زمینه یابی، مزایا و معایب آن


 با توجه به موضوع و هدف تحقیق دو نوع طرح تحقیق زمینه یابی وجود دارد : تحقیق طولی و تحقیق مقطعی.  

پژوهش های توصیفی؛ تحقیق زمینه یابی (پیمایشی)- اهداف و ویژگی های آن

تحقیق زمینه یابی یک روش جمع آوری داده هاست که از یک گروه خاص از افراد خواسته می شود تا به تعدادی از سؤالهای خاص پاسخ دهند. این تحقیقات جزء تحقیقات توصیفی می باشند و تا حدی شبیه سرشماری می باشند.

آزمون ها سنجش رابطه و سنجش همبستگی

آزمون های سنجش رابطه: در این آزمون جهت و شدت رابطه مورد آزمون قرار نمی گیرد. زمانیکه مقیاس سنجش متغیرهای پژوهش هر دو اسمی است یا یکی اسمی و دیگری رتبه ای و یا نسبتی باشد، استفاده از این آزمون گزینه مناسبی خواهد بود. 

انتخاب آزمون مناسب و تحلیل کمی؛ آزمون های (مقایسه ای)

انتخاب آزمون مناسب و مرتبط برای تحلیل داده های پژوهش تنها وابسته به یک عنصر نبوده و عوامل مختلفی در آن دخالت دارند. در آزمون های سنجش تفاوت و اختلاف (مقایسه ای) گاهی نوع فرضیه شما به گونه ای است که قصد دارید مقایسه ای را بین میانگین های دو گروه یا بیشتر و یا حتی میانگین صفتی را در یک گروه با مقدار ثابتی مقایسه کنید. در این صورت از آزمون های زیر که در زیرمجموعه آزمون های پارامتریک قرار دارند، می توانید استفاده نمایید:

ویژگی افراد منفی نگر

قدرت منفی بافی حتماً شما هم این کلمات را قبلاً شنیده اید، مخصوصاً در دورانی مثل امروز که روانشناسی مثبت نگر محبوبیت زیادی دارد: شاد بودن را انتخاب کنید. موفقیت خود را تجسم کنید و موفق شوید. اگر به چیزی باور داشته باشید، به آن دست پیدا خواهید کرد.  همه ی اینها پیام های خوبی هستند.

مراحل اجرای پژوهش پس رویدادی

هدف تحقیق پس رویدادی کشف روابط بین متغیرهای پژوهشی است. دراین روش از دو طرح علی و گروه ملاک یا علی- مقایسه ای استفاده می شود. اکنون مراحل اجرای این روش موردبحث قرارمی گیرد.

« 1 2 3 4 ... 5 74 » صفحه:
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی