دریافت خبرنامه و دعوت نامه
بازگشت به پورتال مرکزی

برای آنکه فرد موفقی در مسیر  اقتصادی زندگی خود باشید لازم است همواره اطلاعات دقیقی از ورودی ها و خروجی های مالی خود در اختیار داشته باشید. اگر سرمایه های خود را در مسیر برنامه ریزی و کنترل هدفمند قرار دهیم و یا اصطلاحا پول خود را مدیریت کنیم، به راحتی می توانیم برای موفقیت های مالی چشمگیر و کسب درآمد در آینده آماده شویم.

 

در ارائه تعریفی ساده و روان از مدیریت پول می توان گفت که مدیریت پول اشراف کامل بر منابع کسب و بخش هایی است که  پول خود را در آن ها هزینه  و یا سرمایه گذاری می کنیم. با توجه به این تعریف ساده "برنامه ریزی هدفمند" در  بحث مدیریت پول به عنوان یک فاکتور گزینه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.
اثرات مدیریت پول را می توان در قالب نکات ذیل مورد بررسی قرار داد:


مدیـریت پـول به شما کـمک می کنـد تا مـشـکلات مـالـی را مـشـخص نـمایید.
مسلما مدیریت پول و رعایت این نکته، برای کسانی که در آخر ماه نمی دانند پول خود را صرف انجام چه کارهایی کرده اند از اهمیت بسیاری برخوردار است. مدیریت پول  می تواند  بخش هایی را که بیش از اندازه پول خود را در آن خرج کرده اید، مشخص نماید.


مدیریـت پـول به شما کـمک می کنـد تا موفـقیـت های مـالـی را مشخص نـمایید.
مدیریت پول نقش مهمی را در موفقیت های مالی و افزایش سرمایه ایفا می کند. با مدیریت و برنامه ریزی برای پولتان، در واقع مسیر موفقیت های مالی را برای خود هموار ساخته اید. شاید این مسأله مصداق عینی این ضرب‌المثل معروف باشد: "قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود."


مدیریـت پـول تاثیـرات حاصـل از تـغییرات ناگـهانی مـالـی را مـشخص می نـماید.
جریان مالی و گردش پول ما همواره طبق برنامه های از پیش تعیین شده حرکت نمی کند. برخی مواقع تغییرات ناگهانی در برنامه ریزی های مالی ما به وجود می آید که ممکن است مثبت و در جهت افزایش پول بوده و یا منفی بوده و کاهش سرمایه را برای شما به همراه داشته باشد. مدیریت پول این امکان را به شما می دهد تا میزان اثرگذاری مواردی مانند ارثیه، پاداش شغلی را بر کل فعالیت های مالی خود مشخص نمایید. اگر قبل از بروز این تغییرات ناگهانی برنامه پولی روشن و مشخصی داشته باشیم به سرعت می توانیم خود را با آن ها سازگار نماییم.


مدیریت پول باعث می شود تا همواره فـعالیت های مالی را در ذهن خود مرور نـمایید.
مسلما اگر مدیریت پول و کنترل فعالیت های مالی به یک عادت تبدیل شود، همواره فعالیت های مالی را در ذهن  خود  مرور کرده و آن ها را فراموش نمی کنید. بدین ترتیب خواهید آموخت : چگونه بر اهداف مالی خود بیشتر تمرکز کرده  و عوامل موثر برای رسیدن به این اهداف را به سرعت شناسایی کنید.


منبع

عصربانک

 
 
مهدیه میرجلبلی |   1396/01/12 04:16:40   |
0     0
چند حرکت هوشمندانه به سوی موفقیت مالی:

۱٫ اهداف مالی خود را تعیین کنید.

برای بعضی افراد، چیزی لذتبخش تر از پول پس انداز کردن برای یک خانه سه خوابه با حیاط بزرگ نیست. بعضی دیگر هم رویای سفر به دور دنیا یا مرخصی یک ساله از کارشان را دارند. انتخاب اهداف مالی برای خود، رسیدن به آنها را برایتان آسانتر می کند.

۲٫ برای کمک به اعضای خانواده به دنبال روش های غیرمالی باشید.

توصیه های کاری، پیشنهادات شبکه سازی و غذا درست کردن در منزل برای دانشجویان مشابه پول نقد است. جوانانی که در منزل با پدر و مادرشان زندگی می کنند با انجام کارهای خانه و آموزش دادن به آنها در مورد کامپیوتر و تکنولوژی می توانند به والدین خود کمک کنند.

۳٫ یک برنامه برای خرج و برج خود بریزید.

اغلب افراد حدود دو سوم درآمد خود را روی سه مورد اصلی خرج می کنند: غذا، مسکن و حمل و نقل. البته پرداخت بدهی و اقساط، پس انداز، هزینه های خانه، و آیتم های اختیاری از جمله تفریح هم وجود دارد. با تخصیص اهداف خرج و مخارج در هر دسته، یک بودجه سالانه تعیین کنید.

۴٫ در مقابل وسوسه فروشندگان به خرید اجناس شان مقاومت کنید.

فروشگاه ها کارشان این است که ما را وسوسه کنند پول خرج کنیم، ولی اگر از حقه هایشان آگاه باشیم، بهتر می توانیم در مقابل وسوسه هایشان مقاومت کنیم. کارت های قرعه کشی، رایحه دارچین در هنگام تعطیلات و حراج های کوتاه مدت، تکنیک هایی هستند که فروشندگان بکار می برند. آگاهی از آنها باعث می شود که راحت تر جواب منفی بدهیم.
۵٫ گاهی باید “نه” بگویید.

گاهی قبل از کمک به دیگران و برای امنیت مالی خودتان باید جواب منفی به افراد بدهید. اگر به یکی اعضای خانواده که دچار مشکل شده است می خواهید کمک کنید، و مجبورید زیر بار بدهی بروید یا از پس اندازتان کمک کنید، مؤدبانه برایش توضیح دهید که می توانید به روش هایی غیر از دادن پول نقد، به او کمک کنید.

۶٫ خرج های خود را ارزیابی کنید.

ارزیابی همه مخارج در پایان دوره دوهفته ای می تواند بینشی در مورد خرج های غیرضروری از غذا خوردن در رستوران تا کرایه تاکسی به شما بدهد. حتماً این ارزیابی ها را یادداشت کنید.
۷٫ خودتان را برای کمک به والدین سالمند آماده کنید.

افراد ۳۰ یا ۴۰ و اندی ساله دیگر باید کم کم به والدین سالمند خود کمک کنند و این کمک ها شامل دادن پول، زندگی در یک خانه یا کمک به مدیریت پولشان می شود.

۸٫ قیمت های روی جنس را نپذیرید.

قیمت ها اغلب بیش از آنچه فکر کنیم قابل مذاکره هستند، حتی در فروشگاه های بسیار بزرگ. اگر جای دیگری آن جنس را با قیمت کمتری دیده اید، نترسید و از فروشنده بپرسید آیا می تواند جنس را به آن قیمت به شما بدهد. بدترین حالتش این است که می گوید “نه”.

۹٫ قبل از مراجعه به فروشگاه، در مورد اجناس روی اینترنت تحقیق کنید.

سایت های بررسی اجناس معمولاً اطلاعاتی در مورد اینکه کجا می توانید بهترین جنس ها با مناسب ترین قیمت ها را بیابید می دهند. همیشه قبل از مراجعه به فروشگاه ها، ببینید کدامیک قیمت مناسب تری دارند.

۱۰٫ از بیش از یک منبع پول درآورید.

عدم امنیت شغلی در بازار امروز به معنای از دست دادن شغل یا مواجه شدن با کمبود حقوق است. اگر منبع دومی از درآمد داشته باشید، این دو مورد را تجربه نخواهید کرد.

۱۱٫ کسب و کار خودتان را آغاز کنید.

رکود اقتصادی به بسیاری از آمریکایی ها الهام داد تا به سراغ کارآفرینی بروند و بخشی از آن برای بدست گرفتن کنترل امور مالی شان بود. حتی کسب و کارهای نسبتاً کوچک مانند وبسایت هایی که از طریق آگهی کسب درآمد می کنند، یا گلخانه هایی که گل های مقرون به صرفه پرورش می دهند، می توانند منبعی از امنیت مالی محسوب شوند.

۱۲٫ از افتتاح حساب اعتباری مشترک خودداری کنید.

از آنجائیکه اعضای خانواده معمولاً وام مشترک برمی دارند یا حساب مشترک باز می کنند تا به هم کمک کنند، ولی این کار گاهی به پیچیدگی هایی می انجامد. وقتی یکی از افراد صاحب حساب پول کم می آورد برای دیگری هم مشکل ایجاد می کند. به همین دلیل بهتر است حساب مشترک نداشته باشید.البته در مورد همسر این مورد استثنا میباشد و حتما توصیه میشود حساب مشترک داشته باشید.

۱۳٫ در مورد حقوقتان مذاکره کنید.

در حالیکه بسیاری از کارگران و کارمندان از این که در این اقتصاد شغلی داشته باشند خود را خوش شانس می دانند، ولی گاهی درخواست افزایش حقوق می تواند حرکت هوشمندانه ای باشد. اگر شما اخیراً شغلتان را عوض کرده اید، ترفیع گرفته اید یا فهمیده اید که نسبت به همتایان خود حقوق کمتری می گیرید، زمان آن رسیده که با رئیس خود صحبت کنید و درخواست افزایش حقوق کنید.

۱۴٫ ساده تر زندگی کنید.

گرانی باعث شده که صرفه جویی بیشتر به چشم بیاید. هنرهای دستی، آشپزی در منزل و حتی کوتاهی مو در منزل امروزه متداول تر شده است. تغییراتی در سبک زندگی از جمله استفاده از دوچرخه برای رفتن به محل کار بجای اتومبیل هم می تواند مخارج ماهانه را به حداقل برساند.

۱۵٫ پول های اضافی را بدقت بررسی کنید.

پول درآوردن خارج از شغل تمام وقتتان می تواند مسائل مالیاتی را کمی پیچیده کند. همیشه تمام درآمدهایتان را ثبت کنید و همیشه کپی رسیدهایتان را نگه دارید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics