تبلیغ شماره 1
بازگشت به پورتال مرکزی

بودجه: مدیریت بهینه حقوق ماهانه

بودجه بندی برای خرید و همچنین برای حقوق ماهیانه می تواند از هدر دادن پول و خرید کالاهای غیر ضروری جلوگیری کند. برنامه ریزی مالی در زندگی اهمیت زیادی دارد مخصوصا برنامه ریزی که روی اصول باشد و باعث شود که کمتر با بحران مالی مواجه شویم.

برای اهداف مالی برنامه ریزی کنید.

 

گردش چند دقیقه ای:
مسیر خدمات مالی و حسابداری را مجازی طی کنید

همیشه اهداف مالی خود را در نظر بگیرید مثلا برای خرید کالاهایی که در ماه‌های آینده برای آن برنامه ریزی کردید از قبل باید مقداری پس انداز کرده باشید مخصوصا کالاهای مهمتر و یا با قیمت بالاتر اگر جزئی از اهداف شما هستند باید از قبل برای آنها برنامه ریزی مالی انجام شود.

 

نکته‌های مهم در مدیریت حقوق ماهیانه

بودجه بندی حقوق ماهیانه به گونه ای که بتوانیم با آن به خرید مایحتاج زندگی بپردازیم و همچنین هزینه های ثابت ماهیانه مثل هزینه شارژ و آب و برق و گاز را بپردازیم از دغدغه های مهم در زندگی محسوب می شود. حقوق ماهیانه باید علاوه بر هزینه ها بتواند به پس انداز هم کمک کند بنابراین مدیریت آن و بودجه بندی که با برنامه ریزی انجام می شود کمک می کند تا بهتر بتوانم از حقوق ماهیانه استفاده کنیم.

 

اولین قدم برای برنامه ریزی مالی و بودجه بندی حقوق ماهیانه این است که میزان درآمد ماهیانه خود را محاسبه کنید.

 

ممکن است علاوه بر شغل و کار اصلی خود شغل دوم هم داشته باشید پس باید میزان کل درآمد ماهیانه را محاسبه کرده و آن را یادداشت کنید. با استفاده از یک جدول می توانید هزینه های مختلف را از هم تفکیکی کنید مثلا هزینه های ثابت که باید هر ماه پرداخت شوند و هزینه های دیگری که هر چند وقت یکبار برای آنها پولی پرداخت می کند.

 

مثلا هزینه‌های مربوط به مالیات و عوارض شهرداری هزینه هایی هستند که سالیانه محاسبه می شوند بنابراین همیشه از قبل برای آنها برنامه ریزی کنید تا بودجه ی کافی برای پرداخت ان را داشته باشید. نیمی از هزینه ها در زندگی می توانند با صرفه جویی کاهش پیدا کنند مخصوصا در مصرف انرژی می توانیم با صرفه جویی کردن مبلغی را که بابت این هزینه‌ها پرداخت می‌کنیم در قسمت‌های دیگر مورد استفاده قرار دهیم.

 

اگر ماهیانه خرید انجام می‌دهید حتما باید یک بودجه برای آن در نظر بگیرید.

خرید کالاهای بزرگ نیاز به پس انداز دارد پس با صرفه جویی می‌توانیم به پس انداز کردن هم کمک کنیم تا بتوانی کالاهایی ار که قیمت‌های بالاتری دارند را هم تهیه کنیم. گاهی اوقات کالاهایی که مورد نیاز ما نیستند نه تنها باعث هدر دادن پول می‌شوند بلکه باعث می‌شود که نتوانیم هزینه‌های ضروری را بپردازیم.

 

عادت‌های بد پول خرج کردن را با بودجه بندی برطرف کنید.

هزینه‌های ثابت دیگری مثل اجاره، قسط و بازپرداخت وام‌ها هزینه‌های مهم هستند که می‌توان با صرفه جویی در دیگر هزینه‌ها پرداخت این مبالغ را آسان‌تر نمود.

 

هزینه‌های تحصیل نیز بخشی از هزینه‌هایی است که باید پرداخت شوند.

خیلی از اوقات میتوان با پس اندازی که از قبل داشتیم کمک هزینه ای را برای اهداف تحصیلی خود در نظر بگیریم در این صورت با یک برنامه ریزی خوب هم به کار و فعالیت برای درآمد زایی مشغول می‌شویم و هم به اهداف تحصیلی خود هم می‌رسیم.

 

همیشه مدیریت مالی و برنامه ریزی مالی در زندگی به ما کمک می‌کند تا کمتر دچار بحران مالی شویم بودجه بندی حقوق ماهیانه برای هر کالایی که مورد نیاز ما است باعث می‌شود هم خرید بهتر انجام دهیم و هم از هد دادن پول خود برای خریدهای غیر ضروری جلوگیری کنیم و در نهایت اگر مقدار اندکی از درآمد ماهیانه هم وجود داشته باشد آن را پس انداز کنیم.

منبع خبر: تولید محتوای حَسمان
 
 

 

ثبت نام و عضویت میز کار

لینک های مفید

 

 

 

 

fatemeh pourghasemi |   1399/04/23 19:12:03   |
0     0
بخش مهمی از قانون اساسی هر کشور به چگونگی دخل و خرج آن کشور اختصاص دارد . نظارت بر دخل وخرج به موجب همین قوانین برعهد ة نمایندگان برگزید ة مردم و سایر سازمان ها و نهادهای نظارتی واگذار شده که از منافع مردم حمایت می کنند . بنابر این طبیعی است که نمایندگان مردم بر نحوه و میزان هزینه کرد اعتبارات توسط دستگاه های دولتی و همچنین نحو ة توزیع جغرافیایی اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای حساسیت د اشته و در اسناد بودجه نیز به دنبال کنترل فعالیتهای دولت در جهت تحقق دو هدف مذکور باشند بدین منظور لازم است که در اسناد بودجه مشخص شود که اعتبار ات در چه محلی و به چه میزان هزینه می شود و سپس نظارت شودکه میز ان اعتبار ات هزینه شده از اعتبار ات مصوب تجاوز ننماید و یا محل خرج اعتبارات نیز تغییر نیابد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا غنی زاده زارچ |   1399/04/24 18:06:16   |
0     0
برای اهداف مالی باید برنامه ریزی مالی کنید. میزان درآمد ماهیانخ خود را همراه با درآمد شغل دومتان حساب کنید. هزینه های ثابت و متغیر خود را جدا کنید. بدهی هایتان را بپروازید . هزینه های درمان راهم بپردازید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

اخبار مرتبط

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics