تبلیغ شماره 1
بازگشت به پورتال مرکزی

حسابداری شخصی

اگر شما هم جزء افرادی هستید که حداقل یک بار به فکر یادداشت کردن یا ثبت مخارج و هزینه های زندگی تان در محلی مطمئن بوده اید، نشان دهنده این است که شما در اعماق وجودتان، یک حسابدار برای زندگی شخصی خودتان هستید و قطعاً این نیاز به حسابداری در زندگی، شما را نسبت به سایرین متمایز می کند.

در تمامی بخش های جامعه، حسابداری نقش پر رنگ و حائز اهمیتی دارد. اگر اصطلاحاً حساب و کتاب ها و دخل و خرج ها با هم جور نباشند باید به فکر راه چاره بود؛ چرا که اگر در بررسی هزینه ها و درآمد ها دقت کافی نشود ممکن است یک کسب و کار موفق، یک شبه سقوط کند و تمام زحمات شما برای کسب درآمد بی حاصل بماند.
 

گردش چند دقیقه ای:
مسیر خدمات مالی و حسابداری را مجازی طی کنید

حسابداری یک تخصص است اما حسابدار بودن یک هنر؛ در واقع شما می توانید حسابداری را از بین کتاب ها و کلاس ها و واحد های درسی بیاموزید اما حسابدار بودن در زندگی هنری است که همه افراد از آن بهره مند نیستند.
 
همانطور که لازمه یک کسب و کار و تجارت موفق، حسابداری بی عیب و نقص است، در زندگی شخصی هم برای موفقیت در حوزه درآمد، لازم است که حسابداری را در امور روزمره خود دخیل کنیم.
 
از فواید حسابداری در زندگی روزمره می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مدیریت هزینه ها و تفکیک کردن هزینه های اضافی از ضروری
مدیریت درآمدها و پس انداز کردن بخشی از درآمدها
مدیریت بدهکاری و بستانکاری به اشخاص
مدیریت حساب های بانکی، سودها و اقساط ماهیانه دریافتی و پرداختی
عدم نیاز به خاطر سپردن تمام جزئیات
آینده نگری بهتر
امکان بررسی سود و زیان به وجود آمده در سرمایه گذاری های کوتاه و بلند مدت
 
 
 
منبع خبر: تولید محتوای حَسمان
 
 

 

ثبت نام و عضویت میز کار

لینک های مفید

 

 

 

 

fatemeh pourghasemi |   1399/04/23 19:46:53   |
0     0
حسابداری شخصی همه فعالیت‌ها و تصمیمات مالی را که یک شخص یا فرد صاحب‌خانه می‌گیرد تعریف می‌کند و شامل بودجه بندی، بیمه، برنامه ریزی وام مسکن، پس انداز و برنامه ریزی برای دوره بازنشستگی می‌شود
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا غنی زاده زارچ |   1399/04/24 18:23:08   |
0     0
همه فعالیت های مالی شخصی و انفرادی در حوزه حسابداری شخصی قرار می گیرند. برنامه ریزی امورمالی شخصی عموما شامل تحلیل وضعیت حال حاضرتان ، پیش بینی نیازهای بلند مدتو کوتاه مدت و اجرای برنامه برای عملی کردن این نیازهابا قیدو بندهای مالی فردی است. حسابداری شخصی یک فعالیت کاملا شخصی است که بخش اصلی آن به درآمد شخص، نیازهای زندگی او و اهداف شخصی و علایقش بستگی دارد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

اخبار مرتبط

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics