دریافت خبرنامه و دعوت نامه
بازگشت به پورتال مرکزی

سامانه سهام عدالت باز شد

سامانه سهام عدالت از امروز (دوشنبه) برای ثبت شماره شبای بانکی و امکان پرداخت نقدی الباقی سهام تخصیص یافته مشمولان بار دیگر در دسترس عموم قرار گرفت.

 

این سامانه به نشانی www.samanese.ir در دسترس عموم قرار دارد و مشمولان می توانند با ورود به سامانه از آخرین وضعیت بدهی خود بابت سهام عدالت آگاهی یابند.

 

شورای عالی سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی سوم مهر ماه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور تشکیل جلسه داد؛ در این جلسه مقرر شد مهلت پرداخت نقدی الباقی سهام تخصیص یافته مشمولین طرح سهام عدالت به مدت یک ماه دیگر تمدید شود.


با توجه به اینکه سامانه یاد شده از امروز (دهم مهرماه) بار دیگر فعال شده، مشمولانی که قصد دارند الباقی سهام تخصیص یافته خود را به طور نقدی پرداخت کنند، تا دهم آبان ماه فرصت دارند.


مهلت قانونی تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت توسط مشمولان 31 شهریورماه به پایان رسید و سامانه برای به روزرسانی و ارائه امکانات جدید از دسترس خارج شد.


سامانه سهام عدالت در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته رونمایی شد تا دارندگان سهام عدالت با مراجعه به آن از وضعیت صورتحساب خود آگاه شده و در صورت تمایل نسبت به تسویه باقیمانده اقساط خود اقدام کنند.


از 47 میلیون مشمول سهام عدالت، تا پایان شهریور ماه امسال حدود 32.5 میلیون نفر شماره شبای حساب خود را در این سامانه وارد کرده اند.


سازمان خصوصی سازی پیش بینی کرده است که برای آن دسته از مشمولانی که هیچ بدهی بابت سهام خود به این سازمان ندارند، حدود 130 تا 150 هزار تومان سود واریز شود که این مبلغ برای کسانی که هنوز بدهی خود را تسویه نکرده اند، نصف می شود.

منبع خبر: قطره
 
 

 

لحظه نگر مالی حسابداری

اخبار مالی حسابداری

دیدگاه کاربران
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics