تبلیغ شماره 1
بازگشت به پورتال مرکزی

اصول اولیه برنامه ریزی هوشمندانه مالی

زمانی که از ثروت صحبت به میان می آید همه دوست دارند راهی ساده پیدا کنید ویک همه دارند ام شبه به ثروتی افسانهای دست یابند. اما گرایش به چنین روشهایی وتلاش برای یک شبه ره صد سالهرفتن خطرناک ترین روش برای برنامه ریزی و سرمایه گذاری است. روشی که به احتمال زیاد تن خواهد انجامید و فرد را به جای ثروت شما برای رو با فقر روبرو خواهد ساخت انار به بخت و اقبالی بلند ندارید، بلکه ما باید اندکی هوشمندانه عمل کنید و با اخذ تصمیم مناسب در زمان مناسب، آرام آرام ثروت خود را افزایش دهید. روش های پیشنهادی زیر اصولی ساده و قابل فهم را برای دستیابی به این هدف به شما پیشنهاد می کنند.

اصول کلی در تدوین برنامه
پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید که برنامه شما نه برای امروز که برای فردا طراحی می شود ندهید به تیتر اخبار و نوسانات روزانه بازارها اهمیت بازار صعودی را شانسی بزرگ و بازار نزولی را مصیبتی جبران ناپذیر ندانید سیاست مشخصی را برای اختصاص میزان سرمایه لازم در پیش بگیرید. به نرخ بازده و ریسک پذیری خود توجه کنید به برنامه خود وفادار بمانید برای افزایش اعتبار برنامه و وفاداری بیشتر، میزان مشخصی از پول را برای حضور در بازار نزولی کنار بگذارید این جمله را به خاطر داشته باشد که حداقل زمان برای موفقیت سرمایه گذاری پنج سال است». به روندهای کوتاه مدت اهمیت ندهید گاهی اوقات بهترین سرمایه گذاری ها آنهایی هستند که انجام نداده اید.

 

گردش چند دقیقه ای:
مسیر خدمات مالی و حسابداری را مجازی طی کنید

ریسک
ریسک سرمایه عاملی بسیار ترس آور است. با این وجود نباید از آن پرهیز کنید. تلاش خود را بر مدیریت آن معطوف کنید.


تنوع: در بازارهای گوناگون با درجات متنوعی از ریسک حضور داشته باشید. متمرکز کردن سرمایه در یک بازار و یا یک ابزار خاص ممکن است نتایج فاجعه باری در پی داشته باشد. حتما اوراق با بهره ثابت را در سبد خود بگنجانید.


اصطلاح سبد سرمایه : معامله گر خوب کسی نیست که سهمی را خریداری نموده و بعد آن را از خرید پس فراموش کند. بلکه کسی است که سهم به طور مرتب آن را رصد نموده و سبد خود را مدیریت می کلان اقتصادی، میزان هر یک از ابزارهای مالی شما باید تغییر کند. اگر سبد و درصد آنها در اطلاعات کافی در چنین زمینه هایی ندارد حتما از مشاوره متخصصان استفاده کنید اطمینان را با امنیت اشتباه نگیرید گاه اطمینان شخصی خود را بر زندگی ترجیح ندهید. اگر شرایط سبد شما به گونه ای است که زندگی عادی را مختل نموده است، باید به سرعت برای تغییر شرایط دست به اقدام بزنید.


 ظرفیت ریسک را با ریسک پذیری اشتباه نگیرید : هر فردی بر اساس میزان سرمایه خود قادر است سطحی از ریسک را متحمل شود. اما این امر به معنای ریسک پذیری به همان میزان نیست ریسک پذیری شما پیش از هر چیز در نسبت با اهداف تعیین شده و شرایط حاکم بر زندگی مشخص می شود. خلط میان این دو مقوله ممکن است به نتایج ناگواری بینجامد. البته این شرایط از سوی دیگر نیز قابل وقوع است. مثلا اینکه فرد به سبب اشتباه در تخمین ریسک پذیری در میانه بازار منفی به طور کامل نقد شود، ممکن است اشتباه جبران ناپذیری باشد. برای فهم بهتر این مساله و اخذ تصمیم درست با متخصصان مشاوره کنید.


عایدی سرمایه
به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری شما باید تغییر طولانی مدت را هدف گرفته باشد آنچه قابل اندازه گیری است، قابل مدیریت نیز هست : این جمله بدان معنا است که فرآیند سرمایه گذاری تنها به بررسی و خرید سهام و دیگر ابزارهای مالی محدود نمی شود. باید به صورت مداوم موارد سرمایه گذاری خود را بررسی کنید و نتایج را بازبینی نمای ید. در محاسبه این موارد نرخ مالیات عوارض را فراموش نکنید.


برای ارزیابی دقیق تر از معیاری شخص استفاده کنید: بسیاری از سرمایه گذاران بدون معیار خاص و تعیین دقیق توقعات خود اقدام به سرمایه گذاری می کنند.روشی که به طور قطع در دراز مدت زیان آور خواهد بود. چرا که بدون معیاری مشخص امکان بررسی و تحلیل نتایج وجود ندارد. به علاوه ممکن است معیارهای افراد در طول زمان تغییر کند و از این رو، بازبینی موارد مشابه به صورتهای متفاوتی صورت پذیرد. امری که برای سرمایه گذاری موفق موثر است.


درکنار موارد فوق، نکات دیگری نیز از سوی متخصصان پیشنهاد شده است که به کار بردن آنها در سرمایه گذاری موفق موثر است :
 نخست به خودتان توجه کنید : بسیاری از سرمایه گذاران توجه خود را معطوف به بازار و میزان سرمایه نموده و خود و خانواده را از یاد می برند. این روشی بسیار نادرست است. ممکن است سرمایه گذاری شما به هر دلیلی با شکست مواجه شود. در این شرایط اگر تمهیدات ویژه ای را نیندیشیده باشید، مطمئنا به دردسر خواهید افتاد. در این مسیر، به دوران بازنشستگی اهمیت دهید و از طریق پس انداز و خرید بیمه مناسب این دوران را پیشتیبانی کنید.

به علاوه صندوقی اضطراری را نیز در نظر بگیرید که در مواقع ضروری به سرعت در اختیار شما باشد اطلاعات را با آگاهی اشتباه نگیرید : ممکن است شما اطلاعات زیادی از بازار سرمایه داشته باشید، اخبار را به صورت مداوم دنبال کنید و خود را در این زمینه کاملا خبره بدانید. اما وجود این اطلاعات به معنای آگاهی و دانش در خصوص بازار نیست. برای کسب دانش کافی باید بر اصول تمرکز کنید،
قدرت تحلیل خود را توسعه دهید و به یاد داشته باشید که قواعد ساده برای سود مناسب چیست متاسفانه این موارد عموما از سوی سرمایه گذاران

 

نادیده گرفته می شود در سرمایه گذاری خود از این سه عامل آگاه باشید :
1. فلسفه : جهان سرمایه گذاری پر از سودها و زیانها است و هیچ کس نمی تواند همیشه برنده باشد. همیشه بدانید که به چه دلیل روی به سرمایه گذار آورده اید و فلسفه حضورتان در بازار را تحلیل کنید. با این کار در شرایط دشوار و بازار نزولی روحیه تان را از دست نمی دهید و می توانید بر شرایط سخت غلبه کنید.


2. فرآیند : پس از آگاهی یافتن از فلسفه کلی حضور خود در بازار سرمایه، گام بعدی شناختن فرآیندهای موفق است. چرا که برخورداری از نگرشی کلی در خصوص بازار به تنهایی برای موفقیت کافی نیست. عملکرد افراد موفق را تجزیه و تحلیل نمایید، مطالعه دائمی را دنبال کنید و پیوسته بیاموزید.


3. اجرا : پس از آگاهی یافتن از جزئیات روش سرمایه گذاری، گام بعدی تلاش برای پیاده سازی آنها است. در این مسیر می توانید از تجربیات افراد موفق استفاده کنید. اگر از مهارت خود مطمئن نیستید، استفاده از مشاوران خبره را فراموش نکنید.

 

منبع خبر: تولید محتوای حَسمان
 
 

 

ثبت نام و عضویت میز کار

لینک های مفید

 

 

 

 

ادمین سواد مالی . |   1399/01/19 13:09:12   |
3     0
هدف از برنامه ریزی مالی رسیدن به رفاه مالی است. هرچه برنامه ریزی مالی هوشمندانه تر باشد بهتر می توان به رفاه مالی دست یافت.

- برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید چه عواملی را مد نظر داشت؟
- برنامه ریزی مالی هوشمندانه و غیر هوشمندانه به چه معناست؟
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Mona |   1399/03/03 18:56:14   |
برنامه ریزی مالی عامل موفقیت است و برنامه ریزی مالی خوب رفاه مالی و موفقیت بهتری را در بردارد..و صبر در رسیدن به اهداف مالی اهمیت دارد . به نرخ بازده و ریسک پذیری خود توجه کنید به برنامه خود وفادار بمانید برای افزایش اعتبار برنامه و وفاداری بیشتر، میزان مشخصی از پول را برای حضور در بازار نزولی کنار بگذارید این جمله را به خاطر داشته باشد که حداقل زمان برای موفقیت سرمایه گذاری پنج سال است». به روندهای کوتاه مدت اهمیت ندهید گاهی اوقات بهترین سرمایه گذاری ها آنهایی هستند که انجام نداده اید.
زهرا افتخاری |   1399/03/06 10:20:16   |
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند و عمدتا ما شاهد رفتارهای هیجانی هستیم.
زهرا افتخاری |   1399/03/06 10:20:28   |
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند و عمدتا ما شاهد رفتارهای هیجانی هستیم..
مسعود زارع بیدکی |   1399/03/06 22:56:05   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به سه عامل بالا که چکونه باید برنامه ریزی کنند ابتدا مشخص کردن اینکه فلسفه برنامه شما برای چیست و فرآیند رسیدن به آن و طبقه بندی طبق اهداف کوچک و اجرایی کردن آن مطابق برنامه اما برنامه ریزی غیر هوشمندانه بی توجه و بدون انگیزه به سراغ برنامه میروند.
فرزانه جنتی |   1399/03/13 21:12:22   |
پس انداز کردن. نداشتن بدهی. کمتر خرج کردن. درامد بیشتر. سرمایه گذاری درست
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند
مرتضی ندافی |   1399/04/12 18:17:12   |
در برنامه ریزی هوشمندانه شخص باید تمام عوامل از جمله درآمد ، هزینه ها ، زمان ، مقدار ریسک پذیری و مقدار سودی که میخواهد به آن دست پیدا کند را مشخص نماید در برنامه ربزی غیر هوشمندانه شخص بدون در نظر گرفتن موارد فوق فقط شروع به سرمایه گذاری میکند
الناز بهروزی |   1399/04/13 01:25:03   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید تمام عوامل مد نظر قرار بگیرد از جمله زمان ، درامد ، هزینه ها ، هدف و مقدار پس انداز
برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد به عامل زمان توجه نکند
محدثه دهقان طزرجانی |   1399/04/17 20:36:48   |
یکی از بزرگترین دغدغه ها در زندگی نحوه پول خرج کردن است، این که درآمد خود را چطور درست مصرف کنیم که بیشترین رضایت، پس انداز و لذت را داشته باشیم؟

بنابراین باید برای خرج کردن برنامه داشته باشید. برای اغلب ما هفته پایانی ماه روزهای سخت بی پولی است خصوصا اگر متاهل بوده و فرزند یا فرزندانی هم داشته باشیم. بدون شک در دوران حاضر زندگی در شهرهای بزرگ از هزینه بالایی برخوردار است، ولی با کمی دقت درخواهیم یافت که در اغلب اوقات پول خود را برای مخارج غیر ضروری صرف می کنیم

باید توجه داشت که میان خواستن و احتیاج داشتن (Wants & Needs) تفاوت بسیار می باشد. احتیاجات زندگی آن دسته از مواردی است که بدون آن ادامه حیاط تقریبا" غیر ممکن و دشوار می شود مانند محلی برای زندگی، غذا، لباس و ... اما موارد دیگری مانند داشتن یک ماشین، پوشیدن لباسهای مد روز، داشتن بهترین وسیله صوتی یا کامپیوتر و ... از مواردی است که لزوما" زندگی شما بدون آن مختل نمی شود، به اینگونه موارد خواسته یا همان wants میگوییم. آرزوها و خواسته های انسان تمامی ندارد اما باید توجه داشت که این آرزو ها باید مطابق با اندازه های ما باشد. بنابراین همواره میان خواسته و نیاز خود تفاوت بگذارید و بیشتر بفکر نیاز باشید تا خواسته.

بر طبق یک الگوی انگلیسی به نام Life's Journey و ایجاد تغییرات کمی در آن می توانید یک مدل شخصی برای کنترل هزینه های ماهیانه خود طراحی کنید.

این الگو چیست؟
هرماه حقوق خود را به ۴ بخش تقسیم کنید و در ۴ حساب مجازی مختلف نگه داری کنید:
حساب ضروریات
حساب پس انداز
تفریح
بخشش


مثلا می توانید از الگوی بالا به شیوه زیر استفاده کنید:


حساب ضروریات :
این حساب ۶۰% از مبلغ دریافتی را تشکیل می دهد. تمام هزینه های خوراک، پوشاک، حمل و نقل، لوازم الکترونیکی و مواردی دیگر که کاربرد روزانه و مصرفی دارند در این بخش قرار می گیرد.

حساب پس انداز :
این حساب ۲۰% از مبلغ دریافتی را تشکیل می دهد. این حساب ساده است! ۲۰% تان را پس انداز کنید.

تفریح :
این حساب ۱۵% از مبلغ مورد نظر را تشکیل می دهد.

بخشش :
ساده! ۵% از مبلغی که در اختیار دارید را ببخشیید.

این الگو می تواند برای شما یک برنامه ریزی ماهیانه ساده تلقی شود.
همچنین با استفاده از راهکارهای زیر می توانید کنترل هزینه های ماهیانه خود را هرچه بهتر در دست داشته باشید:

به سر چشمه بروید
شاید شنیده یا دیده باشید که بعضی​ افراد برای خریدهای خود​ به اصطلاح به سرچشمه می‌روند و از تولیدکنندگان محصول مورد نظر، خریدهای خود را انجام می‌دهند؛ آنها در اصطلاح بازاری خرید عمده می‌کنند. شما نیز به صورت عمده خرید کنید. زیرا بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان برای خریدهای عمده، ارزش‌گذاری‌های ویژه‌ای همچون تخفیف قائل می‌شوند، بهتر است از این امتیاز استفاده بهینه کنید و از مراکز عمده‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای خریدهای عمده داشته باشید، این کار نه‌تنها باعث می‌شود پول کمتری بابت خرید خود بپردازید، بلکه در هزینه‌های شما صرفه‌جویی نیز می‌شود.

خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای
به دو دلیل خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای را به شما توصیه می‌کنیم؛ اول آن که این فروشگاه‌ها​ برای کالاهای خریداری شما تخفیف‌هایی را در نظر می‌گیرند که در سر جمع حسابتان بسیار موثر خواهد بود و از سوی دیگر با خرید از این مراکز، دیگر لازم نیست به فروشگاه‌های متعدد و به صورت مکرر مراجعه کنید و به این ترتیب شما می‌توانید در وقت و هزینه حمل و نقل خود صرفه‌جویی کنید. پس حتی اگر قصد خریدهای جزئی دارید به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بروید.

از تعاونی‌ها خرید کنید
یکی دیگر از بهترین مراکز خرید، تعاونی‌های دولتی است. تعاونی‌ها جنس‌شان جور است و اجناس‌شان را با یارانه به دست کارکنان دولتی می‌رسانند، به همین دلیل تخفیف‌های خوبی می‌دهند، اما بسیاری از مردم، با این طرز تفکر که اجناس این مراکز، قدیمی و بی‌کیفیت است، چندان تمایلی به خرید از آنها ندارند، اما ما توصیه می‌کنیم در درجه اول این اندیشه غلط خود را اصلاح کنید و دوم آن که تعاونی‌هایی را که به سازمان‌های پولدار وابسته است برای خرید انتخاب کنید که اجناس بهتری برای کارکنان خود فراهم می‌آورند.

خرید اینترنتی داشته باشید
درست است خرید از فروشگاه‌های اینترنتی در ایران جانیفتاده است و این فروشگاه‌ها تامین‌کننده تمام نیازهای خانواده‌ها نیست، اما خرید از این فروشگاه‌ها همیشه هم خالی از لطف نیست. شما با خرید اینترنتی برخی از اجناس که قیمت روی آنها حک شده است، نه‌تنها پول اضافی نمی‌پردازید بلکه می‌توانید از هزینه‌های حمل و نقل خود نیز بکاهید و از تخفیف‌های قابل توجهی که برخی از این فروشگاه‌های اینترنتی به مشتریان خود می‌دهند نیز بهره‌مند شوید.

به حراجی‌ها هم سری بزنید
شما گاهی مجبورید برای خرید برخی​ اجناس بخصوص پوشاک در فصل مد، قیمت‌های هنگفت و حتی ناعادلانه‌ای ​پرداخت کنید؛ اما پرسش اساسی اینجاست که آیا چنین خریدهایی الزامی است؟ یا این که چرا می‌خواهید برای خرید اجناس مورد علاقه‌تان، پول اضافی​ یا مازاد بر ارزش آن بپردازید؟ عقل سلیم حکم می‌کند چنین عمل نکنید و مدبرانه وارد عمل شوید.
بهتر است اندکی صبر کنید و اجازه دهید بازار از تب و تاب خرید و فروش‌های فصلی بیفتد و به روال عادی یا در جهت تهیه تدارک مایحتاج فصل بعدی حرکت کند، آن وقت است که بازار حراجی‌ها داغ می‌شود و قیمت‌ها نزول پیدا می‌کند و واقعی‌تر می‌شود و این زمان، فرصت مغتنمی برای خرید شماست. مثلا، شما می‌توانید بوت خود را ​ انتهای زمستان یا لباس‌های تابستانی خود را اوایل پاییز خریداری کنید.
اگر​چه ممکن است برخی ​ افراد، این پیشنهاد ما را​ به دلیل عقب‌افتادن از مد نپذیرند و قبول نکنند. ما به آنان توصیه می‌کنیم ​ اندکی حس جستجوگرانه خود را فعال​ کنند و دور و برشان را خوب نگاه کنند و به دنبال حراجی‌ها باشند و از فروشگاه‌هایی که در فصل مد هم حراج‌ها​ی خوبی دارند باخبر شده و دیدن کنند.

هزینه‌های غیر ضروری را کاهش دهید
در شرایط سخت اقتصادی، بهتر است سهم هزینه‌های غیرضروری را که بیشتر از گروه خدمات هستند از هزینه‌های اصلی بکاهید. مثلا، کمتر سفارش غذا دهید یا به رستوران بروید، به جای این کار، با اندکی زحمت، مواد لازم برای تهیه یک غذای خانگی مثل ساندویچ خانگی را فراهم کنید و در خانه، غذای خود را آماده کنید یا ماشین‌تان را به جای بردن به کارواش، خودتان تمیز کنید. با حذف هزینه‌های غیرضروری این چنینی نه‌تنها صرفه‌جویی کرده‌اید بلکه پول زیادی را نیز بابت آنها نپرداخته‌اید.

از کالاهای جایگزین استفاده کنید
در گرانی مقطعی برخی از کالا​ها، می‌توان از کالاهای جایگزین آنها، برای رفع برخی از نیازها استفاده کرد، مثلا در گرانی گوجه‌فرنگی، می‌توانید از رب گوجه‌فرنگی استفاده کنید. این روش را می‌توانید در مورد کالاهایی که گرانی مقطعی هم ندارند به کار گیرید مثلا صابون‌ها را به جای مایع‌های گران‌قیمت، مصرف کنید.

پس‌انداز کنید
بی‌گمان در پاسخ به این پیشنهاد، از خرج زیاد می‌نالید و خواهید گفت​ با این خرج و مخارج، چه پولی برای پس انداز باقی می‌ماند؟​حق با شماست، اما پس‌انداز پول، هر چند به میزان اندک هم، می‌تواند در فرصتی طولانی سرمایه خوبی برای روز مبادایی باشد که از آن مفری نیست و این همان نکته مهمی است که در بطن ​ توصیه ما نهفته است. کنار گذاشتن روزی هزار تومان، باعث می‌شود ​ ماهانه 30 هزار تومان و سالانه 365 هزار تومان پس‌انداز ​ داشته باشید که این رقم ناچیز و جزئی، در مواقع ضرورت به کمکتان می‌آید.
به طور کلی این راهکارها و برنامه ریزی برای مخارج ماهیانه کمک شایانی در کنترل هزینه ها خواهد کرد.
زهرا غنی زاده زارچ |   1399/04/23 13:57:14   |
- برای برنامه ریزی هوشمندانه باید موارد زیر را رعایت کرد:
تنوع در سبد سرمایه گذاری، آگاه بودن از عایدی سرمایه، به جای توجه بیش از حد به بازار و سرمایه نخست به خودتان توجه کنید، داشتن صندوق اضطراری برای در مواقع اضطرار، آگاه بودن از فلسفه حضورتان در بازار، شناختن فرآیندهای موفق، بعد از آگاهی یافتن از جزئیات سرمابه گذاری ، آن را پیاده ستزی و اجرا کنید.
- در برنامه ریزی هوشمندانه موارد با لا رعایت می شود و به سرمایه گذاری مدت زمانی خوب حداقل ۵ سال داده می شود. اما در سرمایه گذاری غیر هوشمندانه به موارد بالا اهمیت زیادی داده نمی شود و رعایت نمی شود و می خواهند ره صد ساله را یک شبه بپیمایند.
مصطفى عربى |   1399/04/25 19:37:55   |
در برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند، سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
برای برنامه ریزی هوشمندانه به تنوع در سبد سرمایه گذاری، آگاه بودن از عایدی سرمایه، به جای توجه بیش از حد به بازار و سرمایه نخست به خودتان توجه کنید، داشتن صندوق اضطراری برای در مواقع اضطرار، آگاه بودن از فلسفه حضورتان در بازار، شناختن فرآیندهای موفق، بعد از آگاهی یافتن از جزئیات سرمابه گذاری ، آن را پیاده ستزی و اجرا کنید.
- در برنامه ریزی هوشمندانه به سرمایه گذاری مدت زمانی خوب حداقل ۵ سال داده می شود. اما در سرمایه گذاری غیر هوشمندانه به موارد بالا اهمیت زیادی داده نمی شود و رعایت نمی شود و می خواهند ره صد ساله را یک شبه بپیمایند.
محمدصالح شکیبا |   1399/04/26 16:07:28   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید تمام عوامل مد نظر قرار بگیرد از جمله زمان ، درامد ، هزینه ها ، هدف و مقدار پس انداز
برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد به عامل زمان توجه نکند
حسین فتوحی اردکانی |   1399/04/26 19:43:31   |
هر کاری اصول مربوط به خود را دارد تخطی از شیوه ها و اصول انجام کار صدمات جبران ناپذیری به سرمایه گذار میزند با مطالعه فرایند و همچنین بروز کردن اطلاعات بهتر می توان تصمیم گرفت.
مهدی رضایی بیداخویدی |   1399/04/27 03:05:38   |
مدیریت مالی شخصی علم مدیریت پول است و تمامی تصمیمات و فعالیت‌های مالی یک فرد نظیر کسب درآمد، پس انداز کردن، سرمایه گذاری و خرج کردن را دربرمی‌گیرد. برنامه ریزی های مدیریت مالی شخصی به‌صورت عمومی شامل تحلیل وضعیت مالی کنونی، پیش‌بینی نیازهای کوتاه‌مدت و بلندمدت و اجرای یک برنامه‌ی همه‌جانبه برای پوشش تمام نیازها، با درنظرگیری محدودیت‌های مالی است. این فرایند به درآمد، هزینه‌ها، نیاز‌های زندگی، اهداف و تمایلات هر شخص بستگی دارد. مدیریت مالی شخصی بهترین راه‌ها را برای بودجه‌بندی حرفه‌ای و افزایش درآمد در اختیار شما قرار می‌دهد.
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند و عمدتا ما شاهد رفتارهای هیجانی هستیم
پوریا گراشی |   1399/04/28 13:31:59   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به سه عامل بالا که چکونه باید برنامه ریزی کنند ابتدا مشخص کردن اینکه فلسفه برنامه شما برای چیست و فرآیند رسیدن به آن و طبقه بندی طبق اهداف کوچک و اجرایی کردن آن مطابق برنامه اما برنامه ریزی غیر هوشمندانه بی توجه و بدون انگیزه به سراغ برنامه میروند.
مرجان السادات خداپرست |   1399/04/28 14:41:52   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید به ٣ عامل فلسفه ،فرآیند ،اجرا توجه نمود.
و باتوجه به سلیقه خود و خانواده سرمایه گذاری کرد .در این راه با عملکرد
افراد موفق را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و از متخصصان کمک گرفت تنها اطلاعات
کافی نیست باید بر اصول تمرکز کرد.
هوشمندانه یعنی برای آینده خود ک حداکثر ٥ سال بعد شاید طول بکشد
سرمایه گذاری کرد .یا حتی برای دوران بازنشستگی خود باید بازارهای
متفاوت را سنجید همه سرمایه خود را در یک بازار صرف کردن اشتباه
است.حتما اوراق با بهره ثابت داشته باشیم.
غیرهوشمندانه یعنی سرمایه گذاری در جایی ک یک شبه بخواهیم راه
صد ساله را برویم و بدون مشورت برای زودتر به نتیجه رسیدن یک ا
اشتباه غلط داشته باشیم.
علیرضا آزاد |   1399/04/29 16:56:35   |
باید به همه ابعادمالی و اقتصادی توجه داشت به عبارت دیگر برنامه هوشمندانه یعنی اینکه ابتدا تعیین کنیم که هدفمان از انجام اینکار چیست.قاعدتا اگر این برنامه دقیق و منظم باشد به نتیجه مطلوبی میرسیم.
مهدی کاظمی |   1399/04/29 20:57:45   |
در جاهای مختلف سرمایه گذاری کرد
صادق زاده ربیعی |   1399/04/30 14:49:59   |
برنامه ریزی مالی عامل موفقیت است و برنامه ریزی مالی خوب رفاه مالی و موفقیت بهتری را در بردارد..و صبر در رسیدن به اهداف مالی اهمیت دارد . به نرخ بازده و ریسک پذیری خود توجه کنید به برنامه خود وفادار بمانید برای افزایش اعتبار برنامه و وفاداری بیشتر، میزان مشخصی از پول را برای حضور در بازار نزولی کنار بگذارید این جمله را به خاطر داشته باشد که حداقل زمان برای موفقیت سرمایه گذاری پنج سال است». به روندهای کوتاه مدت اهمیت ندهید گاهی اوقات بهترین سرمایه گذاری ها آنهایی هستند که انجام نداده اید.
وحید احمد باریکزهی |   1399/04/31 19:18:35   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به سه عامل بالا که چکونه باید برنامه ریزی کنند ابتدا مشخص کردن اینکه فلسفه برنامه شما برای چیست و فرآیند رسیدن به آن و طبقه بندی طبق اهداف کوچک و اجرایی کردن آن مطابق برنامه اما برنامه ریزی غیر هوشمندانه بی توجه و بدون انگیزه به سراغ برنامه میروند.
مهدیه السادات موسوی |   1399/04/31 19:59:11   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به سه عامل بالا که چکونه باید برنامه ریزی کنند ابتدا مشخص کردن اینکه فلسفه برنامه شما برای چیست و فرآیند رسیدن به آن و طبقه بندی طبق اهداف کوچک و اجرایی کردن آن مطابق برنامه اما برنامه ریزی غیر هوشمندانه بی توجه و بدون انگیزه به سراغ برنامه میروند
نجمه السادات زارع |   1399/04/31 20:20:50   |
برای برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود
.هوشمندانه یعنی برای آینده خود ک حداکثر ٥ سال بعد شاید طول بکشد
سرمایه گذاری کرد .یا حتی برای دوران بازنشستگی خود باید بازارهای
متفاوت را سنجید همه سرمایه خود را در یک بازار صرف کردن اشتباه
است.حتما اوراق با بهره ثابت داشته باشیم.
غیرهوشمندانه یعنی سرمایه گذاری در جایی ک یک شبه بخواهیم راه
صد ساله را برویم و بدون مشورت برای زودتر به نتیجه رسیدن یک ا
اشتباه غلط داشته باشیم.
مرجان عباسی نسب |   1399/05/03 00:53:32   |
اهداف بلند مدت و کوتاه مدت - که برای هرکدام باید بخشی از درامدمان را کنار بگذاریم . به برنامه ای بودجه ای که تهیه ای کرده ایم پایبند باشیم .
محمد پوراکبری |   1399/05/04 12:08:22   |
باید عوامل مختلف از جمله وضعیت خود فرد ، میزان درامد و هزینه ، شرایط حاکم بر جامعه ، وضعیت بازار های مختلف و ... را در نظر گرفت . برای سرمایه گزاری تمام اموال خود را در یک حوزه یا بازار مصرف نکنیم ، ب فکر اینده خود فک کنیم و ..
غیر هوشمندانه بر عکس هوشمندانه در ان ، این عوامل درنظر گرفته نمیشود و خریدهای هیجانی و بدون برنامه انجام میشود ، بیشترین مقدار درامد بدون برنامه و هدف خاصی مصرف میشود و ...
مهدیه گلشائیان |   1399/05/04 14:55:37   |
اول از همه توجه به خودمان واینکه تا چه اندازه میتوانیم از هزینه های غیر ضروری دست بکشیم ودرامدمان را پس انداز کنیم.مثلا میتوانیم برای نیازهایمان جایگزین هایی انتخاب کنیم.یا مثلا تا رسیدن به رفاه مالی خیلی درگیر مارک وبرند نباشیم وبه اندازه ی بودجه ی خود خرج کنیم.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه به توان مالی وبودجه ی ما نزدیک است.وما متناسب با ان خرج می کنیم.امابرنامه ریزی غیرهوشمندانه بیشتر از روی هیجانات ما اجرا میشود وخیلی به درامد ما وتوان مالی ما توجه ندارد.
مریم دهقان بنادکی |   1399/05/04 21:24:48   |
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
سعید دامگی علی آباد |   1399/05/10 12:29:24   |
باید عوامل مختلف از جمله وضعیت خود فرد ، میزان درامد و هزینه ، شرایط حاکم بر جامعه ، وضعیت بازار های مختلف و ... را در نظر گرفت . برای سرمایه گزاری تمام اموال خود را در یک حوزه یا بازار مصرف نکنیم ، ب فکر اینده خود فکر کنیم
غیر هوشمندانه بر عکس هوشمندانه در ان ، این عوامل درنظر گرفته نمیشود و خریدهای هیجانی و بدون برنامه انجام میشود ، بیشترین مقدار درامد بدون برنامه و هدف خاصی مصرف میشود
سمانه دهقان منشادی |   1399/05/16 19:58:42   |
برنامه ریزی هوشمندانه ب معنای برنامه ریزی و انگیزه برای رسیدن ب موفقیت است ولی برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه ب مدت سرمایه گذاریو سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از ساز و کار بازار اقدام ب سرمایه گذاری میکند.
تشکری |   1399/02/27 16:54:19   |
0     0
به نظرم اگر هدفی را به‌خوبی در ذهن خود شکل دهیم، توجه پیوسته به جزئیات آن آسان‌تر خواهد بود و درنتیجه انگیزه پیگیری هدف تقویت می‌شود؛ اما هدفی که به‌خوبی شکل نگرفته است، در ذهن ما مبهم است و رفته‌رفته انگیزه خود را برای تلاش و محقق کردن آن از دست خواهیم داد.هدف‌های خود را با جزئیات تصور و مشخص کنید.اهدافِ شما باید قابل‌اندازه‌گیری باشد تا سنجش میزانِ پیشرفتِ شما ممکن شود.اگر می‌دانید که برنامه‌هایتان واقع‌بینانه نیست، بهتر است زمانی را صرف کنید و با اصلاحِ آن‌ها مسیر پیشرفت خود را هموارسازید.محدوده زمانی مشخص کنید،اهداف باید با زندگی شما مرتبط باشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
zahra azodi |   1399/02/29 17:25:22   |
0     0
اصول کلی در تدوین برنامه
پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید که برنامه شما نه برای امروز که برای فردا طراحی می‌شود به تیتر اخبار و نوسانات روزانه بازارها اهمیت ندهید بازار صعودی را شانسی بزرگ و بازار نزولی را مصیبتی جبران‌ناپذیر ندانید سیاست مشخصی را برای اختصاص میزان سرمایه لازم در پیش بگیرید. به نرخ بازده و ریسک‌پذیری خود توجه کنید به برنامه خود وفادار بمانید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محبوبه سرخیان |   1399/03/02 23:06:21   |
0     0
در برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید برای چیزهایی که ارزش دارند، سرمایه گذاری کنید: سرمایه گذاری برای موارد بی ارزش، ارزش چیزهای با ارزش را هم از بین می برد.
چشم و ذهنی هوشیار داشته باشیم: از تجربیات مالی دیگران به خوبی استفاده کنید بر شکست های خود و دیگران تمرکز کنید.
مطمئن باشید پیروزی مقابل شکست نیست بلکه درون آن است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام رقاقی |   1399/03/03 18:40:02   |
0     0
اصول اولیه برنامه ریزی برای هوشمندانه مالی
1_ تامین سرمایه گذاری اولیه
2_ انتخاب موضوع فعالیت اقتصادی با درک صحیح از میزان ریسک مالی آن
3_ سنجش و محاسبه ریسک بابت سرمایه گذاری
4_ سرمایه گذاری های هدف‌مند و دقیقتر
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مرضیه انتظارقائم |   1399/03/04 11:34:30   |
0     0
طبق باور عمومی مردم پول همیشه به سختی به دست می‌آید و به آسانی از دست می‌رود؛ چون اینطوری به نظر میرسد که ما در طول یک ماه تلاش فراوانی برای کسب درآمد انجام می‌دهیم اما مدیریت حقوق ماهیانه را کمتر کسی به صورت اصولی می‌داند.

اغلب اوقات اینطور است که حقوق‌مان را خیلی فوری خرج می‌کنیم و در آخر هم پشیمان هستیم. معمولاً هوس خرید و هزینه کردن بسیار قوی است و خیلی سخت می‌شود جلوی آن را گرفت.

درست است که ما پول درمیاوریم که آن را برای رفاه خود خرج کنیم اما اگر نتوانیم هوشمندانه و با برنامه‌ریزی این کار را انجام دهیم، زندگی ما با مشکل مالی روبه‌رو خواهد شد.
فقط میزان درآمد مهم نیست، شما می‌توانید با روش‌ها و ترفندهایی در مدیریت مالی پول خود موفق‌تر باشید. پس باید هنر پول خرج کردن را یاد بگیرید تا بی‌گدار به آب نزنید.
اهداف مالی خود را تنظیم کنید
به درآمد ماهیانه خود نگاه کنید
هزینه‌های همیشگی را در اولویت بگذارید
کشف هزینه‌های مخفی، ردیابی پول
حساب پس‌انداز جدا و غیر قابل دسترس داشته باشید
پرداخت بدهی‌ها را در اولویت خود بگذارید
هزینه پول به صورت هوشمندانه
اولین قدم شما در مدیریت هوشمند پولتان باید این باشد که همه چیز را یادداشت کنید.
مانند یک حسابدار. این کاری است که بیشتر ایرانیان انجام نمی‌دهند. تا زمانی که ما این کار را نکنیم متوجه نخواهیم شد که در کجای کار قرار داریم.

بعد از یادداشت باید هزینه‌های خود را آنالیز کنید و بعد از آنالیز به سمت هزینه کردن هوشمندانه بروید. با همین روش ساده شما خواهید دید که حداقل نیمی از هزینه‌های که در ماه انجام می‌داده‌اید کم شده است و پول بیشتری با همان میزان کار قبلی برایتان باقی‌مانده است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا دهقان |   1399/03/04 18:09:44   |
0     0
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید عوامل زیر را در نظر داشت
1- مثبت نگاه کنید
2- تمرکز خود را افزایش دهید

3- اهداف خود را با جزییات توصیف کنید
4- اهدافِ قابل‌اندازه‌گیری تعیین کنید
5- اهداف قابل‌دسترسی را انتخاب کنید
6- اهداف باید با زندگی شما مرتبط باشد
7- محدوده زمانی مشخص کنید
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سارازارع منشادی |   1399/03/04 19:24:45   |
0     0
برای پیشرفت در امور مالی باید برنامه ریزی دقیقی داشت و از تجربیات دیگران به خوبی استفاده کرد همچنین برنامه ریزی دراز مدت داشت و براینده و سرمایه گذاری های بزرگ دقت بیشتری خرج کرد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حسین علی پناه |   1399/03/05 17:06:52   |
0     0
عوامل برنامه ریزی هوشمندانه مالی عبارتند از؛۱) تخصص حرفه ای شخص از بعد حرفه ای ( رشته تحصیلی و کاری). ۲) بستر سازی عوامل برنامه ریزی هوشمندانه مالی ( پس انداز، ساعات کار،ارتقاء شغلی و..). ۳) چند بخشی نمودن حوزه درآمدی و سرمایه گذاری. ۴) فراهم کردن شرایط ایجاد درآمد از طریق سرمایه و پول (مصداق پول پول میاورد). ۵) آینده نگری و ریسک پذیری بالا.۶) تعیین احتیاجات روزمره زندگی و خانواده و... _برنامه ریزی هوشمندانه مالی یعنی نحوه ایجاد، استقرار و گسترش منابع پولی و مالی در فضاهای که سبب افزایش منابع گردد و برعکس آن غیر هوشمندانه میباشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سید حسین بخشایش |   1399/03/06 18:25:06   |
0     0
هر کاری اصول مربوط به خود را دارد تخطی از شیوه ها و اصول انجام کار صدمات جبران ناپذیری به سرمایه گذار میزند با مطالعه فرایند و همچنین بروز کردن اطلاعات بهتر می توان تصمیم گرفت.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهدی سامعی |   1399/03/06 23:12:24   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید عوامل زیادی از جمله بودجه تنظیم شده و درآمد قابل وصول و اهدافی که می خواهیم به آنها برسیم و موارد دیگر توجه کنیم و در نظر نگرفتن موارد مذکور منجر به یک برنامه ریزی غیر هوشمندانه می شود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
آزاده السادات ترابزاده بافقی |   1399/03/07 00:32:32   |
0     0
ارزش های شخصی، اهداف، انتخاب های شخصی، رخدادهای مهم زندگی، سیک زندگی و نیازهای منحنی عمر از جمله عواملی هستند که برنامه مالی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.
به برنامه‌­ریزی درباره امور زندگی، برنامه‌­ریزی مالی می‌­گویند. برنامه ریزی مالی غیر هوشمندانه تعبیر بی گدار به آب زدن است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
احمد واحدیان اردکانی |   1399/03/11 23:32:42   |
0     0
۵ راه برای مدیریت هوشمندانه هزینه ها!
در آمد و هزینه های تان را ارزیابی کنید.
برای خودتان یک هدف مالی تعیین کنید.
صورت حساب های تان را به موقع پرداخت کنید.
بیش از اندازه خرج نکنید.
هزینه ها را نقد و یکجا پرداخت کنید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
mrz |   1399/03/22 21:47:50   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
رویا زیلوباف |   1399/03/23 21:04:23   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.برنامه ریزی هوشمندانه مالی یعنی نحوه ایجاد، استقرار و گسترش منابع پولی و مالی در فضاهای که سبب افزایش منابع گردد و برعکس آن غیر هوشمندانه میباشد.
برنامه ریزی مالی غیر هوشمندانه تعبیر بی گدار به آب زدن است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید سرایانی |   1399/03/25 17:47:30   |
0     0
هر چیزی که قابل اندازه‌گیری نیست، قابل کنترل نیست و هر چیزی که قابل کنترل نیست، قابل مدیریت نیست. همان‌طور که بدون برنامه‌ریزی زمانی، دچار روزمرگی می‌شویم، وقت کم می‌‌‌آوریم و به خودمان می‌آییم و می‌بینیم به خیلی از آرزوها و خواسته‌هایمان نرسیده‌ایم، بدون برنامه‌ریزی مالی نیز همین اتفاق می‌افتد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/03/25 19:40:52   |
0     0
اصول کلی در تدوین برنامه
پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید که برنامه شما نه برای امروز که برای فردا طراحی می‌شود
به تیتر اخبار و نوسانات روزانه بازارها اهمیت ندهید
بازار صعودی را شانسی بزرگ و بازار نزولی را مصیبتی جبران‌ناپذیر ندانید
سیاست مشخصی را برای اختصاص میزان سرمایه لازم در پیش بگیرید. به نرخ بازده و ریسک‌پذیری خود توجه کنید
به برنامه خود وفادار بمانید
برای افزایش اعتبار برنامه و وفاداری بیشتر، میزان مشخصی از پول را برای حضور در بازار نزولی کنار بگذارید
این جمله را به خاطر داشته باشد که «حداقل زمان برای موفقیت سرمایه‌گذاری پنج سال است». به روندهای کوتاه مدت اهمیت ندهید
گاهی اوقات بهترین سرمایه‌گذاری‌ها آنهایی هستند که انجام نداده‌اید
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حشمت الله اسدی زیدابادی |   1399/03/25 23:44:27   |
0     0
دربرنامه ریزی مالی هوشمندانه هر فرد اهداف بلند مدت خود را تعیین نموده وسطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص می کندو بابه توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف پرتفوی سرمایه گذاریتشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند .
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh tak |   1399/03/26 11:48:45   |
0     0
هر فرد برای برنامه ریزی هوشمند می بایست مبتنی بر اهداف بلند مدت خود ، و با درنظر گرفتن میزان ریسک پذیری و بازده اقتصادی ، تصمیم به تشکیل پرتفوی سرمایه گذاری گرفته تا بتواند حداکثر بهره وری را داشته باشد
اگر کسی برنامه ریزی غیر هوشمندانه کند ، یعنی این که ایتم های بالا را در نظر نگرفته است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Morteaza Poursoleiman |   1399/03/31 17:40:55   |
0     0
بمنظور برنامه ریزی هوشمند باید اهداف بلند مدت زندگی را تعیین کرد و با بررسی بازار سرمایه گذاری و پس انداز بطور مستمر و پیوسته و بررسی نوسانات اقدام به سرمایه گذاری مناسب نمود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سعیده دهقان |   1399/04/04 23:48:31   |
0     0
دنیای مالی همیشه پر از آشفتگی و سردرگمی است. در کنار تمام تصمیم‌های مالی و اقتصادی که باید بگیرید (مانند خرید، فروش، پس‌انداز، اوراق بهادار، مقرری سالانه و ...)، هر اتفاق جدیدی که رخ می‌دهد - یا ممکن است رخ دهد - حجمی از نگرانی مالی به همراه دارد.
کسانی که به روزهای بازنشستگی‌ نزدیک می‌شوند، به‌خوبی از ترسی که تصمیم‌های مالی به همراه دارند، آگاهند و به همین دلیل سعی می‌کنند از هر مبلغ کمی هم که دارند، محافظت کنند. برخی دیگر دچار یک فلج فکری می‌شوند؛ آن‌ها از هر حرکت و تصمیم جدید، به دلیل آنکه ممکن است اشتباه باشد، پرهیز می‌کنند.
اما چه باید کرد و چاره چیست؟
هدفمند برنامه‌ریزی کنید
اگر می‌خواهید تا بازنشستگی دوام بیاورید، یا هم‌اینک به آن مرحله رسیده‌اید و نمی‌خواهید شکست بخورید، باید پس‌اندازتان را طوری تنظیم کنید که با توجه به شرایط شما بهینه باشد، نه با توجه به دوستان و همکاران!
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
رضا صالحی نیا |   1399/04/10 19:32:36   |
0     0
توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند اهدافی نیرومند و قابل‌پیگیری را در ذهن خود مشخص کنید:
1- مثبت نگاه کنید
2- تمرکز خود را افزایش دهید
3– اهداف خود را با جزییات توصیف کنید
4- اهدافِ قابل‌اندازه‌گیری تعیین کنید
5- اهداف قابل‌دسترسی را انتخاب کنید
6- اهداف باید با زندگی شما مرتبط باشد
7- محدوده زمانی مشخص کنید
برنامه ریزی هوشمندانه بدین معناست که برنامه ریزی داشته باشیم و سر خود به جلو پیش نرویم
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
روح اله خزاعی |   1399/04/11 09:11:46   |
0     0
وضعیت معیشتی به ویژه در کشورهای در حال توسعه همیشه با نگرانی ها و مشکلات متفاوتی دست و پنجه نرم می کند برای همین بیشتر نیاز به برنامه ریزی احساس می شود این موضوع خود میتواند در کاهش ریسک ها به شخص کمک کند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ابوالفضل |   1399/04/14 19:55:25   |
0     0
پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید که برنامه شما نه برای امروز که برای فردا طراحی می‌شود به تیتر اخبار و نوسانات روزانه بازارها اهمیت ندهید بازار صعودی را شانسی بزرگ و بازار نزولی را مصیبتی جبران‌ناپذیر ندانید سیاست مشخصی را برای اختصاص میزان سرمایه لازم در پیش بگیرید. به نرخ بازده و ریسک‌پذیری خود توجه کنید به برنامه خود وفادار بمانید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد سجاد حجتی پور |   1399/04/14 23:55:38   |
0     0
باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد..برنامه ریزی هوشمندانه مالی یعنی نحوه ایجاد، استقرار و گسترش منابع پولی و مالی در فضاهای که سبب افزایش منابع گردد و برعکس آن غیر هوشمندانه میباشد.
برنامه ریزی مالی غیر هوشمندانه تعبیر بی گدار به آب زدن است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Hamidreza Mirmohammadi |   1399/04/16 15:24:32   |
0     0
درکنار تمام تصمیم های مالی واقتصادی که باید بگیرید هر اتفاق جدیدی که رخ می دهد یا ممکن است رخ دهد حجمی از نگرانی مالی به همراه دارد
برنامه ریزی هوشمندانه بدین معناست که برنامه ریزی داشته باشیم وسر خود به جلو پیش نرویم
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا کبیری |   1399/04/16 23:57:33   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید عوامل زیادی از جمله بودجه تنظیم شده و درآمد قابل وصول و اهدافی که می خواهیم به آنها برسیم و موارد دیگر توجه کنیم و در نظر نگرفتن موارد مذکور منجر به یک برنامه ریزی غیر هوشمندانه می شود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا حاجی زاده |   1399/04/17 01:48:55   |
0     0
به نظرم اگر هدفی را به‌خوبی در ذهن خود شکل دهیم، توجه پیوسته به جزئیات آن آسان‌تر خواهد بود و درنتیجه انگیزه پیگیری هدف تقویت می‌شود؛ اما هدفی که به‌خوبی شکل نگرفته است، در ذهن ما مبهم است و رفته‌رفته انگیزه خود را برای تلاش و محقق کردن آن از دست خواهیم داد.هدف‌های خود را با جزئیات تصور و مشخص کنید.اهدافِ شما باید قابل‌اندازه‌گیری باشد تا سنجش میزانِ پیشرفتِ شما ممکن شود.اگر می‌دانید که برنامه‌هایتان واقع‌بینانه نیست، بهتر است زمانی را صرف کنید و با اصلاحِ آن‌ها مسیر پیشرفت خود را هموارسازید.محدوده زمانی مشخص کنید،اهداف باید با زندگی شما مرتبط باشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
لعیا حیدری |   1399/04/17 02:17:50   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید با توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سپیده دهقان |   1399/04/18 17:43:21   |
0     0
_ تامین سرمایه گذاری اولیه
2_ انتخاب موضوع فعالیت اقتصادی با درک صحیح از میزان ریسک مالی آن
3_ سنجش و محاسبه ریسک بابت سرمایه گذاری
4_ سرمایه گذاری های هدف‌مند و دقیقتر
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فاطمه مستانی |   1399/04/18 21:15:37   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید با توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.برنامه ریزی هوشمندانه مالی یعنی نحوه ایجاد، استقرار و گسترش منابع پولی و مالی در فضاهای که سبب افزایش منابع گردد و برعکس آن غیر هوشمندانه میباشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سمیرا |   1399/04/18 23:43:09   |
0     0
باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد..برنامه ریزی هوشمندانه مالی یعنی نحوه ایجاد، استقرار و گسترش منابع پولی و مالی در فضاهای که سبب افزایش منابع گردد و برعکس آن غیر هوشمندانه میباشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حسین یزدی یوسفی |   1399/04/19 10:01:45   |
0     0
برای پیشرفت در امور مالی باید برنامه ریزی دقیقی داشت و از تجربیات دیگران به خوبی استفاده کرد همچنین برنامه ریزی دراز مدت داشت و براینده و سرمایه گذاری های بزرگ دقت بیشتری خرج کرد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
behzad hajihoseini |   1399/04/19 13:10:09   |
0     0
مدیریت هزینه، یکی از مهم ترین ابزارهای دستیابی به آینده مالی موفق است؛ زیرا به شما کمک می کند تا بهتر از پول خود استفاده کنید.
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید با توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ریحانه زارع |   1399/04/19 22:26:20   |
0     0
شخص باید تمام عوامل از جمله درآمد ، هزینه ها ، زمان ، مقدار ریسک پذیری و مقدار سودی که میخواهد به آن دست پیدا کند را مشخص نماید در برنامه ریزی غیر هوشمندانه شخص بدون در نظر گرفتن موارد فوق فقط شروع به سرمایه گذاری میکند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
afkhami |   1399/04/20 02:28:23   |
0     0
پس انداز کردن. نداشتن بدهی. کمتر خرج کردن. درامد
بیشتر. سرمایه گذاری درست
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف
بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به
سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه
به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف
سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فاطمه جعفری |   1399/04/20 12:20:34   |
0     0
هدف از برنامه ریزی مالی رسیدن به رفاه مالی است. هرچه برنامه ریزی مالی هوشمندانه تر باشد بهتر می توان به رفاه مالی دست یافتبرای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید عوامل زیادی از جمله بودجه تنظیم شده و درآمد قابل وصول و اهدافی که می خواهیم به آنها برسیم و موارد دیگر توجه کنیم و در نظر نگرفتن موارد مذکور منجر به یک برنامه ریزی غیر هوشمندانه می شود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا سلیمانی |   1399/04/21 08:28:46   |
0     0
ارزش های شخصی، اهداف، انتخاب های شخصی، رخدادهای مهم زندگی، سیک زندگی و نیازهای منحنی عمر از جمله عواملی هستند که برنامه مالی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید گلزارفر |   1399/04/24 12:34:29   |
0     0
هوش مالی، یعنی توانایی تصمیم‌گیری‌های صحیح و هوشمندانه در مورد مسائل مالی و خرج کردن درآمد.
داشتن برنامه‌ریزی دقیق و منظم *** پس‌انداز کردن*** کم‌تر کردن بدهی‌ها
تعیین اهداف مالی کوتاه‌مدت و بلندمدت *** استفاده از توصیه‌های اقتصادی ***یادگیری استراتژی‌های جدید مالی
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید تمام عوامل مد نظر قرار بگیرد از جمله زمان ، درامد ، هزینه ها ، هدف و مقدار پس انداز
برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد به عامل زمان توجه نکند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
جمال سالاری |   1399/04/24 13:23:19   |
0     0
برنامه ریزی مالی هوشمندانه نیازمند این است که افراد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کنند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کنندو باید با توجه به مدت زمان اهداف در نظر گرفته شده و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف پرتفویی از سرمایه گذاری را تشکیل دهند.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به موارد صدرالاشاره مانند مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک ، بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف و حتی بازارهای موازی ، اقدام به سرمایه گذاری میکند و عمدتا باعث بروز رفتارهای هیجانی میگردند .
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مژگان محمدی یزدی |   1399/04/25 16:35:37   |
0     0
برنامه‌ریزی و مدیریت هزینه ها در نگاه اول کار سختی نیست، اما همیشه اتفاقات زندگی بر اساس انتظارات ما نیستند و پیش آمدن شرایط اضطراری، بروز مشکلات و یا افتادن به دام فروشندگان ماهر و خرج کردن پول برای خریدهای بدون برنامه باعث سخت‌تر شدن جمع‌آوری پس انداز می‌شوند. به همین دلیل، دانستن روش های صرفه جویی در هزینه ها که در عین سادگی، کاربردی هم هستند، برای گلوگیری از ول خرجی‌های بیش از اندازه و غیراصولی لازم است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
نغمه لطف محمدی |   1399/04/25 22:14:58   |
0     0
برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهلا زارع |   1399/04/26 16:06:55   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید با توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.برنامه ریزی هوشمندانه مالی یعنی نحوه ایجاد، استقرار و گسترش منابع پولی و مالی در فضاهای که سبب افزایش منابع گردد و برعکس آن غیر هوشمندانه میباشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
نادر گندمکار |   1399/04/26 22:24:27   |
0     0
زمانی که از ثروت صحبت به میان می آید همه دوست دارند راهی ساده پیدا کنید ویک همه دارند ام شبه به ثروتی افسانهای دست یابند. اما گرایش به چنین روشهایی وتلاش برای یک شبه ره صد سالهرفتن خطرناک ترین روش برای برنامه ریزی و سرمایه گذاری است. روشی که به احتمال زیاد تن خواهد انجامید و فرد را به جای ثروت شما برای رو با فقر روبرو خواهد ساخت انار به بخت و اقبالی بلند ندارید، بلکه ما باید اندکی هوشمندانه عمل کنید و با اخذ تصمیم مناسب در زمان مناسب، آرام آرام ثروت خود را افزایش دهید. روش های پیشنهادی زیر اصولی ساده و قابل فهم را برای دستیابی به این هدف به شما پیشنهاد می کنند.

اصول کلی در تدوین برنامه
پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید که برنامه شما نه برای امروز که برای فردا طراحی می شود ندهید به تیتر اخبار و نوسانات روزانه بازارها اهمیت بازار صعودی را شانسی بزرگ و بازار نزولی را مصیبتی جبران ناپذیر ندانید سیاست مشخصی را برای اختصاص میزان سرمایه لازم در پیش بگیرید. به نرخ بازده و ریسک پذیری خود توجه کنید به برنامه خود وفادار بمانید برای افزایش اعتبار برنامه و وفاداری بیشتر، میزان مشخصی از پول را برای حضور در بازار نزولی کنار بگذارید این جمله را به خاطر داشته باشد که حداقل زمان برای موفقیت سرمایه گذاری پنج سال است». به روندهای کوتاه مدت اهمیت ندهید گاهی اوقات بهترین سرمایه گذاری ها آنهایی هستند که انجام نداده اید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سید جمال الدین طباطبایی مزرعه نو |   1399/04/27 00:58:52   |
0     0
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند.
در برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید برای چیزهایی که ارزش دارند، سرمایه گذاری کنید: سرمایه گذاری برای موارد بی ارزش، ارزش چیزهای با ارزش را هم از بین می برد.
چشم و ذهنی هوشیار داشته باشیم: از تجربیات مالی دیگران به خوبی استفاده کنید بر شکست های خود و دیگران تمرکز کنید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
جواد زارع |   1399/04/27 16:36:09   |
0     0
اصول کلی در تدوین برنامه

پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید که برنامه شما نه برای امروز که برای فردا طراحی می‌شود

به تیتر اخبار و نوسانات روزانه بازارها اهمیت ندهید

بازار صعودی را شانسی بزرگ و بازار نزولی را مصیبتی جبران‌ناپذیر ندانید

سیاست مشخصی را برای اختصاص میزان سرمایه لازم در پیش بگیرید. به نرخ بازده و ریسک‌پذیری خود توجه کنید

به برنامه خود وفادار بمانید

برای افزایش اعتبار برنامه و وفاداری بیشتر، میزان مشخصی از پول را برای حضور در بازار نزولی کنار بگذارید

این جمله را به خاطر داشته باشد که «حداقل زمان برای موفقیت سرمایه‌گذاری پنج سال است». به روندهای کوتاه مدت اهمیت ندهید

گاهی اوقات بهترین سرمایه‌گذاری‌ها آنهایی هستند که انجام نداده‌اید!
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمدرضا مرادی مزرعه نو |   1399/04/27 21:47:25   |
0     0
در برنامه ریزی هوشمندانه شخص باید تمام عوامل از جمله درآمد ، هزینه ها ، زمان ، مقدار ریسک پذیری و مقدار سودی که میخواهد به آن دست پیدا کنددر برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهلا زارع |   1399/04/28 11:30:52   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید با توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.برنامه ریزی هوشمندانه مالی یعنی نحوه ایجاد، استقرار و گسترش منابع پولی و مالی در فضاهای که سبب افزایش منابع گردد و برعکس آن غیر هوشمندانه میباشد.
پاسخ
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
رضا دوستی |   1399/04/28 20:17:57   |
0     0
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید تمام عوامل مد نظر قرار بگیرد از جمله زمان ، درامد ، هزینه ها ، هدف و مقدار پس انداز.
برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد به عامل زمان توجه نکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بیتا ناظمی |   1399/04/28 22:46:00   |
0     0
برنامه ریزی مالی عامل موفقیت است و برنامه ریزی مالی خوب رفاه مالی و موفقیت بهتری را در بردارد..و صبر در رسیدن به اهداف مالی اهمیت دارددر برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند و عمدتا ما شاهد رفتارهای هیجانی هستیم..
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
کیانوش بمانی نژاد |   1399/04/29 15:28:51   |
0     0
برای برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ، سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید با توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علی دهقانیزاده بغداداباد |   1399/04/29 20:33:17   |
0     0
هر کاری اصول مربوط به خود را دارد تخطی از شیوه ها و اصول انجام کار صدمات جبران ناپذیری به سرمایه گذار میزند با مطالعه فرایند و همچنین بروز کردن اطلاعات بهتر می توان تصمیم گرفت
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
روح الله بخشی |   1399/04/29 21:17:26   |
0     0
میزان درامد، هزینه های ماهانه، میزان پس انداز و...
هوشمندانه یعنی مدیریت دخل و خرج و برنامه ریزی مناسب و جلوگیری از هزینه های اضافی.. غیر هوشمندانه یعنی ولخرج بودن و نداشتن برنامه مالی و پس انداز نکردن
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضا مظفری دهشیری |   1399/04/29 22:04:35   |
0     0
در برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند، سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید تمام عوامل مد نظر قرار بگیرد از جمله زمان ، درامد ، هزینه ها ، هدف و مقدار پس انداز.
برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد به عامل زمان توجه نکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد خوشنام |   1399/04/29 23:32:14   |
0     0
برای برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به سه عامل بالا که چکونه باید برنامه ریزی کنند ابتدا مشخص کردن اینکه فلسفه برنامه شما برای چیست و فرآیند رسیدن به آن و طبقه بندی طبق اهداف کوچک و اجرایی کردن آن مطابق برنامه اما برنامه ریزی غیر هوشمندانه بی توجه و بدون انگیزه به سراغ برنامه میروند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فاطمه زارعی |   1399/04/30 02:03:44   |
0     0
در برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند، سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
برای برنامه ریزی هوشمندانه به تنوع در سبد سرمایه گذاری، آگاه بودن از عایدی سرمایه، به جای توجه بیش از حد به بازار و سرمایه نخست به خودتان توجه کنید، داشتن صندوق اضطراری برای در مواقع اضطرار، آگاه بودن از فلسفه حضورتان در بازار، شناختن فرآیندهای موفق، بعد از آگاهی یافتن از جزئیات سرمابه گذاری ، آن را پیاده ستزی و اجرا کنید.
- در برنامه ریزی هوشمندانه به سرمایه گذاری مدت زمانی خوب حداقل ۵ سال داده می شود. اما در سرمایه گذاری غیر هوشمندانه به موارد بالا اهمیت زیادی داده نمی شود و رعایت نمی شود و می خواهند ره صد ساله را یک شبه بپیمایند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زینب دریس |   1399/04/30 10:21:49   |
0     0
هدف از برنامه ریزی مالی رسیدن به رفاه مالی برنامه ریزی هوشمندانه باید تمام عوامل را مدنظر قرار بگیریم زمان ،درآمد ،هزینه،هدف،مقدار پس انداز
برنامه ریزی غیر هوشمندانه بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و شناخت
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مطهره صولتی |   1399/04/30 12:44:31   |
0     0
برای برنامه ریزی هوشمندانه باید تمام عوامل مد نظر قرار بگیرد از جمله زمان ، درامد ، هزینه ها ، هدف و مقدار پس انداز
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضازارعیان |   1399/04/30 13:24:17   |
0     0
باید به همه ابعادمالی و اقتصادی توجه داشت به عبارت دیگر برنامه هوشمندانه یعنی اینکه ابتدا تعیین کنیم که هدفمان از انجام اینکار چیست.قاعدتا اگر این برنامه دقیق و منظم باشد به نتیجه مطلوبی میرسیم
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیدسعید حسینی منش |   1399/04/30 15:57:39   |
0     0
1- پیشرفت کار را به‌صورت منظم بررسی کنید
اطمینان پیدا کنید که تمرکزِ شما نسبت به برنامه‌های تعیین‌شده کم نشده است. نشانه یا نوشته‌ای برای خود تهیه کنید و با نصب آن در مکانی مناسب، هدف را همواره پیش روی خود داشته باشید. مثلاً بعد از پرداخت هر قسط بانک، برنامه ابتدای سال خود را مرور کنید و به‌صورت ماهانه روند پیشرفت کار را بازبینی نمایید. این کار باعث می‌شود که با مشاهده پیشرفت، انگیزه شما دوچندان شود و در ضمن امکان سپاسگزاری و قدردانی نیز برای شما فراهم گردد. این روش برای تحقق اهداف بسیار مؤثر است.

2- انگیزه‌های خود را به یاد داشته باشید
پس از تعیین اهداف و طراحی برنامه‌های متناسب با آن، اهداف و دلایلِ انتخاب آن‌ها را در فهرستی جداگانه بنویسید. با یادآوری میزانِ اهمیتِ اهداف به‌صورت دائمی، انگیزه شما بیشتر می‌شود و در شرایط سخت و یا در موقعیت‌هایی که پرمشغله هستید، آن‌ها را از یاد نخواهید برد.

3- خود را سرزنش نکنید
درنهایت اگر از برنامه خود عقب ماندید یا تعهدات خود را زیر پا گذاشتید، خود را تنبیه نکنید و بابت این خطاها سرزنش ننمایید. با این کار احساساتِ شما جریحه‌دار می­شود و ضعف احساسی، انگیزه شمارا تحلیل خواهد برد. صرفاً اشتباهات گذشته خود را مرور کنید و بار دیگر به برنامه خود ادامه دهید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ولی نامجو |   1399/04/30 17:00:43   |
0     0
سرمایه گذاری هوشمندانه سرمایه گذاری است که بعد از بررسی جوانب موضوع سرمایه گذاری ازجمله فلسفه سرمایه گذاری , فرایند , اجرا ,ریسک , عایدی سرمایه گذاری اقدام به سرمایه گذاری نمود
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/30 21:59:46   |
0     0
اگر هدفی که تعیین کرده‌اید دور از دسترس باشد، به‌تدریج انگیزه خود را برای تحقق آن هدف از دست می‌دهید. اگر می‌دانید که برنامه‌هایتان واقع‌بینانه نیست، بهتر است زمانی را صرف کنید و با اصلاحِ آن‌ها مسیر پیشرفت خود را هموارسازید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
sajad zare |   1399/04/30 23:37:49   |
0     0
ر برنامه ریزی مالی هوشمندانه باید هر فرد اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند، سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کند و باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
برای برنامه ریزی هوشمندانه به تنوع در سبد سرمایه گذاری، آگاه بودن از عایدی سرمایه، به جای توجه بیش از حد به بازار و سرمایه نخست به خودتان توجه کنید، داشتن صندوق اضطراری برای در مواقع اضطرار، آگاه بودن از فلسفه حضورتان در بازار، شناختن فرآیندهای موفق، بعد از آگاهی یافتن از جزئیات سرمابه گذاری ، آن را پیاده ستزی و اجرا کنید.
- در برنامه ریزی هوشمندانه به سرمایه گذاری مدت زمانی خوب حداقل ۵ سال داده می شود. اما در سرمایه گذاری غیر هوشمندانه به موارد بالا اهمیت زیادی داده نمی شود و رعایت نمی شود و می خواهند ره صد ساله را یک شبه بپیمایند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
افسانه محمدی ساغندی |   1399/04/31 15:09:21   |
0     0
برای برنامه ریزی هوشمند باید هدف مشخص باشد تا بر اساس آن هدف برنامه ریزی کرد
برنامه ریزی هوشمند ما را به هدف نزدیک می کند هزینه ها را کاهش می دهد وریسک کاهش می یابد ولی برنامه ریزی غیر هوشمند ریسک بالای دارد و مشخص نیست به آن هدفی که مد نظر داریم برسیم
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
درویشی |   1399/05/02 07:28:28   |
0     0
برای برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به سه عامل بالا که چکونه باید برنامه ریزی کنند ابتدا مشخص کردن اینکه فلسفه برنامه شما برای چیست و فرآیند رسیدن به آن و طبقه بندی طبق اهداف کوچک و اجرایی کردن آن مطابق برنامه اما برنامه ریزی غیر هوشمندانه بی توجه و بدون انگیزه به سراغ برنامه میروند.سرمایه گذاری هوشمندانه سرمایه گذاری است که بعد از بررسی جوانب موضوع سرمایه گذاری ازجمله فلسفه سرمایه گذاری , فرایند , اجرا ,ریسک , عایدی سرمایه گذاری اقدام به سرمایه گذاری نمود
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهین خواجوی |   1399/05/02 17:32:47   |
0     0
1. تعیین موقعیت مالی کنونی؛ در اولین گام، وضعیت فعلی درآمد، پس‌انداز، هزینه‌های زندگی و بدهی خود را تعیین کنید. تهیه فهرستی از دارایی­‌های فعلی، بدهی‌ها و مصارف گوناگون، یک مبنا برنامه‌ریزی مالی در اختیار شما قرار می‌دهد.

2. ایجاد اهداف مالی؛ شما باید به طور دوره‌ای، اهداف مالی خود را تجزیه و تحلیل کنید. هدف از این تجزیه و تحلیل، جداسازی نیارها از خواسته‌هایتان است. هدفگذاری خوب، برای برنامه‌ریزی مالی، حیاتی است.

3. شناسایی گزینه­‌ها؛ هنگام تصمیم‌گیری، گزینه‌های جایگزین نیز وجود دارد. برای مثال، شما در ابتدا فکر می‌­کنید به خرید وسیله­ نقلیه برای رفتن به محل کار نیاز دارید. با تأمل و کسب آگاهی بیشتر، گزینه‌­های دیگری مانند لیزینگ وسیله نقلیه، خرید شراکتی وسیله نقلیه و حتی استفاده از وسایل نقلیه عمومی به عنوان جایگزین به ذهن شما می­‌رسد.

4. ارزیابی گزینه­‌های گوناگون؛ هر یک از گزینه‌­های پیش‌ِ­رو، ممکن است الزامات، پیامدها و خطراتی داشته باشند. در این مرحله به ارزیابی گزینه‌­ها برای انتخاب درست می­‌پردازید. پیش‌­بینی شرایط آینده مانند شرایط اقتصادی و اجتماعی، از عوامل مؤثر بر ارزیابی گزینه‌­ها هستند.

5. ایجاد و اجرای برنامه عملیاتی؛ شما اکنون آماده هستید یک برنامه مالی عملیاتی برای دستیابی به اهداف خود داشته باشید. برای مثال، می‌توانید با کاهش هزینه‌­ها یا افزایش درآمد از طریق اضافه‌کاری، بیشتر پس‌­انداز کنید.

6. بررسی، ارزیابی و تجدیدنظر برنامه مالی؛ برنامه‌ریزی مالی یک فرآیند پویا است و با انجام یک اقدام خاص پایان نمی‌یابد. شما باید تصمیمات مالی خود را به طور منظم ارزیابی کنید. بازبینی کامل امور مالی، حداقل یک بار در سال، ضروی است. تغییر عوامل مؤثر بر برنامه‌­ریزی مالی مانند عوامل فردی، اجتماعی و اقتصادی می‌­تواند نیاز به ارزیابی مکرر داشته باشد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
پوریا سلیمانی چالی |   1399/05/02 20:14:09   |
0     0
برنامه ریزی بلندمدت صبور بودن و قابل حصول بودن اهداف جزو مهم ترین فاکتورها در برنامه ریزی هستند ولی نمی‌شود از برنامه ریزی هوشمندانه صحبت کنیم و از انعطاف پذیر بودن صحبت نکنیم. گاهی اتفاق می افتد که بنا به هر دلیلی برنامه ریزی ما هرچند دقیق دچار مشکلات و انحرافاتی شود اینجاست که ما باید با هوشمندی شرایط حال حاضر را در نظر گرفته و متناسب به آن برنامه جدیدی را تدوین کنیم لذا در کنار سایر عوامل مهم و اساسی در برنامه‌ریزی انعطاف پذیر بودن یک برنامه ضامن موفقیت آن است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
معصومه یاری علی ابادی |   1399/05/02 20:46:39   |
0     0
برنامه ریزی ابتدا باید فلسفه وجودی ان را دریابیم بعد فرایند انرا بدانیم بعد اجرا کنیم اگر در اجرا مشکل داشتیم با مشاوران آن مشورت کنیم
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مسعودتاجیک |   1399/05/02 21:18:01   |
0     0
برنامه برنامه ریزی هوشمندانه به فلسفه-فرآیند و اجرا باید دقت نمود.
برنامه ریزی مالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به سه عامل بالا که چکونه باید برنامه ریزی کنند ابتدا مشخص کردن اینکه فلسفه برنامه شما برای چیست و فرآیند رسیدن به آن و طبقه بندی طبق اهداف کوچک و اجرایی کردن آن مطابق برنامه اما برنامه ریزی غیر هوشمندانه بی توجه و بدون انگیزه به سراغ برنامه میروند.
دربرنامه ریزی هوشمندانه به سرمایه گذاری مدت زمانی خوب حداقل ۵ سال داده می شود. اما در سرمایه گذاری غیر هوشمندانه به موارد بالا اهمیت زیادی داده نمی شود و رعایت نمی شود و می خواهند ره صد ساله را یک شبه بپیمایند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فرزانه توحیدفر |   1399/05/03 21:44:28   |
0     0
اهداف بلند مدت خود را انتخاب کند ،سطح ریسک را با توجه به سرمایه و وضعیت زندگی خود مشخص کندو باید به توجه به مدت زمان و سطح ریسک و شناخت بازارهای مختلف سبدی از سرمایه گذاری را تشکیل دهد.
در برنامه ریزی غیر هوشمندانه فرد بدون توجه به مدت زمان سرمایه گذاری و سطح ریسک مورد قبول و بدون شناخت از سازوکار بازارهای مختلف اقدام به سرمایه گذاری میکند و عمدتا ما شاهد رفتارهای هیجانی هستیم.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیده بنت الهدی مرتضوی |   1399/05/09 04:58:17   |
0     0
برنامه‌ریزی مالی مجموعه‌ای از پیش‌بینی‌های مالی است که هر فرد را برای یک زندگی با آرامش و آسایش در آینده نزدیک و دور آماده می‌کند. مجموع این برنامه‌ریزی شامل جنبه‌های مختلفی است که فقط به پس‌انداز کردن و سرمایه‌گذاری هنگفت در سرمایه‌گذاری‌های خاص خلاصه نمی‌شود. این سرمایه‌گذاری‌ها فقط بخش کوچکی از یک برنامه‌ریزی جامع هستند. در یک برنامه‌ریزی مالی کامل و دقیق، وضعیت مالی امروز فرد یا خانواده بررسی شده و اهداف مالی در آینده نزدیک و دور نیز مورد نظر قرار خواهد گرفت و با توجه به آن‌ها روشهای حصول این اهداف و قابل دسترس بودن آن‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.باوجود اینکه همه می‌دانیم بدون برنامه‌ی مالی نمی‌توان به موفقیت مالی دست پیدا کرد اغلب افراد برنامه ریزی مالی ندارند. حتی اگر از یک بودجه‌ی مالی برای دنبال کردن هزینه‌های خود استفاده کنید باز این احتمال وجود دارد که نتوانید داده‌های به‌دست آمده را به‌خوبی تحلیل کنید. برای اینکه دچار گرفتاری و بدهی نشوید استفاده از یک بودجه‌ی مالی الزامی است و البته کار چندان مشکلی هم نیست. اما یک سری اطلاعات غلط در مورد این موضوع وجود دارد که اگر به آنها توجه کنید تصویر بهتری از وضعیت مالی خودتان خواهید داشت.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهروز باستانی اله ابادی |   1399/05/09 08:45:54   |
0     0
همان‌طور که پیش از این بحث کرده‌ایم بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی برای پولتان مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. بودجه‌بندی به شما در مدیریت درآمدهایتان کمک خواهد کرد، از خرج کردن بیش از حد هنگام خرید جلوگیری خواهد کرد و به طور کلی شما را به فردی کارامدتر در مدیریت پولتان تبدیل خواهد کرد. چه صاحب یک کسب و کار کوچک باشید چه فقط در حال بودجه‌بندی برای خانواده‌ی خود باشید، با داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب و عمل به آن، کنترل دخل و خرج شما به آسانی صورت خواهد گرفت. بودجه‌بندی ابزاری عالی برای رسیدن به اهداف مالی شماست و شما را در پرداخت بدهی‌هایتان، ایجاد نظم در زندگی مالی‌تان و گام برداشتن در مسیر موفقیت کمک خواهد کرد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ابوالفضل شهاب |   1399/05/09 16:21:26   |
0     0
سرمایه گذاری درست انتخاب اهداف بلند مدت میزان درامد میزان هزینه ها مقدار ریسک هدف اولویت بندی نیازها و....
برنامه ریزی عالی هوشمندانه یعنی توجه کردن به تمام عوامل بالا وبرنامه ریزی غیرهوشمندانه بی توجهی ودرنظر گرفتن عوامل بالااست
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حمیدرضا منصوری محمد ابادی |   1399/05/12 18:50:08   |
0     0
ارزش های شخصی، اهداف، انتخاب های شخصی، رخدادهای مهم زندگی، سیک زندگی و نیازهای منحنی عمر از جمله عواملی هستند که برنامه مالی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مرتضی جلالی فر |   1399/06/08 15:08:59   |
0     0
در برنامه ریزی هوشمندانه شخص باید تمام عوامل از جمله درآمد ، هزینه ها ، زمان ، مقدار ریسک پذیری و مقدار سودی که میخواهد به آن دست پیدا کند را مشخص نماید در برنامه ربزی غیر هوشمندانه شخص بدون در نظر گرفتن موارد فوق فقط شروع به سرمایه گذاری میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام گشتاسبی |   1399/06/13 21:24:21   |
0     0
میزان منابع و بازارهای سرمایه گذاری و برسی بهترین انها از نظر بازگشت سرمایه
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

اخبار مرتبط

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics