تبلیغ شماره 1
بازگشت به پورتال مرکزی

برای سرمایه گذاری در بورس به کجا مراجعه کنم

برای سرمایه گذاری در بورس باید ابتدا کد بورسی دریافت کنید. برای دریافت کد بورسی باید به کارگزاری ها مراجعه کنید. کارگزاری ها شرکتهای خدماتی فعال در بازار سرمایه هستند که خرید و فروش اوراق بهادار قابل معامله در بورس صرفاً به واسطه آنان صورت می‌گیرد و هر فرد متقاضی خرید و فروش سهام باید به آنها مراجعه کند و خود راسا بدون واسطه یک کارگزار قادر به معامله اوراق بهادار در بورس نخواهد بود.

برای انجام معامله در بورس هر شخصی نیاز به یک کارگزار رسمی برای دریافت کد بورسی دارد. همانطور که بانک به مشتریانش شماره حساب می‌دهد و این شماره هم به عنوان شناسه مشتری به حساب می آید؛

گردش چند دقیقه ای:
مسیر خدمات مالی و حسابداری را مجازی طی کنید

در بورس هم کد بورسی هر فرد شناسه آن فرد در بازار سهام است. کد سهامداری شناسه ۸ کاراکتری می باشد که از سه حرف اول نام خانوادگی و یک عدد تصادفی ۵  رقمی تشکیل شده است. سرمایه گذار با داشتن این کد می تواند معاملات خود را در بازار سرمایه شروع کند.

منبع خبر: تولید محتوای حَسمان
 
 

 

ثبت نام و عضویت میز کار

لینک های مفید

 

 

 

 

fatemeh pourghasemi |   1399/04/24 12:34:14   |
0     0
سرمایه‌گذاری در بورس فقط مختص افراد ریسک‌پذیر یا حرفه‌‌ای نیست. بلکه افراد ریسک گریز یا حتی کسانی که تخصص کافی در مسائل مرتبط با سرمایه‌گذاری ندارند هم می‌توانند از طریق خرید اوراق مشارکت، اوراق اجاره، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، استفاده از خدمات شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری، استفاده از خدمات سبد گردانی و … در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا غنی زاده زارچ |   1399/04/24 16:17:46   |
0     0
برای سرمایه گذاری در بورس باید پول کافی داشته باشیم و از دانش کافی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات برخوردار باشیم. ابتدا باید از طریق مراجعه به کارگزاری ها کد بورسی دریافت کنید. کد بورسی یک شناسه ۸ کاراکتری است که سه رقم اول آن سه حرف اول نام و نام خانوادگی و ۵رقم بعدی ۵ رقم تصادفی است. خریدار راسا و بدون واسطه یک کارگزار قادر به معامله اوراق بهادار در بورس نخواهد بود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

اخبار مرتبط

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics