دریافت خبرنامه و دعوت نامه
بازگشت به پورتال مرکزی

 

 

قیمت اونس جهانی بالا رفت

طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاهش ارزش دلار که تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز ارزشمند را تقویت کرد، اندکی افزایش قیمت یافت.

 هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۷۷.۹۴ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه‌ شنبه حدود ۰.۵ درصد کاهش داشت.


در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۲ درصد رشد کرد و در ۱۲۷۴.۴۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه‌ شنبه با ۵.۸۰ دلار یا ۰.۵ درصد کاهش، در ۱۲۷۵.۸۰ دلار بسته شده بود.


شاخص دلار در برابر سبدی از شش ارز بزرگ ۰.۱ درصد کاهش یافت.
به گفته الکس تورندیک، معامله‌گر شرکت ام کی اس، طلا در معاملات چهارشنبه با کاهش ارزش دلار، روند افزایشی پیدا کرده اما فعلا در محدوده ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ دلار معامله خواهد شد.


با این همه تحلیلگران می‌گویند پاکسازی سیاسی در عربستان سعودی و سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی ممکن است با تقویت تقاضا برای خرید دارایی‌های امن شامل طلا، از قیمت این فلز زرد پشتیبانی کند.


به گفته بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC در سنگاپور، اگرچه عوامل عرضه و تقاضا نشان می‌دهد که قیمت طلا احتمالا در سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا خواهد کرد، اما رویدادهای ژئوپلیتیکی ممکن است عوامل عرضه و تقاضا را تحت الشعاع خود قرار دهند.


همچنین رشد قیمت‌های نفت نیز ممکن است به نفع طلا باشد و به افزایش قیمت بیشتر این فلز کمک کند. نفت روز چهارشنبه کاهش قیمت داشت اما با بالاترین رکورد دو سال و نیم گذشته که اوایل هفته جاری رقم زد، فاصله چندانی ندارد.


در این بین، ذخایر طلا در "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتیبانی طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۱۴ درصد کاهش یافت و به ۸۴۴.۲۷ تن رسید.


در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۷.۰۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش داشت و در ۹۲۳.۴۰ دلار ایستاد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۹۹۵.۵۰  دلار معامله شد.

 

منبع خبر: اقتصاد آنلاین
 
 
 

دیدگاه کاربران
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics