روش تشکیل صندوق قرض الحسنه خانوادگی

قرض الحسنه به عنوان یکی از پرکاربرد ترین عقود اسلامی همواره مطرح بوده ودر جهت کاهش فقر و کمک به رفع نیاز های ضروری افراد جامعه همواره راهگشا بوده است یکی از ویژگی های عمده قرض الحسنه قابلیت همگانی بودن و اجرایی بودن آن در تمامی جمع های کوچک حتی  خانواده هاست

پیشرفت های حسابداری

مجله پیشرفت‌های حسابداری یکی از چهار نشریه‌ای است که با سیاست جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پیوند با تخصصی شدن مجله‌ها از دل مجله علوم اجتماعی و انسانی دانشگاه شیراز برآمده است. انشاءالله در هر سال دست کم دو شماره به چاپ خواهد رسید. این مجله با توجه به پیشینه‌ی شایسته‌ی مجله علوم اجتماعی و انسانی، علمی- پژوهشی است.

فصلنامه پژوهشنامه مالیات(علمی-پژوهشی)

فصلنامه پژوهشنامه مالیات براساس تائیدیه شماره 26944/11/3/89 مورخ 15/7/1389 کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور از شماره دوم (مسلسل 50)، پاییز 1387دارای رتبه علمی – پژوهشی است.

پژوهش های اقتصاد پولی، مالی

در دی ماه سال 1370 کمیته ای منتخب از اساتید دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد تصمیم به راه اندازی مجله ای در این دانشکده گرفتند و در آّان سال 1371 با معرفی سردبیر، مدیر مسول و اعضاء هیات تحریریه به این امر جامعه عمل پوشاندند.

پژوهش حسابداری مالی

مجله پژوهش‌های حسابداری مالی بر اساس ابلاغیه شماره 640/11/3 مورخ 8/4/1388 کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری دارای درجه علمی – پژوهشی و  دارای شماره استاندارد بین‌المللی 7691-2008 ( نسخه‌ چاپی) و 3405-2322 ( نسخه‌ الکترونیک) از سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

پژوهش‌های تجربی حسابداری

پژوهش‌های تجربی حسابداری فصلنامه‌ای است با رویکرد علمی- پژوهشی که با رسالت توسعه‌ دانش و پژوهش حسابداری در کشور، به انتشار مقاله‌های پژوهشی درحوزه حسابداری مبادرت می‌کند.

خلاقیت و نوآوری، از کلیدهای شادی در کار

این واقعیت غیرقابل انکار است که در آفرینش هر چیز جدیدی که قبلا وجود نداشته، زیبایی‌های بسیاری نهفته است. در تمام مشاغل و کارها هم به‌طور حتم خلاقیت وجود دارد و هم هر کسی که بتواند راهی برای خلاق بودن پیدا کند، به بهترین نتایج و عملکردها دست خواهد یافت.

فصلنامه‌ی بررسی های حسابداری و حسابرسی

فصلنامه‌ی بررسی های حسابداری و حسابرسی، نشریه‌ای است با رویکرد علمی-پژوهشی که با رسالت توسعه‌ی حسابداری در کشور، شناسایی مسایل حسابداری و حسابرسی سازمان‌های ایران و ارایه ی راهکار برای آن، مقاله‌های علمی-پژوهشی در حوزه‌ی حسابداری را منتشر می‌کند.

تنبلی گروهی چیست ؟

مهندس فرانسوی به نام رینگلمن که روی کارایی اسبها کار می کرد دریافت که قدرت حمل بار دو اسب با دو برابر قدرت حمل بار یک اسب برابر نیست. او این مطالعه را به رفتار گروهی انسانها نیز تعمیم داد. نتایج جالب توجه بود. اگر دو نفر در یک تیم طناب کشی حاضر شوند هر یک تا 93% توان خود را به کار خواهند گرفت. اگر طناب کشی بین گروههای سه نفره انجام شود هر یک از اعضاء تیم  85% توان خود را به کار خواهد گرفت، این عدد در مورد یک تیم هشت نفره برای هر فرد تنها 49% خواهد بود!

سخنانی زیبا از موریس مترلینگ

هر چه مرگ نزدیک می شود این رویداد در نظرم بی اهمیت تر می گردد زیرا در می یابم که مرگ اگر واپسین رویداد زندگی آدم نبود هیچ اهمیتی نداشت. برای من محقق است همان جوری که از حال بیماری به خواب رفتن لذت دارد همان جور هم از رنج و درد آزاد شدن و وارد عرصه مرگ گردیدن لذت بخش است.

ضرورت نیاز استفاده از نرم افزار حسابداری

اگر بخواهیم حسابداری را تعریف نماییم می توان گفت که حسابداری یک سری روشهایی قراردادی است که توسط کارشناسان و استادان حرفه ای تدوین گردیده و به تدریج مورد قبول قرار گرفته و قابل تغییر و تصحیح می باشد. اگر بخواهیم در چند سطر تاریخچه حسابداری را بیان کنیم می توان اینگونه بیان کرد که:

خصوصیات یک مدیر موفق

بی شک رسیدن به هر موفقیتی بدون داشتن ابزار و لوازم آن امکان پذیر نیست. مدیریت هم ابزار خاصی نیاز دارد که اصلی ترین آنها کاراکتر و شخصیت مدیر است. در این مقاله چند خصوصیت اخلاقی لازم برای یک مدیر موفق را لیست کرده ایم، به این امید که با شناخت آنها، از نقاط ضعف و قدرت خودتان و فاصله ای که از لحاظ شخصیتی با یک مدیر موفق دارید، آگاه شوید

تغییرات اساسی در زندگی

این ساده ترین و سریع ترین راه برای تغییرات اساسی در زندگی شماست: با ارزش ترین کارهای هر روز خود را در نخستین سه ساعت پس از بیدار شدن تان در صبح و با استواری کامل و فعالیت کاملاً منظم انجام دهید

آشنایی با اصول اقتصاد از دیدگاه منکیو

اقتصاد علمی است که نشان می‌دهد چگونه افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها، در خصوص مدیریت منابع محدود تصمیم‌گیری می‌کنند. اما این جمله دقیقا به چه معناست؟ پروفسور گِرگ منکیو (Greg Mankiw)، استاد دانشگاه هاروارد و نویسنده‌ی کتاب «اصول اقتصاد» که در بسیاری از مدارس اقتصاد تدریس می‌شود، برای پاسخ به این سؤال، ۱۰ اصل را که به اصول اقتصاد منکیو معروف هستند، معرفی می‌کند. ۷ مورد از این اصول، مربوط به اقتصاد خرد و ۳ اصل آخر به اقتصاد کلان اشاره دارد که در ادامه به تشریح آنها می‌پردازیم:

قانون کارما

آیا تا بحال با خود اندیشیده‏ اید که چرا زندگی، بازی بومرنگها است؟

 

در طبیعت قانونی داریم به نام کارما که این قانون، قانون عمل و عکس العمل، تابش و بازتابش و علت و معلول است. که بعضی آنرا تناسخ نیز می‏نامند که به نظر من این دو تفاوت زیادی با هم دارند و در زبان لاتین آنرا Karma می‏خوانند.

ده اشتباهی که به محبوبیت شما لطمه وارد می‌کند

افراد بسیاری تسلیمِ این باور اشتباه هستند که محبوبیت و دوست‌داشتنی بودن، از ویژگی‌های ذاتی و غیرقابل آموختنی است که فقط به معدودی آدم‌های خوش‌شانس مثل خوش‌قیافه‌ها و خوش‌مَشرب‌ها و آنهایی تعلق دارد که استعدادهای خارق‌العاده‌ای دارند. افتادن به دام این تصور غلط، آسان است؛ اما واقعیت این است که محبوبیت تحت کنترل خودتان و مربوط به هوش هیجانی‌تان (EQ) است. در این نوشته می‌خواهیم شما را با ۱۰ اشتباهی که به قیمت محبوبیت شما تمام می شود، آشنا کنیم.

شادترین انسان روی زمین چگونه به این مقام رسیده است؟

ریچارد یک زندگی شاد و خوب دارد. وی اصل شفقت و مهربانی را در زندگی در دستور کار خود قرار داده است و این موضوع را تنها و تنها به عنوان راهی اساسی به سوی شادی و شادکامی در نظر گرفته است.

آیا نصیحتهای خوب عمل میکند

همه هر روزه، به خصوص در اول صبحها در شبکه مجازی، نصیحتهای خوب میشنویم و میخوانیم. همه هم میدانیم خوب هستند. اما آیا این نصیحتها، اثرگذار هم هستند؟ سبب بروز تغییری در ما میشوند؟انگیزه نوشتن این یادداشت، پیامی بود که صبح یک روز در یکی از گروههای شبکه مجازی دیدم. دوست عزیزی نوشته بودند که :

  در مقابل خشم دیگران، مهربان باشیم

اقدامات انگیزشی ساده

هر وقت صحبت از انگیزش و تقدیر و تشویق میشود، مدیران زیادی هستند که اقدامات ساده انگیزشی را سبک، بی مزه یا لوس قلمداد میکنند. در مقابل کارکنانی هم هستند که این اقدامات را لازم و در زمره نیازهای خود عنوان میکنند. این نوشته را به کارهای انگیزشی ساده اختصاص داده ام تا نظرات شما را بدانم.وقتی صحبت از تشویق همکاران میشود، عمده مدیران گله مند هستند که ابزارهای لازم برای انجام این کار مهم را ندارند. مثلاً میگویند که نمیتوانند به همکارانشان پاداش بدهند، نمیتوانند در جمع آنها را تشویق کنند، نمیتوانند به آنها یک روز مرخصی تشویقی بدهند و مشکلاتی از این دست.

استرس شغلی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟

موسسه‌ی ملی امنیت و سلامت شغلیِ ایالات متحده (NIOSH) در پاسخ به «استرس شغلی چیست» می‌گوید: «استرس شغلی، پاسخ‌های فیزیکی و احساسی مضری هستند که وقتی الزامات کار مطابق توانایی‌ها، منابع یا نیازهای کارگر نیست، به وقوع می‌پیوندند. این امر ممکن است به بیماری و جراحت هم منجر شود

« 1 2 3 4 ... 5 75 » صفحه:
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی