دریافت خبرنامه و دعوت نامه
بازگشت به پورتال مرکزی

صنعت تخم‌مرغ کشور به حالت عادی برگشته است

رضا ترکاشوند درباره قیمت تخم مرغ اظهار کرد: هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری بین ۴ هزار و ۷۰۰ تا ۵ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 

 مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخمگذار در پاسخ به این سوال که آیا واردت جدیدی صورت گرفته است یا خیر افزود: اتحادیه دخالتی در واردات تخم مرغ نداشت و واردکنندگان تخم مرغ‌ها را تحویل شرکت پشتیبانی دام می‌دادند و این شرکت کار مدیرت آن را انجام داد. وی تاکید کرد: از سوی اتحادیه به شرکت پشتیبانی اعلام شد دیگر نیازی به واردات تخم مرغ در زمان حاضر نیست و این شرکت هم واردات را قطع کرده است.

ترکاشوند با بیان اینکه بازار به دلیل تولید داخل به تعادل رسیده است، گفت: با توجه به کاهش تقاضا در نیمه نخست سال، در حال حاضر تولید داخل جوابگوی بازار است و قیمت مناسب است.

همسو شوید
مسیر خدمات مالی و حسابداری را مجازی طی کنیم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه در حال برنامه ریزی تولید ۹۰۰ هزار تن تخم مرغ برای طول سال هستیم خاطرنشان کرد: در حال حاضر ماهانه ۶۵ هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌شود که نیاز کشور تا پایان شهریورماه را تأمین می‌کند. وی ادامه داد: در حال مذاکره و تفاهم با شرکت پشتیبانی دام هستیم تا تخم‌مرغ مازاد را خریداری و ذخیره‌سازی کند تا برای تنظیم بازار از تولید داخل استفاده شود.

ترکاشوند با بیان اینکه صنعت تخم مرغ کشور تقریبا به حالت عادی برگشته است خاطرنشان کرد: شرکت پشتیبانی دام در راستای حمایت از تولید داخل، تنظیم بازار تخم مرغ و تنظیم بازار نهاده‌های دامی در حال اقداماتی با همکاری اتحادیه است تا بتواند پشتیبانی مناسبی از تولید داشته باشد.

هدف ما، در دسترس قرار دادن اخبار کاربردی می باشد؛ برای مشاهده سایر خبرهای مرتبط با این حوزه، کلیک کنید..

 

منبع خبر: تجارت نیوز
 
 

 

لحظه نگر مالی حسابداری

اخبار مالی حسابداری

دیدگاه کاربران
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics