تبلیغ شماره 1
بازگشت به پورتال مرکزی

فارغ التحصیلان و بازار کار: مروری بر آخرین رخدادها

در طول سالهای گذشته رشته‌هایی در دانشگاه ها تدریس شده اند که تناسب چندانی با بازار کار کشور نداشته است؛ به همین دلیل امروز با جمعیت بالای فارغ التحصیلان بیکار مواجه شده‌ایم. در حال حاضر بازار کار و کارآفرینی در کشور به اندازه کافی توسعه پیدا نکرده و همین امر یکی از عواملی است که به افزایش نرخ بیکاری در کشور دامن زده است. حجم عظیم نیروی کار تحصیل کرده که بازار کار کنونی قدرت جذب آنان را نداشته و حتی ممکن است این وضعیت در آینده نیز تشدید گردد. وجود فاصله میان اشتغال بر اساس مدرک و نیاز های صنعت به نیروی کار متخصص، مسئله‌ایست که نیاز به بازبینی در روند آموزشی دانشگاه ها را برای تعادل بخشی میان دانشگاه و بازار کار را بیش از پیش گوشزد می نماید. کسب درآمد به عنوان یکی از ابعاد اصلی سواد مالی در نظر گرفته می شود. درک افراد از درآمد به نسبت استفاده از منابع سرمایه ، آنها را در چهار گروه: کارمند، خویش فرما، کارآفرین و سرمایه گذار قرار می دهد که سواد مالی برای هر یک از این گروهها راهکارهای تخصصی کاربردی برای افزایش سطح درآمد ارائه می دهد .در این گزارش ویژه به مروری بر تازه های منتشر شده در رسانه های معتبر کشور در ارتباط با بازار کار و اشتغال پرداخته شده و یک "گنجینه خبری" در ارتباط با موضوع ایجاد شده است. با رصد کردن روزانه محتوای ارائه شده، در جریان آخرین رخدادها و سیر موضوعات مرتبط با بازار کار و اشتغال قرار گرفته و با افزایش دانش و آگاهی خود در جهت زندگی بهتر گام بردارید. در قسمت مروری برعناوین مهم خبری، کلیه رویدادهای خبری مرتبط و به تفکیک هر ماه ارائه شده است. "هوای بازار" را داشته باشید تا بهترین فرصت ها را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1398/05/31: 

 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1399/04/31: 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1399/03/31: 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1399/02/31: 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1399/01/31: 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1398/12/29: 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1398/11/30:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مروری بر عناوین مهم خبری تا 1398/3/31: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این موضوع خبری مرتبط با محتوای دوره مجازی" مدیریت ریسک بانکی" در وب سایت انتخاب برتر محصولات، خدمات و بازار حسابداری، مالی و سرمایه گذاری ویژه علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار بانک می باشد. در صورت علاقه مندی به یادگیری کامل این مبحث، بعد از پیش ثبت نام دوره مذکور و تایید مدیر سایت، با دیگر اعضای تیم در دوره آموزشی شرکت کنید.

شایان ذکر است جهت اطلاع رسانی زمان ثبت نام نهایی دوره، نیاز به اطلاعات تماس شما می باشد؛ خواهشمند است در میزکار خود اطلاعات تماس خود را تکمیل نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع خبر: جمعی از نویسندگان تیم
 
 

 

ثبت نام و عضویت میز کار

لینک های مفید

 

 

 

 

سعید میرجلیلی |   1398/05/08 14:18:46   |
0     0
کلمه کارآفرینی ریشه آن از زبان فرانسوی به مشخصه Entrepreneurship آمده است که یک کلمه قدیمی به حساب می آید. کلمه کارآفرین حدود چند صد سال سابقه دارد و اولین اشخاصی که از کلمه کارآفرین به عنوان کارآفرینی استفاده کردند کسانی جز اقتصادانان نبودند.رشته کارآفرینی دارنده یک سری روش ها ، فرضیه ها ، شیوه های چگونگی و کارکردهای کارآفرینی. قرض از پیاده سازی کارشناسی ارشد کارآفرینی ایجاد استعدادهای کارآفرینی در قسمت خصوصی دولت و قسمت عمومی می باشد و آموزش سیاست گذاران و کارشناسان کارآفرینی و مشاورین راه اندازی و پیشرفت در ایجاد کارهای جدید کوچک و متوسط می باشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضا فلاح تفتی |   1398/05/21 17:32:33   |
0     0
افراد بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن شغل مناسب دچار مشکلات با توجه به آماری که در کشور آمریکا جمع آوری شده است ده شغل برتر برای فارغ التحصیلان انتخاب شده :مهندس نرم افزار ؛ پرستار ؛ فروشنده ؛ معلم ؛ حسابدار ؛ مدیر پروژه و غیره وجود دارد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیدسعید حسینی منش |   1398/05/22 17:39:14   |
0     0
در عین حال افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، منجر به عدم تعادل بین فرصت‌های شغلی موجود و نیاز واقعی بازار کار و جمعیت فارغ التحصیل دانشگاهی شده است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام رقاقی |   1399/02/27 10:20:58   |
0     0
با سلام
علت عدم اقبال بازار کار به نیروی های جوان و تحصیل کرده و فارالتحصیلان دانشگاهی این است که متاسفانه سرفصل های آموزشی ما متناسب با صنعت در حال رشد کشور ما نیست و فارغ التحصیل بدون داشتن هیچ گونه مهارتی از دانشگاه وارد بازار کار می شوند، درحالی که درصد پایینی از آنها جذب بازار کار شده و قسمت اعظمی از آنها درخصوص سایررشته های تحصیلی مشغول بکار می شوند و عملا وقت و هزینه ای که برای دانشگاه صرف شده بیهوده به نظر می آید.
تنها راهکار برون رفت از این چالش متناسب سازی سرفصل های آموزشی و مهارت آموزی و کاربردی ساختن رشته های تحصیلی است.
بهنام رقاقی 09120962984
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام رقاقی |   1399/02/27 10:28:15   |
1     0
با سلام
متاسفانه این فرهنگ غلط در جامعه ما جا افتاده که انتظار ما از حضور در دانشگاه صرفا بخاطر فارغ‌التحصیلی و پشت میز نشینی است. در واقع فارغ‌التحصیلان باید در مسیر کارآفرینی برای خود و دیگران قدم بردارند و علاوه بر خود برای تعداد هرچند محدودی فرصت های شغلی و درآمدی فراهم نمایند.
بهنام رقاقی 09120962984
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام رقاقی |   1399/02/27 10:33:28   |
0     0
با سلام
بحث درآمدی خویش فرمایان یکی از مولفه های مهم کارآفرینی است. اگر کارآفرین خود دغدغه نان شب داشته باشد به رسالت واقعی خود نمی تواند جامه عمل بپوشاند.
به همین دلیل خویش فرمایان جهت حل مشکل درآمدی خود باید ابتدا نیاز های اولیه معیشتی خود را پوشش داده و سپس اقدام به کارآفرینی نماید.
بهنام رقاقی 09120962984
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام رقاقی |   1399/02/27 10:38:12   |
0     0
با سلام
یکی از روش های حل معضل سرمایه گذاری کارآفرینان برخورداری از مهارت های سواد مالی است. دوره های سواد مالی با ایجاد دیدگاهی متفاوت به کارآفرینان مشکل سرمایه گذاری و حفظ فیزیکی سرمایه گذاری اولیه را فراهم می کند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/02/28 12:28:29   |
0     0
اکثر کشورهای دنیا با مسائل و مشکلات اشتغال درگیرند، ولی تعدد عوامل مشکل‌آفرین و ناشناخته بودن برخی از آن‌ها در کشورهای جهان سوم موجب پیچیده‌تر شدن موضوع شده است. امروزه مدیریت کلان کشور به دنبال استفاده از روش‌های علمی برای شناخت و کنترل عوامل مشکل‌آفرین در زمینه اشتغال و تبدیل چالش‌ها به فرصت‌ها برای شتاب دادن به حرکت توسعه است. به گزارش خبرنگار سرویس «نگاهی به وبلاگ‌ها»ی ایسنا بلاگر http://irankarafarin.persianblog.com/ نوشته است: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی عهده‌دار رسالت‌هایی چون تولید دانش، تربیت نیروی متخصص مورد نیاز جامعه، گسترش فناوری، نوآوری و خلاقیت هستند و امروزه صاحب‌نظران معتقدند دستیابی به توسعه پایدار فقط در سایه به کارگیری دانش روز و فناوری پیشرفته حاصل می‌شود. بنابراین برای قرار گرفتن در جاده توسعه و جلوگیری از عقب ماندگی باید شرایطی فراهم شود که دانشگاه‌ها بتوانند دانشجویان را برای به کارگیری فناوری جدید و پذیرش مسؤولیت‌های مختلف در سطح سازمان و جامعه پرورش دهند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/02/28 12:36:53   |
0     0
اکثر عوامل درونی، فرآیندها و راهبردهایی هستند که در نظام آموزش عالی به کار گرفته می‌شوند و به طور مستقیم یا غیرمستقیم با مقوله اشتغال و کاریابی فارغ‌التحصیلان ارتباط دارند. مهم‌تریـن عوامل درونـی در زیر ذکر شده‌اند. 1- عدم تناسب بین ظرفیت فعلی پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و نیازهای آتی بازار کار براساس مطالعات انجام گرفته جمعیت جوان و فعال کشور تا سال 1400 بالغ بر 61 میلیون نفر می‌شود و به عبارتی 2/5 درصد رشد خواهد داشت. پس سطح اشتغال نیز باید رشدی معادل 2/5 درصد در سال داشته باشد تا وضعیت فعلی حفظ شود. یعنی تا سال 1400 در ایران باید 29 میلیون فرصت شغلی ایجاد شود. با توجه به اهمیت موضوع، دولت تدابیری را اتخاذ کرده است. به عنوان مثال، در برنامه سوم توسعه ایجاد حدود چهارمیلیون فرصت شغلی پیش بینی شده است. اما نکته‌ای که مورد نظر است عدم تناسب بین تعداد فرصت‌های شغلی تخصصی ایجاد شده در جامعه و تعداد فــــارغ التحصیلان است. در ایران فقدان ارتباط نزدیک بین دانشگاه‌ها و بخش‌های مختلف جامعه موجب شده است که بین ظرفیت پذیرش دانشجو و تقاضای بازار به نیروی متخصص تناسب وجود نداشته باشد که علت آن عدم هماهنگی و انسجام در تصمیم گیری بین نظام آموزش عالی با سایر بخش‌های جامعه به دلایلی چون؛ عدم وجود آمار واقعی، فقدان نگرش استراتژیک در بخش‌های دولتی و خصوصی، ناتوانی مدیران در طرح‌ریزی و برآورد احتیاجات نیروی انسانی براساس استراتژی‌های کلان توسعه، عدم اجرای برنامه‌های میان مدت و بلندمدت جذب، اجرای سلیقـــه‌ای سیـاست‌هــــا و خط‌مشی‌ها و تغییر در برنامه‌های تدوین شده پس از هر تغییر در مدیریت‌هاست. ضمن این که دفتر گسترش آموزش عالی نیز در صورت تامین امکانات و استاد توسط مقامات محلی و بدون در نظر گرفتن وضعیت اشتغال در آینده برای ایجاد رشته تحصیلی مجوز صادر می‌کند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/02/28 12:40:10   |
0     0
فارغ التحصیلان انتظار دارند که با گرفتن مدرک تحصیلی موجبات اشتغال یا تسهیل شرایط اشتغال آنان فراهم آید. لذا پیشنهاد می‌شود تدبیری اتخاذ گردد که اولا ظرفیت پذیرش دانشجو براساس نیاز آینده بازار کار به نیروی متخصص تعیین شود و ثانیاً مجوزهای ایجاد رشته تحصیلی در دانشگاه دایمی نباشد و با تغییر در کیفیت نیازهای جامعه و تخصص‌های جدید، مشخصات مجوزهای صادره تغییر یابند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا |   1399/02/28 12:41:04   |
0     0
فارغ التحصیلان انتظار دارند که با گرفتن مدرک تحصیلی موجبات اشتغال یا تسهیل شرایط اشتغال آنان فراهم آید. لذا پیشنهاد می‌شود تدبیری اتخاذ گردد که اولا ظرفیت پذیرش دانشجو براساس نیاز آینده بازار کار به نیروی متخصص تعیین شود و ثانیاً مجوزهای ایجاد رشته تحصیلی در دانشگاه دایمی نباشد و با تغییر در کیفیت نیازهای جامعه و تخصص‌های جدید، مشخصات مجوزهای صادره تغییر یابند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/02/28 12:44:26   |
0     0
عدم تناسب بین محتوای آموزش با مهارت‌های شغلی یکی از مهم‌ترین اهداف نظام‌های آموزشی جوامع فراهم آوردن امکان ارایه آموزش متناسب با مهارت‌های شغلی مورد نیاز جامعه است. بنابراین، در طراحی هر نظام آموزشی اثربخش، عوامل مهمی چون شرایط و ویژگی‌های داوطلبان، محتوای دروس، تسهیلات و تجهیزات مورد نیاز، روش‌های تدریس و غیره مدنظر قرار می‌گیرند. از طرف دیگر به هنگام طراحی مشاغل، شرح شغل و شرایط احراز (که تعیین کننده ویژگی‌های رفتاری، توانایی‌ها و مهارت‌هایی هر شغل است) تنظیم می‌گردد. این مهارت‌ها شامل مهارت فنی، مهارت انسانی، مهارت ادارکی و آشنایی با رایانه هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/02/28 12:50:29   |
0     0
روش­‌های بسیار زیادی برای کسب در آمد وجود دارند از جمله کسب در آمد اینترنتی، کسب در آمد از طریق سرمایه گذاری، کسب در آمد از بورس، کسب در آمد از طریق آموزش تخصص، کسب در آمد از طریق معاملات، کسب درآمد با گرفتن حق کمیسیون و غیره. بعضی روش های کسب درآمد پنهان هستند. یعنی هنوز خودشان را در عرصه کسب و کار نشان نداده‌اند ولی پر درآمد هستند. افراد موفق معمولا به دنبال این نوع کسب و کارهای بکر و بدیع می‌گردند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/02/28 12:54:28   |
0     0
داشتن چندین منبع درآمد، استرس ناشی از تکیه بر یک منبع درآمد را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

با وجود چندین منبع درآمد، نفس راحتی خواهید کشید زیرا آمادگی مواجهه با بدترین اتفاق ممکن را نیز خواهید داشت.

اگر یکی از منابع از دست برود، نگران نخواهید بود که از کجا هزینه‌ها را تامین کنید، بلکه با خیال آسوده به این فکر خواهید بود که یک جایگزین برای منبع درآمد از دست رفته بدست آورید.

با داشتن چندین منبع درآمد، فرصت‌های مختلفی برای رشد درآمدتان خواهید داشت. وقتی از هرکدام از 3-4 منبع درآمد، چندمیلیون درآمد ماهیانه داشته باشید زندگی لذت‌بخش خواهد بود
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/02/28 13:03:14   |
0     0
با درآمد غیرفعال نیازی ندارید که زمان خود را با پول معاوضه کنید

در هر ساعتی از شبانه روز بدون اینکه تمام وقت مشغول باشید کسب درآمد می‌کنید.

با در آمد غیر فعال دیگر برای پول کار نمی‌کنید، پول برای شما کار می‌کنید.

اگر برای شروع سرمایه دارید که می‌توانید با خرید سهام یا ملک شروع کنید.

اگر سرمایه کمی دارید بهترین کار سرمایه گذاری بر روی مهارت و زمان‌تان است تا به درآمد غیر فعال برسید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ندازارع شحنه |   1399/02/28 14:29:00   |
0     0
با سرمایه گذاری غیر فعال درآمد بسیار خوبه به طوری که از آینده کار اطلاع داشته باشیم و خرید و فروش سهام یا هرگونه فعالیتی با پیش بینی و آینده نگری به اهداف خود دست پیدا می کند اما قشر دیگری نادیده گرفته می‌شوند که برای پرداخت هزینه های خود حق آنها نادیده گرفته می‌شود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ندازارع شحنه |   1399/02/28 14:31:36   |
0     0
باسلام
اینکه برای کسب درآمدها انسان ها می بایست دارای سواد مالی باشند تا نسبت درآمد ها به هزینه ها و نسبت سودوزیان را محاسبه کنند تاسود بالاتری داشته باشند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ندازارع شحنه |   1399/02/28 14:34:27   |
0     0
باسلام
به نظر من صرفا همه ی کسانی که دارای تحصیلات هستند نباید وارد کارهای دولتی شوند بلکه باید خود این افراد تحصیل کرده ی جامعه کارآفرینی کنن و باعث توسعه اقتصاد جامعه خودشون شوند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ندازارع شحنه |   1399/02/28 14:39:21   |
0     0
باسلام
اینکه همه‌ی افراد یک جامعه بعد از تحصیل وارد مشاغل دولتی بشن یک فرهنگ غلط و می بایست خودشون کار آفرینی کنن
این در حالی هست که مشاغل پر طرفدار کار آنها تظمین شده است و افرادی که طبق سلیقه خود درس خواندند و الان شغل متناسب با کار خود ندارند آسیب می بینند.
واینکه فضای آموزشی باید سعی بکنن که علاوه بر آموز شمیدن فعالیت های عملی کار هم متمرکز بشن و با وارد شدن به بازار کار و عملی کرده مباحث درسی میتونه کار آمد تر باشه.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ندازارع شحنه |   1399/02/28 14:41:59   |
0     0
افراد نباید همه ی پول خود را یک جا سرمایه گذاری کنن بلکه می بایست چند جای مختلف با سرمایه های متناسب سرمایه گذاری بکنن که اگر یکی از این فعالیت ها دچار زیان شد تمامی سرمایه های اون سرمایه گذار نابود یا دچار زیان نشود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ندازارع شحنه |   1399/02/28 14:48:12   |
0     0
امروز روز متناسب با شرایط اقتصادی دولت و شرایط و حوادث ناگوار مثل بیماری یا هر اتفاق ناگوار دیگر باعث بشه که منبع درآمد فرد مختل بشه فعالیت دیگری داشته باشد تا کسب درآمد کند و مایهتاج زندگی خود را فراهم کند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/29 23:19:31   |
0     0
ربع اولEmployee یا ربع کارمندی:
افراد شاغل در این گروه به دنبال شغل دائمی و مطمئن با در آمدی متوسط ولی مستمر میباشند ، این دسته از افراد همیشه در حال کار کردن برای دیگران هستند و به ازای میزان کارکردشان دستمزد دریافت میکنند.
این گروه سعی میکنند با بیشتر یا بهتر کار کردنشان درآمدشان را افزایش دهند.
ارزش اصلی این گروه امنیت میباشد ، امنیت در کار ، امنیت در درآمد ، امنیت در دوران بازنشستگی.
ربع دوم Small business dh کسب و کار کوچک :
افراد شاغل در این دسته صاحبان مشاغل خویش فرما و کوچک میباشند ، صاحبان فروشگا ها ، موسسات کوچک ، خرده فروشان و …
این افراد بر اساس آرمان ها و ارزشهای خود میگویند : اگر میخواهی کاری درست انجام شود خودت انجامش بده و بر این اساس سعی دارند همیشه کار را مستقل انجام دهند. در این گروه بیشترین مسئولیتها بر دوش صاحبان کسب و کار میباشد و کیفیت کار بر اساس میزان توانایی فردی آنهاست.
ارزش این افراد حفظ درآمد متوسط در کسب و کار میباشد.
ربع سوم Big business یا کسب و کار بزرگ :
افرادی مثل بیل گیتس ، این گروه سعی دارند با راه اندازی بنگاهها ، شرکتها ، و موسسات بزرگ به درآمدی ایده آل برسند ،
شعار افراد این گروه این است:
سیستم مناسب، شبکه کار گروهی قوی،استفاده از باهوش ترین و بهترین افراد،دقیقا بر خلاف گروه دوم که میخواهند خودشان همه کارها انجام دهند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/29 23:22:39   |
0     0
ربع چهارم lnvestorsیا گروه سرمایه گذاران :
افراد مربوط به این گروه با شناسایی بازارها ، مطالعات دقیق ، معاملات ، تغیرات بازار ، بورسها و با سرمایه گذاریهای کوچک و بزرگ سعی میکنند از پولشان بهترین استفاده را میکنند. این گروه سعی دارند از پول ، پول بسازند.
این گروه بر این باورند : سرمایه گذاری مناسب و به موقع مساوی است با سود بالا و باورنکردنی.
دسته چهارم از پول بیشترین استفاده را میبردند ، دسته سوم از افراد و کار گروهی بیشترین سود را میبردند اما دسته اول و دوم در خدمت این دو گروه هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/29 23:31:02   |
0     0
مهمترین اولویت کارمندان امنیت شغلی و دریافت حقوق مشخص است.به عبارتی دسمتزدی که کارمندان دریافت می کنند لز لحاظ زمانی و مقداری مشخص است و مهمترین خصوصیت کارمندی محافطه کاری است...افرادی که شغل کارمندی را انتخاب میکنند کمتر بدنبال ریسک هستند و درامد کمتر همراه با آرامش بیشتر را به به درآمد بالاتر همراه با استرس ترجیح میدهند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/29 23:37:15   |
0     0
در این روش کسب درآمد فرد یک گام فراتر از کارمندی برداشته و خود از طریق دانش و تخصص‌هایی که از طرق مختلفی همچون تحصیل در دانشگاه و یا تجربیاتی که طی سال‌ها کسب کرده، برای خود درآمدزایی می‌کند. به عنوان مثال پزشکی را در نظر بگیرید که با توجه به رشته تحصیلی خود مطبی باز کرده و در آن بیماران را مداوا می‌کند. در این حالت پزشک خویشفرماست.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/29 23:39:32   |
0     0
عده‌ای از افراد از طریق سرمایه‌گذاری کسب درآمد می‌کنند. این افراد از طریق سرمایه‌گذاری روی شرکت‌ها و کالاهای خاص معمولا درآمد خوبی به دست می‌آورند. این افراد با استفاده از هوش اقتصادی خود بهترین خرید و فروش‌ها را انجام می‌دهند و در واقع این پول است که برای آن‌ها کار می‌کند نه آن‌ها برای پول.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/29 23:44:43   |
0     0
افراد نباید همه پول خود را یکجا سرمایه گذاری کنند بلکه میبایست چند جای مختلفبا سرمایه های متناسب سرمایه گذاری بکنند که اگر یکی از این فعالیت ها دچار زیان شد تمامی سرمایه های اون سرمایه گذار نابود یا دچار زیان نشود
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/29 23:48:45   |
0     0
ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که آیا راه راحتی برای افزایش درآمد وجود دارد؟
برخی از افراد،  کسب درآمد بیشتر را خیلی “راحت” نشان می‌دهند ولی در واقع اینطور نیست. شاید فرایند ساده باشد ولی رسیدن به درآمد بیشتر، اغلب اوقات نیاز به وقت، انرژی و تمرکز دارد.
یک راه بهتر برای افزایش درآمد این است که چندین منبع درآمد ایجاد کنید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Fatemeh shayegh |   1399/02/30 00:06:32   |
0     0
عدم محدودیت نسبت به زمان:با توجه به اینکه درامد غیر فعال وابسته به زمان نیست در نتیجه ما هیچ محدودیتی نسبت به زمان نداریم.به عبارت دیگر افراد با درامد فعال فقط میتواننر روزی 24 ساعت کار کنند،اما افرادی که درامد غیرفعال دارند میتوانند روزی هزاران ساعت کار کنند!به عنوان مثال فردی که دارای یک کارخانه تولیدی و 500نفر در آن مسغول به کار میباشند،اگر فرص کنید هرکارگر روزی2ساعت مفید کار میکند در مجموع روزی 100ساعت در آن کارخانه کار انجام میگردد.در نتیجه صاحب کارخانه به طور غیر مستقیم روزی1000ساعت کار کرده است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حسین علی پناه |   1399/02/30 18:29:27   |
0     0
درخصوص پاسخ به سوال رابطه بین بازار کار و فارغ التحصیلان و نحوه ایجادی آن و همچنین ایجاد راه حل های کاربردی به ذکر چند عامل اساسی به شرح ذیل پیشنهاد می گردد.
اصولا در کشورهای جهان سومی همیشه عدم تناسب و وجود رابطه بین بازار کار و تحصیل کرده ها و یا جویندگان کار بوده و خواهد بود اگر عوامل ذیل مرتفع نگردد در جامعه جهان سومی و در حال رشد کشور ایران میتوان اولین علت که از بعد اجتماعی و کلان میتوان بررسی نمود عدم تناسب و برنامه ریزی در زمینه زاد و ولد در خانواده ها اشاره کرد که این موضوع نیز به عدم رشد فکری و اطلاع رسانی اجتماعی و فرهنگی کشور برمیگردد . جامعه ما در دهه های 40 الی 60 دچار مازاد تولد در خانوار ها بود که اگر میزان رشد زاد و ولد طبق آمار رسمی به پردازیم متوجه خواهیم شده که نسل جوان آن دهه ها با عوامل متعددی مانند 1) کار و اشتغال 2) ازدواج 3) تحصیل 4) نبود شرایط تحصیلی و زندگی مناسب 5) رقابتی بودن تمام آزمونهای استخدامی و تحصیلی در دانشگاههای معتبر و..... مواجهه بوده کهاین امر به مسیر های متعددی یا به اصطلاح با زیرشاخه های متعددی ارتباط گرفته کهاگر مهار و کنترل نگردد به عنوان یک غده سرطانی نفس جامعه را از بعد اجتماعی ، مالی، اقتصادی، فرهنگی ، سیاسی ، غربزدگی و... خواهد گرفت حال عوامل اساسی عبارتند از :
1) عدم کاربردی بودن دانشگاهها و اساتید ( تلفیق اجرا و تئوری ).
2) عدم سیاست گذاری کلان اقتصادی در استفاده از اشخاص کارآفرین.
3) مشکلات بروکراسی اداری و مالیاتی دست پاگیر.
4) ایجاد دانشگاهها به عنوان مراکز تجاری و نه سواد و مهارت آموزی .
5) فاصله گذاری صنعت با دانشگاه با توجه به سیاستهای کلان و خرد اقتصادی .
6) عدم وجود برنامه های بلند مدت کلان جامعه با توجه به سیستم دموکراسی ایران.
7) عدم اعتماد و نگاه واقعی اجتماعی در تمامی رشته های دانشگاهی و جوانگرایی کالبد نظام .
8) سنگ اندازی و عدم پوشش مالی جوانان و نخبه گان دانشگاهی .
9) عدم بستر سازی انتخاب رشته متناسب با علائق و توانایی هر شخص .
10) نگاه قیاسی و نه استقرایی به دانشگاهها و شنیدن و دیدن نظرات فارغ التحصیلان دانشگاهی.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید سرایانی |   1399/03/05 15:08:32   |
0     0
سلام و درود.
دانشگاه‌ها با اختصاص وقت بیشتری برای آموزش مهارت‌های با اهمیت، می‌توانند ارزش مدرک دانشگاهی را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهند. در شرایط کنونی مدیران و کارفرمایان تحت تاثیر متقاضیانی قرار می گیرند که بتوانند درجه خاصی از مهارت روابط اجتماعی و کاری را نشان دهند و دانشگاه‌ ها به‌ندرت این ویژگی‌ها را مورد توجه قرار داده و یا برای ورود به محیط دانشگاهی در نظر می‌گیرند.
کارفرمایان بزرگی مانند گوگل، آمازون و مایکروسافت، به جای معدل و دانشگاه محل فارغ التحصیلی، اهمیت کنجکاوی و داشتن ذهن تشنه یادگیری را به‌عنوان شاخصه اصلی استعداد شغلی مطرح کرده‌اند . استخدام افرادی با ذهن کنجکاو و جستجوگر، نرخ بازگشت سرمایه این شرکتها را به حداکثر می‌رساند.
اغلب قوی‌ترین افراد سازمان به مقام مدیریت ارتقا پیدا می‌کنند، حتی اگر مهارت‌های لازم برای رهبری گروه را نداشته باشند و اشخاص معمولا بدون آموزش رسمی مدیریت یا مدرک دانشگاهی مرتبط، سمت‌های رهبری را عهده‌دار می‌شوند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سپیده دهقان |   1399/03/05 21:21:00   |
0     0
مهارت لازم در رهبری گروه و اشخاض بدون آموزش و مدرک دانشگاهی امکان پذیر باشد . تشکر
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سپیده دهقان |   1399/03/05 21:23:55   |
0     0
یادگیری شاخصه اصلی و مهم در شغل افراد می باشد و سرمایه و سواد مالی
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سپیده دهقان |   1399/03/05 21:28:35   |
0     0
استخدام فردی با ذهن جستجو گر و خلاق می تواند جهت ارتقا مهم باشد .
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سپیده دهقان |   1399/03/05 21:32:13   |
0     0
آموزش مهارت مالی و تخصصی کار کنان می تواند در روابط اجتماعی و کاری در
سرمایه و میزان کارکرد شرکت مفید باشد .
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیاوش اسماعیلی |   1399/03/25 22:44:51   |
0     0
بیکاری فارغ‌التحصیلان به هدر رفتن سرمایه عظیم انسانی کشور منجر می گردد و ازآنجا که اکنون رقابت اقتصادی، بیش‌ازپیش به نیروی انسانی آموزش‌دیده و متخصص وابسته است، با این اوصاف بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهها، به معنی از دست رفتن سرمایه‌های مادی، علمی و فرهنگی است.

پدیده بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی در حدود اوایل دهه 1370 در ایران بروز کرده و هرساله شدیدتر شده است. ادامه روند فعلی نیز چشم‌انداز اشتغال آینده این گروه را تیره‌تر می‌نمایاند. این پیش‌بینی و استدلال‌های مربوط به حساسیت بیکاری این گروه، لزوم برنامه ریزی اصولی و تدوین سیاست‌های دقیق برای تنظیم عرضه و تقاضای نیروی انسانی متخصص را برای توجه بیشتر مسئولان و برنامه¬ریزان، مورد تأکید قرار داده است.

در سال‌های اخیر اقتصاد ایران، به ویژه در شهرستان‌ها و روستاها به شکل بحرانی گریبان گیر این معضل می‌باشد، مسئله ای که باعث می‌شود هرساله نیروی انسانی فعال و بیکار موجود در شهرستان‌ها و روستاها راهی مراکز استان ها شوند. مراکزی که خود از این جنبه مشکلات زیادی دارند، با این گروه از مهاجرین مشکلات آن‌ها دوچندان شده که علاوه بر معضل بیکاری، مشکلات دیگری مثل حاشیه نشینی، فساد، ترافیک و .... گریبان گیر آن می شود.

اکنون جمعیت عظیمی از دانشجویان استان ایلام فارغ التحصیل شده اند و مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و بالاتر را اخذ نموده ولی بدون شغل سرگردان مانده اند. شغلی که متناسب با رشته و تخصص آنها باشد در شهرستان و حتی استان یافت نمی شود. این قشر از جامعه که سرمایه عمده نیروی انسانی و پتانسیل نهفته کار و انرژی هستند و آینده جامعه به تلاش و همت آنان نیازمند است، در حال حاضربه دلیل بیکاری و بالارفتن سن دچار یاس و سرگردانی هستند، برخی از آنان به مشاغل کاذب و نامناسب روی آورده و برخی از آنها مهاجرت از شهرستان را بر هرچیزی ترجیح می دهند تا در شهرها و بنادر دورافتاده کشور شغل و کسب و کاری مهیا کنند و سربار خانواده نشوند.

موضوع اشتغال و دستیابی افراد به شغل موردنظر از اساسی‌ترین نیازهای جامعه محسوب می‌شود. بیکاری به‌عنوان یک پدیده‌ی مخرب اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مطرح بوده و رفع آن‌همواره ازجمله دغدغه‌های برنامه ریزان بوده است. اشتغال و بیکاری ازجمله موضوعات مهم اقتصادی هر کشوری است، به‌گونه‌ای که افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع تلقی می‌شود.

در حال حاضر بیکاری و تبعات ناشی از آن، یکی از معضلات اساسی کشور به شمار می‌آید، بی‌شک مسئله‌ی بیکاری در کشور ما متأثر از خیل عظیم جوانانی است که در چند سال اخیر به‌عنوان جویندگان شغل به بازار کار کشور واردشده‌اند.

اگرچه مسئله بیکاری با توجه به تبعات آن در ناهنجاری‌های اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی برای کلیه آحاد جمعیت کشور آزاردهنده و برای اقتصاد کشور بازدارنده است. با این حال بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها از حساسیت و ضریب اهمیتی دوچندان برخوردار است.

بدون شک به مسئله بیکاری نمی‌توان تنها از منظر اقتصادی نگاه کرد بلکه بحرانی است که ازجوانب مختلف اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی قابل بحث و بررسی است، تجربه نشان داده است که برای حل معضل بیکاری چاره‌ای جز توجه به تمام جوانب فوق و همچنین تعامل مناسب با تحولات جهانی نبوده، بسیج کلیه امکانات مادی و معنوی جامعه و استفاده از تمامی ظرفیتهای بالقوه آن را می طلبد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیاوش اسماعیلی |   1399/03/25 22:55:24   |
0     0
مزایای درآمد غیرفعال:
عدم محدودیت نسبت به زمان: با توجه به اینکه درآمد غیرفعال وابسته به زمان نیست درنتیجه ما هیچ محدودیتی نسبت به زمان نداریم. به‌عبارت‌دیگر افراد با درآمد فعال فقط می‌توانند روزی ۲۴ ساعت کار کنند، اما افرادی که درآمد غیرفعال دارند می‌توانند روزی هزاران ساعت کار کنند! به‌عنوان‌مثال فردی که دارای یک کارخانه تولیدی می‌باشد و ۵۰۰ نفر در آن مشغول به کار می‌باشند، اگر فرض کنید هر کارگر روزی ۲ ساعت مفید کار می‌کند درمجموع روزی ۱۰۰۰ ساعت در آن کارخانه کار انجام می‌گردد. درنتیجه صاحب کارخانه به‌طور غیرمستقیم روزی ۱۰۰۰ ساعت کار کرده‌است.
عدم محدودیت نسبت به مکان: در کسب درآمد فعال یاد گرفتیم که محدود به مکان هستیم و نمی‌توان همزمان در ۲ مکان مختلف کار کرد؛ اما در درآمد غیرفعال این امر امکان‌پذیر است زیرا کسب این نوع درآمد محدود به جسم ما نیست. فردی که صاحب چند واحد مسکونی و تجاری است و آن‌ها را به اجاره داده است یا صاحب کارخانه‌ای که دارای چندین کارخانه می‌باشد همزمان در چند نقطه مختلف به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال کار است. همچنین شخصی که مؤلف یک کتاب است ممکن است کتابش در چند استان مختلف و در هر استان در چند کتاب‌فروشی مختلف به‌طور همزمان به فروش برسد. از این مثال‌ها متوجه می‌شویم که در کسب درآمد غیرفعال محدودیتی نسبت به مکان نداریم.
کم شدن ریسک‌های زندگی: با توجه به اینکه درآمد غیرفعال نیازی به جسم و حضور ما ندارد درنتیجه ریسک‌های حاصل از بیماری، ازکارافتادگی و … را برای ما کاهش می‌دهند؛ زیرا آن درآمد بدون حضور پیوسته فرد هم به دست می‌آید. به‌طور مثال درآمد سرمایه‌گذار سهام در صورت بیماری و ازکارافتادگی متوقف نمی‌گردد بلکه تجارت‌هایی که فرد، سهام‌دار آن‌ها می‌باشد در مدت ازکارافتادگی او متوقف نشده‌اند.
نرخ رشد بالا: معمولاً درآمد غیرفعال دارای نرخ رشد نمایی در بلندمدت هستند و بیشتر از نرخ تورم رشد می‌کنند. همچنین رشد درآمد غیرفعال معمولاً از چند جنبه اتفاق می‌افتد. به‌عنوان‌مثال فردی که دارای یک کارخانه تولیدی است، در طول زمان همزمان با نرخ تورم قیمت محصولات خود را بالا می‌برد، علاوه بر این با رشد کسب‌وکار تعداد کارگرها، تعداد دستگاه‌های تولیدی و حتی تعداد کارخانه‌ها بیشتر می‌شوند و در بلندمدت رشدی که از برآیند همه‌ی این‌ها می‌گیرد خیلی بیشتر از رشد درآمدی است که یک کارگر آن کارخانه به دست می‌آورد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیاوش اسماعیلی |   1399/03/25 22:56:51   |
0     0
مزایای درآمد غیرفعال:
عدم محدودیت نسبت به زمان: با توجه به اینکه درآمد غیرفعال وابسته به زمان نیست درنتیجه ما هیچ محدودیتی نسبت به زمان نداریم. به‌عبارت‌دیگر افراد با درآمد فعال فقط می‌توانند روزی ۲۴ ساعت کار کنند، اما افرادی که درآمد غیرفعال دارند می‌توانند روزی هزاران ساعت کار کنند! به‌عنوان‌مثال فردی که دارای یک کارخانه تولیدی می‌باشد و ۵۰۰ نفر در آن مشغول به کار می‌باشند، اگر فرض کنید هر کارگر روزی ۲ ساعت مفید کار می‌کند درمجموع روزی ۱۰۰۰ ساعت در آن کارخانه کار انجام می‌گردد. درنتیجه صاحب کارخانه به‌طور غیرمستقیم روزی ۱۰۰۰ ساعت کار کرده‌است.
عدم محدودیت نسبت به مکان: در کسب درآمد فعال یاد گرفتیم که محدود به مکان هستیم و نمی‌توان همزمان در ۲ مکان مختلف کار کرد؛ اما در درآمد غیرفعال این امر امکان‌پذیر است زیرا کسب این نوع درآمد محدود به جسم ما نیست. فردی که صاحب چند واحد مسکونی و تجاری است و آن‌ها را به اجاره داده است یا صاحب کارخانه‌ای که دارای چندین کارخانه می‌باشد همزمان در چند نقطه مختلف به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال کار است. همچنین شخصی که مؤلف یک کتاب است ممکن است کتابش در چند استان مختلف و در هر استان در چند کتاب‌فروشی مختلف به‌طور همزمان به فروش برسد. از این مثال‌ها متوجه می‌شویم که در کسب درآمد غیرفعال محدودیتی نسبت به مکان نداریم.
کم شدن ریسک‌های زندگی: با توجه به اینکه درآمد غیرفعال نیازی به جسم و حضور ما ندارد درنتیجه ریسک‌های حاصل از بیماری، ازکارافتادگی و … را برای ما کاهش می‌دهند؛ زیرا آن درآمد بدون حضور پیوسته فرد هم به دست می‌آید. به‌طور مثال درآمد سرمایه‌گذار سهام در صورت بیماری و ازکارافتادگی متوقف نمی‌گردد بلکه تجارت‌هایی که فرد، سهام‌دار آن‌ها می‌باشد در مدت ازکارافتادگی او متوقف نشده‌اند.
نرخ رشد بالا: معمولاً درآمد غیرفعال دارای نرخ رشد نمایی در بلندمدت هستند و بیشتر از نرخ تورم رشد می‌کنند. همچنین رشد درآمد غیرفعال معمولاً از چند جنبه اتفاق می‌افتد. به‌عنوان‌مثال فردی که دارای یک کارخانه تولیدی است، در طول زمان همزمان با نرخ تورم قیمت محصولات خود را بالا می‌برد، علاوه بر این با رشد کسب‌وکار تعداد کارگرها، تعداد دستگاه‌های تولیدی و حتی تعداد کارخانه‌ها بیشتر می‌شوند و در بلندمدت رشدی که از برآیند همه‌ی این‌ها می‌گیرد خیلی بیشتر از رشد درآمدی است که یک کارگر آن کارخانه به دست می‌آورد.
معایب کسب درآمد غیرفعال:
سرمایه اولیه: اکثر روش‌هایی که شما را به درآمد غیرفعال می‌رساند نیاز به سرمایه اولیه دارند. روش‌های محدودی مثل تألیف یا ترجمه کتاب و فروش آن که یک درآمد غیرفعال محسوب می‌شود نیازی به سرمایه اولیه ندارند. درنتیجه رفتن به سمت این نوع درآمد به‌سادگی درآمدهای فعال نیست.
نتیجه بلندمدت: درآمد غیرفعال نیاز به صبر و حوصله دارد زیرا کسب این نوع درآمد مسیر بلندمدتی است. در درآمدهای فعال یاد گرفتیم که فرد از همان روز اول متناسب با وقتی که برای کار می‌گذارد کسب درآمد می‌کند؛ اما درآمد غیرفعال کمی متفاوت است. فردی را که تصمیم به راه‌اندازی یک کارخانه تولیدی دارد، در نظر بگیرید. این فرد در ابتدای کار زحمت بسیار زیادی می‌کشد و شبانه‌روز کار می‌کند تا بتواند حداقل‌های یک کارخانه تولیدی را تهیه کند و حتی در روزهای ابتدایی تولید با وجود تلاش زیاد، به دلیل عدم فروش محصولات هیچ درآمدی نداشته یا از جیب خودش هم خرج می‌کند؛ اما کم‌کم محصول تولیدی او در بازار جای باز کرده و کار به‌جایی می‌رسد که صاحب کارخانه با روزی چند ساعت کار کردن چندین کارخانه را مدیریت کرده و درآمدهای میلیاردی ایجاد می‌کند. مثال دیگر می‌تواند طراحی یک سایت فروش اینترنتی باشد. سرمایه‌گذار در ابتدای کار باید زحمت زیادی بکشد و به خاطر اینکه سایت او برند معتبری نیست درآمدی هم به‌دست نمی‌آورد اما در طول زمان می‌تواند به درآمدهایی از همان سایت برسد که کسب آن‌ها از طریق درآمدهای فعال ممکن نیست.
ریسک زیاد: با توجه به توضیحات مربوط به بلندمدت بودن درآمد غیرفعال می‌توان متوجه این شد که رسیدن به این نوع درآمد با ریسک همراه است. مطمئناً ریسک یک صاحب کارخانه خیلی بیشتر از ریسک کارگر همان کارخانه است. همچنین ریسک یک سرمایه‌گذار بیشتر از ریسک کارمند یک کارگزاری بورس است. فردی که وقت زیادی صرف می‌کند و یک کتاب تألیف یا ترجمه می‌کند ممکن است نتواند آن را به مرحله چاپ برساند یا این‌که مخاطب زیادی نداشته باشد. با توجه به این‌که در این نوع درآمد فرد باید در ابتدای کار زحمت زیادی بکشد و بعد نتیجه را ببیند، ریسک ندیدن نتیجه وجود دارد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فائزه |   1399/04/10 10:52:01   |
0     0
کسب درآمد به عنوان یکی از ابعاد اصلی سواد مالی در نظر گرفته می شود. درک افراد از درآمد به نسبت استفاده از منابع سرمایه ، آنها را در چهار گروه: کارمند، خویش فرما، کارآفرین و سرمایه گذار قرار می دهد که سواد مالی برای هر یک از این گروهها راهکارهای تخصصی کاربردی برای افزایش سطح درآمد ارائه می دهد و داشتن سواد مالی برای هر شخص و با هر شغلی بسیار مفید و مهم است و می تواند بربرای داشتن زندگی راحت کمک بسیار بزرگی باشد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فائزه |   1399/04/10 10:53:56   |
0     0
کسب درآمد به عنوان یکی از ابعاد اصلی سواد مالی در نظر گرفته می شود. درک افراد از درآمد به نسبت استفاده از منابع سرمایه ، آنها را در چهار گروه: کارمند، خویش فرما، کارآفرین و سرمایه گذار قرار می دهد که سواد مالی برای هر یک از این گروهها راهکارهای تخصصی کاربردی برای افزایش سطح درآمد ارائه می دهد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فائزه |   1399/04/10 11:03:34   |
0     0
فارغ التحصیلان انتظار دارند که با گرفتن مدرک تحصیلی موجبات اشتغال یا تسهیل شرایط اشتغال آنان فراهم آید. لذا پیشنهاد می‌شود تدبیری اتخاذ گردد که اولا ظرفیت پذیرش دانشجو براساس نیاز آینده بازار کار به نیروی متخصص تعیین شود و ثانیاً مجوزهای ایجاد رشته تحصیلی در دانشگاه دایمی نباشد و با تغییر در کیفیت نیازهای جامعه و تخصص‌های جدید، مشخصات مجوزهای صادره تغییر یابند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فائزه |   1399/04/10 11:07:38   |
0     0
افراد بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن شغل مناسب دچار مشکلات با توجه به آماری که در کشور آمریکا جمع آوری شده است ده شغل برتر برای فارغ التحصیلان انتخاب شده :مهندس نرم افزار ؛ پرستار ؛ فروشنده ؛ معلم ؛ حسابدار ؛ مدیر پروژه و غیره وجود دارد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد |   1399/04/11 21:03:07   |
0     0
ربع کارمندی: امنیت

ربع شغل آزاد: استقلال

ربع صاحبان شرکتهای بزرگ: تولید ثروت

ربع سرمایه گزاران: آزادی اقتصادی

ارزشهای ربع کارمندی:

" دنبال کاری ثابت و مطمئن با حقوق و مزایای عالی هستم".

برای کسی که در ربع کارمندی است ارزش اصلی امنیت شغلی است.

کسی که در ربع کارمندی قرار گرفته، صرف نظر از این که رئیس یا نظافتچی شرکت باشد، این جمله را می گوید:" دنبال کاری ثابت و مطمئن با حقوق و مزایای عالی هستم." یا " برای اضافه کاری چقدر حقوق می دهند؟" یا " چند روز مرخصی با حقوق داریم؟"

ارزشهای ربع شغل آزاد:

" اگر می خواهی کار را بصورت درست انجام دهی خودت انجام بده."

برای افراد ربع شغل آزاد ارزش اصلی استقلال است. آنها می خواهند در کارهایشان آزادی داشته باشند. وقتی که کسی می گوید:" می خواهم شغلم را رها کنم و برای خودم کار کنم." یعنی تغییر از ربع کارمندی به ربع شغل آزاد.

افرادی که در ربع شغل آزاد هستند شامل صاحبان شرکتهای کوچک، تجارتهایی که توسط زن و شوهرها اداره می شود، افراد متخصص و مشاورین هستند. فروشندگان شامل دلالهای معاملات ملکی و بیمه که بر اساس درصد کار می کنند از همین طبقه هستند. شغلهای حرفه ای مانند پزشکان، وکلا وحسابداران که برای شرکتهای بزرگ کار نمی کنند نیز از این قبیل هستند.

افرادی که در این دسته هستند به کار کردن با دست و مغزشان افتخار می کنند.

در این گروه اغلب درآمد از طریق درصد فروش و یا نرخ ساعاتی که صرف یک کار شده حساب می شود. مثلا می گویند:" درصد کمیسیون من شش درصد کل خرید است." یا " ساعتی ده هزار تومان هزینه کار من است." یا " هزینه به اضافه ده درصد."

افراد گروه شغل آزاد معمولا با بقیه نمی توانند همکاری خوب داشته باشند و ممکن است کمی منم منم داشته باشند.

برای این که از ربع شغل آزاد به صاحبان شرکتهای بزرگ بروید به پرش در مهارتهای فنی نیاز ندارید بلکه پرش در مهارتهای رهبری لازم است.

:ارزشهای ربع صاحبان شرکتهای بزرگ

" دنبال بهترین افراد برای تیم خود هستم."

ارزش اصلی افرادی که صاحبان شرکتهای بزرگ هستند تولید ثروت است.

در حالی که افراد ربع شغل آزاد می خواهند در محدوده خود بهترین باشند،افراد ربع صاحبان شرکتهای بزرگ تلاش می کنند تا تیمی از از بهترین افراد در محدوده های مختلف داشته باشند. هنری فورد افرادی را دور خود جمع کرد که از او باهوشتر بودند.

در حالی که تاجر ربع شغل آزاد اغلب باهوشتر و با استعدادتر از بقیه است، گروه صاحبان شرکتهای بزرگ این ویژگی را ندارند.

وقتی که صحبت از درآمد می شود صاحبان شرکتهای بزرگ می توانند شرکت را رها کنند و هنوز هم درآمد داشته باشند. در اغلب موارد اگر کسی در گروه شغل آزاد کار نکند درآمد هم متوقف می شود.

بنابراین سوالی که باید از خود بپرسید این است که " آیا اگر روزی کار نکنم چقدر درآمد مداوم خواهم داشت؟" اگر درآمد شما پس از شش ماه یا زودتر متوقف شود پس شما در گروه کارمند یا شغل آزاد هستید.

ارزشهای ربع سرمایه گزاران:

"از سرمایه گزاری چقدر عاید من می شود؟"

افرادی که در ربع سرمایه گزاران هستند آزادی اقتصادی را ارزش اصلی می بینند. سرمایه گزار می خواهد سرمایه او به جای او کار کند.

اگر بخواهید ثروتمند شوید باید حرکت را آغاز کنید. نیازی به تغییر شغل نیست بلکه باید آدرس را عوض کنید.

اگر بخواهید که اختیار زندگی و سرنوشت خود را در دست بگیرید، اگر آزادی واقعی می خواهید که تصمیم گیرنده شما باشید ، برنامه روزانه را شما مشخص کنید ، با خانواده و برای خود وقت بیشتری صرف کنید ، کارهایی که علاقه دارید انجام دهید ، نوعی از زندگی را که طراح آن خود هستید ادامه دهید ، زندگی باعلاقه پرهیجان و ثمربخش داشته باشید و بالاخره اگر می خواهید ثروتمند باشید و ثروتمند زندگی کنید ، زمان آن رسیده که بار خود را ببندید و حرکت را آغاز کنید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
وحیده کاظمی |   1399/04/12 18:09:56   |
0     0
وضعیت بازار کار کشور نشان می دهد که در حال حاضر با حجم عظیمی از نیروی کار تحصیل کرده مواجه است که قدرت جذب آن را ندارد. از طرف دیگر در آینده نیز این وضعیت به مراتب تشدید خواهد شد. این وضعیت به گونه ای است که بیکاری فارغ التحصیلان عمدتا به افراد 30 ساله و کمتر اختصاص دارد که بیش از 80 درصد تحصیل کردگان بیکار را تشکیل می دهند. از طرف دیگر وضعیت جمعیت غیرفعال بالای 10 ساله
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
وحیده کاظمی |   1399/04/12 18:15:04   |
0     0
افراد بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن شغل مناسب دچار مشکلات با توجه به آماری که در کشور آمریکا جمع آوری شده است ده شغل برتر برای فارغ التحصیلان انتخاب شده :مهندس نرم افزار ؛ پرستار ؛ فروشنده ؛ معلم ؛ حسابدار ؛ مدیر پروژه و غیره وجود دارد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضازارعیان |   1399/04/14 09:33:05   |
0     0
افراد بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن شغل مناسب دچار مشکلات با توجه به آماری که در کشور آمریکا جمع آوری شده است ده شغل برتر برای فارغ التحصیلان انتخاب شده :مهندس نرم افزار ؛ پرستار ؛ فروشنده ؛ معلم ؛ حسابدار ؛ مدیر پروژه و غیره وجود دارد
آموزش مهارت مالی و تخصصی کار کنان می تواند در روابط اجتماعی و کاری در
سرمایه و میزان کارکرد شرکت مفید باشد .
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضازارعیان |   1399/04/14 09:36:19   |
0     0
یکی از روش های حل معضل سرمایه گذاری کارآفرینان برخورداری از مهارت های سواد مالی است. دوره های سواد مالی با ایجاد دیدگاهی متفاوت به کارآفرینان مشکل سرمایه گذاری و حفظ فیزیکی سرمایه گذاری اولیه را فراهم می کند.

در حال حاضر بیکاری و تبعات ناشی از آن، یکی از معضلات اساسی کشور به شمار می‌آید، بی‌شک مسئله‌ی بیکاری در کشور ما متأثر از خیل عظیم جوانانی است که در چند سال اخیر به‌عنوان جویندگان شغل به بازار کار کشور واردشده‌اند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضازارعیان |   1399/04/14 09:40:37   |
0     0
فارغ التحصیلان انتظار دارند که با گرفتن مدرک تحصیلی موجبات اشتغال یا تسهیل شرایط اشتغال آنان فراهم آید. لذا پیشنهاد می‌شود تدبیری اتخاذ گردد که اولا ظرفیت پذیرش دانشجو براساس نیاز آینده بازار کار به نیروی متخصص تعیین شود و ثانیاً مجوزهای ایجاد رشته تحصیلی در دانشگاه دایمی نباشد و با تغییر در کیفیت نیازهای جامعه و تخصص‌های جدید، مشخصات مجوزهای صادره تغییر یابند.

افراد بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن شغل مناسب دچار مشکلات با توجه به آماری که در کشور آمریکا جمع آوری شده است ده شغل برتر برای فارغ التحصیلان انتخاب شده :مهندس نرم افزار ؛ پرستار ؛ فروشنده ؛ معلم ؛ حسابدار ؛ مدیر پروژه و غیره وجود دارد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد رضا تیموری |   1399/04/15 15:32:31   |
0     0
باتوجه به میزان بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی و عدم پاسگویی بازار کار برای جذب انها جامعه دچار چالش بزرگ بیکاری شده است و یکی از راه کار های ان پویایی و کارا نمورن رشته های دانشگاهی و مرتبط ساختن دانشگاه ها با بازار کار است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/15 21:38:43   |
0     0
بع های نقدینگی چیستند ؟ اکثر افراد جامعه صرف نظر از شغل و کسب و کاری که دارند اغلب با مشکلات مختلف مالی دست به گریبان هستند. و ما تمام کسب و کار ها را بر اساس نوع نگرش صاحبان آن به چهار قسمت تقسیم کرده ایم
ربع اول یا ربع کارمندی
ربع دوم کسب و کارکوچک
ربع سوم یا کسب و کار بزرگ
ربع چهارم سرمایه گذاران
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/15 22:05:05   |
0     0
پول، مهم است. چون کیفیت زندگی انسان‌ها به کم و زیاد آن بستگی دارد. به همین دلیل، عده‌ای دو یا سه شغل برای خودشان دست و پا می‌کنند تا از این راه بتوانند حجم بیشتری از پول را از آن خود کنند. اما در حقیقت، روش‌های کسب درآمد بسیار ساده‌تری نیز وجود دارند. دورانی که در آن زندگی می‌کنیم، یکی از بهترین زمان‌ها برای کسب درآمد بدون زحمت اضافه است البته اگر راه و روش این کار را بدانیم و برای اجرایی شدنش قدمی برداریم.
روش­‌های بسیار زیادی برای کسب در آمد وجود دارند از جمله کسب در آمد اینترنتی، کسب در آمد از طریق سرمایه گذاری، کسب در آمد از بورس، کسب در آمد از طریق آموزش تخصص، کسب در آمد از طریق معاملات، کسب درآمد با گرفتن حق کمیسیون و غیره. بعضی روش های کسب درآمد پنهان هستند. یعنی هنوز خودشان را در عرصه کسب و کار نشان نداده‌اند ولی پر درآمد هستند. افراد موفق معمولا به دنبال این نوع کسب و کارهای بکر و بدیع می‌گردند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
behzad hajihoseini |   1399/04/17 19:30:50   |
0     0
عدم آگاهی و علاقه نداشتن به رشته تحصیلی موجب به وجود آمدن ناهماهنگی بین شغل آینده افراد با نیازها و انتظارات می‌گردد و عواقب و پیامدهای سوء ناشی از این مسأله متوجه نظام آموزشی خواهد شد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 11:53:58   |
0     0
مشکلات جامعه ریشه‌های واقعی دارند و تا زمانی که با تحلیل‌های درست، این ریشه‌ها را نشناسیم، نمی‌توانیم راه‌حل درست انتخاب کنیم. در حوزه کار ترویج برخی تحلیل‌ها و حرکت روی برخی کلیشه‌ها باعث شده چشم بر واقعیت بسته شود. وجود تعداد زیادی فارغ‌التحصیل بیکار در ایران و ناتوانی در رفع بیکاری فارغ‌التحصیلان باعث شده در مواردی برخی افراد تقصیر را گردن خود افراد بیندازند. ممکن است کسانی به دلیل مدرک بالا توقع‌شان هم بالا رفته باشد، اما این موضوع عمومیت نداشته و نمی‌توان بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد. هر چند فردی که وقت و هزینه می‌گذارد و مدرک دانشگاهی می‌گیرد حق دارد که بخواهد کاری متناسب با تحصیلاتش پیدا کند، اما بازار بد کار در ایران باعث شده بسیاری آرمان‌های خود را کنار بگذارند و برای کسب درآمد به کار‌های ساده رو بیاورند. با وجود این، به نظر می‌رسد فضا برای کار کردن به این صورت هم فراهم نیست. جدای از کوچک بودن کیک اقتصاد کشور، در بسیاری موارد رابطه بر ضابطه ارجحیت دارد و ساختار بازار کار هم طوری است که ارتقای شغلی تقریبا بی‌معنا شده است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 11:56:34   |
0     0
کار کردن با اهداف مختلفی انجام می‌شود. یک فرد در عین حال که برای کسب درآمد کار می‌کند، علاقه‌مندی‌های خود را دنبال می‌کند، به دنبال چیز‌های جدید و پیشرفت است، دوست دارد استعداد‌های خود را شکوفا کند و ... . در ایران روز به روز انگیزه‌های شغلی کم می‌شوند و افراد فقط برای کسب درآمد کار می‌کنند. در چنین شرایطی عنوان کردن اینکه فارغ‌التحصیلان کار نمی‌کنند چون توقع‌شان بالاست بی‌معنا به نظر می‌رسد. واقعیتی که می‌توان روی آن تمرکز کرد و بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد این است که به رغم اینکه افرادی با تحصیلات بالا تن به کار‌های ساده داده‌اند، باز هم نرخ بیکاری این افراد بالاست. اقتصاد کشور گنجایش این جحم از افراد بیکار را ندارد و برای رفع بیکاری نیازمند بزرگ کردن اقتصاد هستیم که آن هم با افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ممکن است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 11:59:13   |
0     0
کارشناسان می گویند اینکه چرا اقتصاد ایران به چنین وضعیتی دچار شده که توان جذب تقاضاهای شغلی موجود را ندارد و در نتیجه چند میلیون تقاضا برای کار شکل می گیرد به چند عامل بستگی دارد. اولًا جهش یکباره میزان تولدها در دهه 60 و رسیدن آنها به سن کار در دهه های 80و 90، رشد نامناسب و ضعیف بنگاه های شغل ساز، ورشکستگی، تعدیل نیرو، در برخی موارد ورود تکنولوژی های نوین در کار، افزایش چشمگیر تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی و تغییر ذائقه آنها نسبت به کار؛ می توانند در ایجاد شرایط فعلی بازار کار ایران تاثیر مستقیم داشته باشند.

از سوی دیگر یکی از نقاط ضعف در اشتغال فارغ التصحیلان نبود مهارت و تخصص و دانش قابل عرضه برای نیروی کار است. امروز مشاهده می کنیم که نیروی کار با داشتن چندین مدرک اما هیچ کدام از مدرک ها کاربردی نیست . همین موضوع باعث علاقه مندی فارغ التحصیلان به سمت مشاغل کاذب می شود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 12:25:43   |
0     0
دسته خویش فرمایان یا صاحبان کسب و کار کوچک: (Small business) خویش فرمایان افرادی هستند که می خواهند رئیس خود باشند و کارها را خودشان انجام دهند و تمایلی به تشکیل تیم و تفویض اختیار به دیگران ندارند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 12:31:13   |
0     0
انواع روش های سرمایه گذاری به طور کلی عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد. سرمایه­ گذاری مستلزم مدیریت “ثروت“ سرمایه ­گذاران است. این ثروت شامل مجموع درآمد فعلی و ارزش فعلی درآمدهای آتی است. سرمایه­ گذاری درواقع چشم­ پوشی از مصرف امروز به امید کسب بازدهی در زمان آینده است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 12:38:26   |
0     0
روش­‌های بسیار زیادی برای کسب در آمد وجود دارند از جمله کسب در آمد اینترنتی، کسب در آمد از طریق سرمایه گذاری، کسب در آمد از بورس، کسب در آمد از طریق آموزش تخصص، کسب در آمد از طریق معاملات، کسب درآمد با گرفتن حق کمیسیون و غیره.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 12:42:52   |
0     0
داشتن چندین منبع درآمد، استرس ناشی از تکیه بر یک منبع درآمد را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. با وجود چندین منبع درآمد، نفس راحتی خواهید کشید زیرا آمادگی مواجهه با بدترین اتفاق ممکن را نیز خواهید داشت. اگر یکی از منابع از دست برود، نگران نخواهید بود که از کجا هزینه‌ها را تامین کنید، بلکه با خیال آسوده به این فکر خواهید بود که یک جایگزین برای منبع درآمد از دست رفته بدست آورید. با داشتن چندین منبع درآمد، فرصت‌های مختلفی برای رشد درآمدتان خواهید داشت
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh pourghasemi |   1399/04/20 12:54:07   |
0     0
مزایا: عدم محدودیت نسبت به زمان ، عدم محدودیت نسبت به مکان
کم شدن ریسک های زندگی و ....
معایب: سرمایه اولیه ، نتیجه بلند مدت ، ریسک زیاد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید گلزارفر |   1399/04/22 15:48:47   |
0     0
در کشور ما دستگاه‌های عریض و طویلی در زمینه «کار» وجود دارند اما هنوز خروجی آنها منجر به تدوین نظام مشخص جهت کاریابی نشده است.
آموزش‌های دانشگاهی نامرتبط، ناکافی و ناکارآمد: حقیقت تلخ جاری در چارت تحصیلی رشته‌های دانشگاهی این است که سرعت به‌روز شدن آموزش‌ها، متناسب با نیاز بازار نیست. این امر سبب کهنه شدن روش‌های آموزشی و اطلاعات دروس‌ دانشگاهی شده است. در این فضای نامطلوب است که برخی دروس کارآمدی مطلوب در زمینه برآورده کردن نیاز «بازار کار» را ندارند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید گلزارفر |   1399/04/22 17:50:48   |
0     0
موضوع اشتغال و دستیابی افراد به شغل موردنظر از اساسی‌ترین نیازهای جامعه محسوب می‌شود. بیکاری به‌عنوان یک پدیده‌ی مخرب اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مطرح بوده و رفع آن‌همواره ازجمله دغدغه‌های برنامه ریزان بوده است. اشتغال و بیکاری ازجمله موضوعات مهم اقتصادی هر کشوری است، به‌گونه‌ای که افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع تلقی می‌شود
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید گلزارفر |   1399/04/22 17:54:44   |
0     0
یکی از روش های حل معضل سرمایه گذاری کارآفرینان برخورداری از مهارت های سواد مالی است. دوره های سواد مالی با ایجاد دیدگاهی متفاوت به کارآفرینان مشکل سرمایه گذاری و حفظ فیزیکی سرمایه گذاری اولیه را فراهم می کند.
افراد بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن شغل مناسب دچار مشکلات با توجه به آماری که در کشور آمریکا جمع آوری شده است ده شغل برتر برای فارغ التحصیلان انتخاب شده :مهندس نرم افزار ؛ پرستار ؛ فروشنده ؛ معلم ؛ حسابدار ؛ مدیر پروژه و غیره وجود دارد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید گلزارفر |   1399/04/22 18:03:19   |
0     0
شاید اگر از یک فارغ‌التحصیل دیگر درباره ارتباط مدرک و بیکاری بپرسیم، گفته‌های متفاوتی داشته باشد، اما مهمتر از نظرات و رویکرد‌های شخصی روند‌های موجود و واقعیت‌هایی است که در این زمینه وجود دارد. زمانی که یک تلقی کلی درباره مساله‌ای وجود داشته باشد، برنامه‌ریزی‌ها نیز بر آن اساس شکل می‌گیرد. اینکه طرفداران این نظر که بسیاری افراد از بازار کار بیرون مانده‌اند چون مدرک دانشگاهی دارند و به قول معروف توقع‌شان زیاد است، دست بالا را دارند و برنامه‌ریزی‌ها را عوض می‌کنند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیدمصطفی قاسمی بنادکوکی |   1399/04/23 17:21:29   |
0     0
دلیل اصلی افزایش فارغ التحصیلان بیکار نبود عدم تناسب رشته های تحصیلی موجود با بازار کار واقعی ، تئوری محوری و عدم مهارت ورزشی در دانشگاه هاست.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مصطفى عربى |   1399/04/25 23:57:21   |
بله دقیقا موافقم مهارت خیلی مهم است.
مصطفى عربى |   1399/04/25 23:58:50   |
0     0
تئوری محوری و عدم مهارت ورزشی در دانشگاه ها خیلی مسئله مهمی است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
f.khalafy |   1399/04/26 11:31:54   |
0     0
ربع اول) کارمندی : ربع کارمندی یا تمام افرادی که برای دیگران کار میکنند از ویژگی های این بخش حقوق ثابت و بیمه هست و شعار این قبیل از ادمها امنیت شغلی است که به اصطلاح یک آب باریکه داری همیشه که بتونی زندگی کنی و خوب اگر در این ربع کاری قرار دارید بدونید که هیچگاه نمیتوانید به پول زیاد برسید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
f.khalafy |   1399/04/26 13:31:34   |
0     0
خوداشتغالی یا خویش فرمایی به آن دسته از مشاغل گفته می شود که در آن فرد با یادگیری نرم افزارهای مرتبط به یک شغل، مهارت در جستجو و وبگردی و مهارتهایی از این دست؛ نقش مهمی در ایجاد کار برای خود می کند و کارفرمای خود می باشد تا بتواند از روش های مختلف درآمدزایی کند، برخلاف کارمندان یا کارگران که حقوق و دستمزد خود را از کسب و کار دیگران به دست می آورند.

در این مدل کسب و کارها در واقع فرد و تجارت در عمل یکی هستند و شخصی که تجارت را راه‌اندازی می‌کند، مسئولیت مدیریت، قراردادها، مسایل مالی و … تجارت را به عهده دارد و به همین دلیل ریسک پذیری از مشخصات این نوع کسب و کار محسوب می شود زیرا درآمد ثابت نیست و به شرایط مختلفی بستگی دارد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
f.khalafy |   1399/04/26 13:33:11   |
0     0
سرمایه گذاری در بورس با هر مبلغی امکان پذیر است و شما میتوانید با ۱۰۰هزارتومان هم به خرید و فروش سهام بپردازید و با خرید های درست پولتان را چند برابر کنید.

علاوه بر اینکه با هر مبلغی میتوانید در بورس سرمایه گذاری کنید، نحوه معامله در بورس هم بسیار راحت است نیازی به شرایط سخت و یا امکانات عجیب و پیشرفته نیست و شما در هر کجای دنیا باشید میتوانید با داشتن اینترنت معامله را انجام دهید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
f.khalafy |   1399/04/26 13:35:18   |
0     0
کسب و کار، فعالیتی برای خلق پول و ثروت است که می‌تواند به شخص و حتی تمام جامعه منفعت برساند. به زبان ساده‌تر، هر فعالیتی که در آن تولید محصول، خرید کالا و ارائه خدمات – با هدف فروش و کسب سود – جریان داشته باشد را کسب و کار می‌گویند. این نوع فعالیت همواره در دوره‌های مختلف زندگی انسان و به اشکال مختلف وجود داشته است. ایجاد کسب و کار را می‌توان در شمار نخستین کارهای اجتماعی انسان به حساب آورد. در گذشته، اکثر فعالیت‌های تجاری بر پایه داد و ستد یا مبادله کالا به کالا بوده‌اند. اکنون آن شیوه‌ها به گونه‌ای جدیدتر و تکامل‌ یافته‌تر در حال انجام هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
f.khalafy |   1399/04/26 13:36:27   |
0     0
اگه یکی از منبع درامد قطع شد منبع دیگری باشد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
f.khalafy |   1399/04/26 13:39:02   |
0     0
به نظرمن کسب و کار، فعالیتی برای خلق پول و ثروت است که می‌تواند به شخص و حتی تمام جامعه منفعت برساند. به زبان ساده‌تر، هر فعالیتی که در آن تولید محصول، خرید کالا و ارائه خدمات – با هدف فروش و کسب سود – جریان داشته باشد را کسب و کار می‌گویند. این نوع فعالیت همواره در دوره‌های مختلف زندگی انسان و به اشکال مختلف وجود داشته است. ایجاد کسب و کار را می‌توان در شمار نخستین کارهای اجتماعی انسان به حساب آورد. در گذشته، اکثر فعالیت‌های تجاری بر پایه داد و ستد یا مبادله کالا به کالا بوده‌اند. اکنون آن شیوه‌ها به گونه‌ای جدیدتر و تکامل‌ یافته‌تر در حال انجام هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهدی کاظمی |   1399/04/26 21:08:32   |
0     0
اینکه اینقدر فارغ التحصیل داریم وبیکارند دولت باید راهکارهای مناسبتریایجادکند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهدی کاظمی |   1399/04/26 21:12:05   |
0     0
درحال حاضر کارهایی وجود دارد که هم حقوق آن بیشتر از کارمندی هست وهم استوهم رضایت طرف از شغش بیشتر است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
نادر گندمکار |   1399/04/26 22:04:19   |
0     0
رابرت کیوساکی، سرمایه گذار و نویسنده پرفروش کتاب پدر پول دار، پدر بی پول، معتقد است روش های کسب درآمد در دنیا به ۴ دسته زیر تقسیم می شود:انواع نظام های درآمدی از دید رابرت کیوساکی
1_کارمند
2_ خویش فرمایان
3_صاحب کسب و کارهای بزرگ
4_سرمایه گذار
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
نادر گندمکار |   1399/04/26 22:09:17   |
0     0
ربع های نقدینگی چیستند؟ اکثر افراد جامعه صرف نظر از شغل و کسب و کاری که دارند اغلب با مشکلات مختلف مالی دست به گریبان هستند. رابرت کیوساکی تمام کسب و کار ها را بر اساس نوع نگرش صاحبان آن ماهیت درامدی فعال و غیر فعال به چهار قسمت تقسیم کرده است.

رابرت کیوساکی، سرمایه گذار و نویسنده پرفروش کتاب پدر پول دار، پدر بی پول، معتقد است روش های کسب درآمد در دنیا به ۴ دسته زیر تقسیم می شود:انواع نظام های درآمدی از دید رابرت کیوساکی
1_کارمند
2_ خویش فرمایان
3_صاحب کسب و کارهای بزرگ
4_سرمایه گذار
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
نادر گندمکار |   1399/04/26 22:10:11   |
0     0
- کارمندان / کارگران (حقوق بگیران)
۱ – ۱ – اولویت کارمندان امنیت شغلی است.
این افراد تحت استخدام و دارای یک شغل هستند. به‌دنبال یک کار امن و مطمئن هستند. آنها برای دیگران کار می‌کنند. همیشه ترس از‌دست‌دادن شغل‌شان را دارند.


۱ – ۲ – پتانسیل درآمدی محدودی دارند.
پول و زمان کافی برای لذت‌بردن در اختیار ندارند. به‌علت درگیر‌شدن در تجارت وقت در برابر پول، پتانسیل درآمدی محدود دارند. آنها زمان محدودی که دارند را می‌دهند تا پول بگیرند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/27 08:09:14   |
0     0
در این روش کسب درآمد فرد یک گام فراتر از کارمندی برداشته و خود از طریق دانش و تخصص‌هایی که از طرق مختلفی همچون تحصیل در دانشگاه و یا تجربیاتی که طی سال‌ها کسب کرده، برای خود درآمدزایی می‌کند. به عنوان مثال پزشکی را در نظر بگیرید که با توجه به رشته تحصیلی خود مطبی باز کرده و در آن بیماران را مداوا می‌کند. در این حالت پزشک خویشفرماست
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/27 08:10:49   |
0     0
در این روش کسب درآمد فرد یک گام فراتر از کارمندی برداشته و خود از طریق دانش و تخصص‌هایی که از طرق مختلفی همچون تحصیل در دانشگاه و یا تجربیاتی که طی سال‌ها کسب کرده، برای خود درآمدزایی می‌کند. به عنوان مثال پزشکی را در نظر بگیرید که با توجه به رشته تحصیلی خود مطبی باز کرده و در آن بیماران را مداوا می‌کند. در این حالت پزشک خویش فرماست
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/27 08:43:11   |
0     0
روش های سرمایه گذاری افراد ثروتمند
بسیار آسان است که پول خود را صرف چیزهایی کنیم که دوست داریم اما در پایان روز می بینید که همه پولی را که کسب کرده اید خرج شده و اهمیتی هم ندارد که درآمد شما چقدر بوده است. به جای رضایت در لحظه، تمرکز خود را روی آینده برگردانید.
هیچ کس نیست که دوست نداشته باشد پول بیشتری داشته باشد اما اگر گاهی در شگفت هستید که چگونه افراد ثروتمند و موفق آن همه پول دارند، باید این متن را بخوانید. ما لیستی از اقداماتی را گرد آورده ایم که می توانید در زندگی روزمره خود به کار بندید تا به روش افراد ثروتمند پول پس انداز کنید.
1 - مراقب هزینه های کوچک باشید
همه ما مراقب سرمایه گذاری های بزرگ و خریدهای عظیم هستیم اما هزینه های کوچک را با بی دقتی و بی مبالاتی می پردازیم اما این هزینه های کوچک می توانند به کوهی بزرگ تبدیل شوند.
همانگونه که یک اقتصاددان به درستی گفته: «دنبال هر راهی برای از بین بردن هزینه های کوچک خود باشید؛ در نهایت به عدد قابل توجهی می رسید.»
2 - روی آینده متمرکز شوید
بسیار آسان است که پول خود را صرف چیزهایی کنیم که دوست داریم اما در پایان روز می بینید که همه پولی را که کسب کرده اید خرج شده و اهمیتی هم ندارد که درآمد شما چقدر بوده است. به جای رضایت در لحظه، تمرکز خود را روی آینده برگردانید.
«شما می توانید در جوانی، بی پول باشید؛ ولی نمی توانید پیری را با بی پولی سر کنید.» (تنیسی ویلیامز)
3 - برای تاثیر گذاشتن روی دیگران، چیزهای غیرضروری نخرید
هر چند همه ما دوست داریم که بازخورد خوبی از دوستان و آشنایان در مورد چیزهایی که داریم، دریافت کنیم اما باید برای خود حد و مرزی بگذاریم. شما باید چیزهایی را بخرید که نیاز دارید و تنها چیزهایی را نخرید که بتوانند دیگران را تحت تاثیر قرار دهند. در غیر اینصورت آسمان هم مرزی برای خریدهایتان نخواهد بود.
«متوقف کنید خرید چیزهایی را که نیاز ندارید و تنها به خاطر تاثیر گذاشتن روی افرادی است که حتی دوست شان ندارید.» (سوز اورمن)
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/27 08:49:20   |
0     0
بسیاری از مردم به دنبال راهی برای افزایش میزان درآمد ماهانه خود هستند و می‌خواهند در کنار کار ثابت و تمام‌وقت خود به روش‌های مختلف پول بیشتری به‌دست بیاورند.
در سال‌های اخیر در ایران دخل و خرج مردم با هم هم‌خوانی ندارد و درآمد‌ها بسیار کمتر از میزان مخارج هستند. بسیاری از خانواده‌های چند نفره توان پس‌انداز برای دوران بازنشستگی را از دست داده‌اند و بعضا حتی برای تسویه کردن ماهانه قبوض، قرض‌ها و وام‌ها با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.
همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد به سراغ مشاغل جانبی بروند و به روش‌های گوناگون سعی در افزایش میزان درآمد ماهانه خود داشته باشند. شاید همین نگرانی‌هاست که چنین آش