تبلیغ شماره 1
بازگشت به پورتال مرکزی

بیمه عمر چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

طرح‌های مختلف بیمه عمر به‌گونه‌ای تعریف شده‌اند که می‌توانند پاسخگوی نیازهای قشر گسترده‌ای از مردم با شرایط سنی، مالی و جسمانی متفاوت باشند

 
 عبارات مورد استفاده در بیمه عمر
درصورتی‌که به حوزه بیمه آشنا نیستید پیشنهاد می‌کنیم که حتماً قبل از ادامه متن، این بخش را بخوانید تا بتوانید مزایا و طرح‌هایی که در ادامه بیان می شود را به راحتی و درستی درک کنید.
 
بیمه‌گر: بیمه‌گر همان شرکت بیمه است که وارد قرارداد با متقاضی خرید بیمه می‌شود.
بیمه‌گزار: بیمه‌گزار شخصی است (حقیقی یا حقوقی) که اقدام به خرید بیمه می‌کند و پرداخت اقساط و حق بیمه بر عهده او خواهد بود.
بیمه‌شده: بیمه‌شده کسی است که در واقع مورد بیمه است. برای مثال درصورتی‌که پدر خانواده برای فرزندش بیمه عمر خریداری کند، بیمه‌گزار پدر خواهد بود و بیمه‌شده فرزند. در بیمه عمر، بیمه‌شده تحت پوشش بیمه است نه بیمه‌گزار.
سرمایه عمر: سرمایه‌ای است که در صورت فوت بیمه‌شده به ذینفعان او پرداخت می‌شود.
سرمایه حادثه: سرمایه‌ای است که در صورت فوت بیمه‌شده بر اثر حادثه به ذینفعان او پرداخت می‌شود.
ذینفع: ذینفع کسی است که در صورت فوت بیمه‌شده، سرمایه بیمه عمر به او تعلق خواهد گرفت. برای مثال شخصی خودش را بیمه می‌کند. در این حالت بیمه‌گزار و بیمه‌شونده خود او خواهد بود. در صورتی‌که در بیمه‌نامه‌‌اش همسرش را به عنوان ذینفع خود ذکر کند بعد از فوت او سرمایه بیمه عمرش به همسر او تعلق خواهد گرفت.
مدت قرارداد: مدت‌زمانی که بیمه‌گزار متعهد به پرداخت حق بیمه است و شرکت بیمه، بیمه‌شده را تحت پوشش‌های بیمه عمر قرار می‌دهد. در شرکت‌های مختلف برای مدت قرارداد حداقلی وجود دارد که شما خود آن را انتخاب می‌کنید.
ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر: ضریبی است که بر حق بیمه ماهانه اعمال می‌شود و سرمایه عمر را تعیین می‌کند. شرکت‌های مختلف ضرایب تشکیل سرمایه متفاوتی را ارائه می‎دهند. برای مثال حق بیمه ماهانه 20 هزار تومان است و ضریب تشکیل سرمایه 300. سرمایه عمر فرد 6 میلیون تومان خواهد بود.
درصد افزایش سالانه حق بیمه: برای خنثی کردن اثر تورم بر سرمایه ذخیره شده در بیمه عمر و حفظ ارزش آن، سالانه درصدی به حق بیمه پرداختی اضافه می‌شود. بسته به شرکت بیمه می‌توانید ضرایب افزایش سالانه متفاوتی را انتخاب کنید.
 
 انواع بیمه عمر
بیمه عمر 4 نوع مختلف دارد که به شرح زیر است:
 
بیمه عمر ساده زمانی
در این حالت بیمه‌نامه برای مدت محدودی معتبر است و تنها درصورتی‌که فرد در این بازه زمانی فوت کند شرکت بیمه سرمایه فوت او را به ذی‌نفعانی که بیمه‌گزار تعیین می‌کند می‌دهد. درصورتی‌که فرد زنده بماند شرکت بیمه هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد کرد.
 
بیمه تمام عمر
در این نوع از بیمه عمر بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان او می‌رسد. علاوه بر این پوشش‌هایی نیز می‌تواند شامل فرد شود.
 
بیمه عمر مانده بدهکار
در این نوع بیمه اگر فرد در حالی فوت کند که وام‌هایش را به‌طور کامل نپرداخته است، شرکت بیمه پرداخت باقی وامش را بر عهده خواهد گرفت و از ارث باقی‌مانده از او مبلغی کسر نخواهد شد و به این صورت خانواده فرد تحت فشار مالی نخواهند بود.
 
بیمه عمر و سرمایه‌گذاری
در این حالت فرد در واقع با پرداخت حق بیمه‌های ناچیز طی سالیان، سرمایه‌ای را ذخیره می‌کند که در بسیاری از مواقع می‌تواند راهگشای مشکلاتش باشد. این نوع بیمه در واقع اصلی‌ترین نوع بیمه عمر است و در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف بیمه در قالب طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود و ممکن است با اسامی مختلفی معرفی شود. عنوان‌هایی مانند بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه زنان خانه‌دار، بیمه تأمین آتیه، بیمه آتیه فرزندان و غیره که در واقع ماهیت آن‌ها صرف‌نظر از تفاوت در جزئیات یکسان است.
 
عموماً بیمه‌های عمری که صادر می‌شوند، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هستند. در واقع مردم این دسته را به‌عنوان بیمه عمر می‌شناسند. در این مقاله به‌تفصیل در مورد این نوع بیمه صحبت خواهیم کرد.
 
 مزایای بیمه عمر
بیمه عمر علاوه بر پوشش‌هایی که ارائه می‌دهد و در بخش‌های بعدی این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت، از لحاظ پس‌انداز و سرمایه‌گذاری نیز مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. در ابتدا باید بدانید که حق بیمه‌ای که می‌پردازید در واقع حکم پس‌انداز را برای شما خواهد داشت. به این صورت که بعد از کسر کارمزد نماینده بیمه، کارمزد بیمه مرکزی و هزینه صدور ، باقی مانده آن طی سالیان پس‌انداز می‌شود که البته این کسورات تا تعداد سال معینی (بسته به شرکت بیمه) وجود دارد. به این پس‌انداز در بیمه عمر "اندوخته" می‌گویند. از ابتدای شروع قرارداد سودهایی نیز تحت عنوان سود تضمینی و سود مشارکت منافع به سرمایه شما تعلق می‌گیرد. در ادامه به توضیح بازپرداخت سرمایه‌ای که شما طی مدت قرارداد اندوخته‌اید می‌پردازیم اما برای درک بهتر اندوخته ابتدا در مورد سودهایی که به این سرمایه تعلق می‌گیرند صحبت می‌کنیم.
 
 سود تضمینی
حداقل سودی که قطعاً از بیمه عمر دریافت می‌کنید، سود تضمینی نام دارد که میزان آن مصوب بیمه مرکزی است و در اغلب شرکت‌های بیمه یکسان است. سود تضمینی معمولاً به این صورت است که در سال‌های اول بیشتر است. سپس طی چند مرحله کاهش ناچیزی پیدا می‌کند و روی عدد مشخصی تا انتهای قرارداد ثابت می‌ماند. طبق آیین‌نامه 68-3 بیمه مرکزی در بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری در دو سال اول 16% سود تضمینی به سرمایه اندوخته بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد، 13% در دو سال دوم و سال پنجم و بعد از آن 10% علی‌الحساب.
 
 سود مشارکت منافع
شرکت‌های بیمه با سرمایه اندوخته شده بیمه‌گزاران در پروژه‌های اقتصادی سودآور شرکت می‌کنند و سود حاصل از آن را با بیمه‌گزار قسمت می‌کنند.سهم بیمه‌گزار از سود مشارکت منافع طبق مصوبه بیمه مرکزی 85%است. در نهایت مجموع سود تضمینی و مشارکت منافع به‌صورت یک درصد واحد اعلام می‌شود. برای مثال سود 22% که 16% آن مربوط به سود تضمینی و 6% آن مربوط به سود مشارکت منافع است.
 
 بازخرید بیمه‌نامه
پیشتر گفتیم که حق بیمه‌ای که می‌پردازید پس‎انداز می‌شود و شما می‎توانید بعد از گذشت چند ماه از مدت قراردادتان بسته به اساسنامه شرکت بیمه، اندوخته خود را بازخرید کنید و بیمه‌نامه را فسخ کنید. ارزش بازخرید در جدول‌هایی که شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند بر اساس مدت گذشته شده از شروع قرارداد محاسبه شده است و به متقاضیان خرید بیمه ارائه می‌شود. در پایان قرارداد ارزش بازخرید بیمه‌نامه عمر که مجموع حق بیمه‌هایی است که پرداخته‌اید به‌علاوه سودهایی که به آن تعلق گرفته است بسته به سیاست‌های شرکت بیمه به‌صورت یکجا یا در صورت تمایل شما به‌صورت مستمری پرداخته خواهد شد که البته پرداخت مستمری نیز شروطی دارد که در شرکت‌های مختلف تفاوت دارند.
 
 دریافت وام بدون ضامن و وثیقه
ااگر به هر دلیلی به پول احتیاج داشتید و سرمایه خود را در بیمه عمر پس‌انداز کرده‌اید اصلاً نگران نباشید. بسته به سیاست‌های شرکت بیمه بعد از گذشت مدت معینی مثلاً 6 ماه، یک سال و غیره می‌توانید بدون هیچ تشریفاتی اعم از معرفی ضامن و ارائه وثیقه تا 90% ارزش بازخرید خود را وام بگیرید. برای مثال اگر ارزش بازخریدی شما تا آن لحظه 10 میلیون تومان باشد شما می‌توانید تا 9 میلیون تومان وام دریافت کنید.
سود این وام مقدار ناچیزی مثلاً 3% است. شما باید برای بازپرداخت این وام 3% سود وام به‌علاوه 22% سود تضمینی شرکت بیمه، مجموعاً 25% سود بپردازید.
 
شاید این سؤال برایتان پیش آید که منطقی‌تر این است که پولتان را در بانک پس‌انداز کنید. در این حالت هم هر وقت بخواهید به همه سرمایه خود دسترسی دارید و هم لازم نیست برای بازپرداخت وام‌هایی که می‌گیرید سودهای بالایی بپردازید.
 
 این سؤال پاسخی قانع‌کننده دارد. مزیت اصلی دریافت وام بیمه عمر نسبت به بانک این است نه تنها شما به 90% سرمایه خود دسترسی دارید بلکه تحت پوشش بیمه عمر خواهید بود و از تمام مزایای آن استفاده خواهید کرد. برای مثال اگر بیمه‌شده از بیمه عمر خود وامی دریافت کند و 90% سرمایه خود را از اندوخته خود خارج نماید و در همان روز اتفاقی برایش پیش آید که جزو خسارات تحت پوشش بیمه عمر باشد، شرکت بیمه تمام خسارت را مطابق بیمه‌نامه به او پرداخت خواهد کرد.
 
 پوشش‌هایی که در ادامه شرح خواهیم داد؛ اعم از فوت، فوت بر اثر حادثه، امراض خاص، ازکارافتادگی و غیره. هر کدام از این اتفاق‌ها می‌توانند زندگی شما را دگرگون کنند. اگر سرمایه خود را در بانک پس‌انداز کنید، از هیچ یک از پوشش‌های ذکر شده نمی‌توانید استفاده کنید؛گرچه ممکن است سود بیشتری به سرمایه شما تعلق بگیرد.
 
 از طرفی علت این‌که شما باید سود مشارکت و تضمینی را نیز علاوه بر سود وام به شرکت بیمه بپردازید کاملاً واضح است. شرکت بیمه در ازای حق بیمه‌ای که شما می‌پردازید و سودی که به آن تعلق می‌گیرد سرمایه عمر شما را تعیین می‌کند. وقتی شما 90% سرمایه خود را از حساب اندوخته خود خارج می‌کنید میزان سودی که به سرمایه شما تعلق می‌گرفته است، کاهش می‌یابد. شما برای ثابت نگاه داشتن سرمایه عمر باید روند جدول بیمه عمر را طی کنید تا این برداشت از سرمایه جبران شود.
 
 تعیین ذینفع توسط بیمه‌گزار
در بیمه عمر می‌توان از قانون وراثت تبعیت نکرد و سرمایه اندوخته شده و سرمایه فوت را به هر نسبتی بین افراد مدنظر فرد بیمه‌شده تقسیم نمود. برای مثال اگر مرد یا زنی تمایل داشته باشند که سرمایه بیمه عمرشان از وراثت خارج شود (بین وارثان قانونی تقسیم نشود) و تنها به همسرشان برسد می‌توانند این موضوع را در بیمه‌نامه مشخص کنند تا بعد از مرگشان طبق آن عمل شود.
 
 معافیت مالیاتی
یکی از مزایای بیمه عمر این است که سرمایه آن از هرگونه مالیاتی (مالیات بر ارث، مالیات بر درآمد،...) معاف است. در این حالت بعد از فوت شخص بیمه‌شده نه تنها سرمایه بین ذینفعانی که خود فرد انتخاب کرده است تقسیم می‌شود که هیچ مالیاتی نیز مشمول این سرمایه نمی‌شود. خرید بیمه عمر به این دلیل به‌ویژه برای افراد با تمکن مالی بالا پیشنهاد می‌شود.
 
 موارد تحت پوشش بیمه عمر
بیمه عمر موارد متعددی را تحت پوشش قرار می‌دهد. البته همان‌طور که از عنوان "بیمه عمر" برمی‌آید اولین مسئله تحت پوشش بیمه عمر، فوت فرد است. اما فوت تنها پوشش بیمه عمر نیست. بیمه عمر خدمات متعددی ارائه می‌دهد که قابلیت سازگار شدن با شرایط افراد مختلف را دارد. چه آن‌هایی که از لحاظ مالی تمکن دارند چه آن‌هایی که در مضیقه هستند، چه افراد مسن و چه کودکان، چه آن‌هایی که بیمار هستند و چه کسانی که سلامت‌اند. در ادامه به‌تفصیل در مورد هر یک از این پوشش‌ها توضیح خواهیم داد.
 
•   خطر فوت به هر علت (سرمایه عمر)
پیشتر اشاره کردیم که اولین خطری که در بیمه عمر تحت پوشش قرار می‌گیرد، فوت است. بدین معنا که در صورت فوت بیمه‌شده، سرمایه‌ای به ذینفعان او می‌رسد. درست از لحظه صدور بیمه‌نامه فرد بیمه‌شده تحت این پوشش قرار خواهد گرفت.
 
گفتیم که سرمایه عمر بسته به شرکت بیمه بر اساس حق بیمه ماهانه یا سالانه محاسبه می‌شود. شما می‌توانید با انتخاب ضریب تشکیل سرمایه بیشتر سرمایه عمر خود را افزایش دهید. طبعاً با بالا بردن این ضریب، باید حق بیمه بیشتری نیز بپردازید. البته در بعضی از مواقع شرکت بیمه ممکن است با توجه به بالا بودن ریسک فوت فرد با حداکثر درصد افزایش سالانه سرمایه عمر موافقت نکنند. مثلاً اگر فرد بیماری خاص یا شرایط زندگی پرخطری داشته باشد.
 
سرمایه عمر سالانه افزایش می‌یابد تا به سقف مشخصی برسد و بعد از آن ثابت می‌ماند. سقف سرمایه عمر در شرکت‌های مختلف متفاوت است. ممکن است طی سالیان با بالا رفتن تورم سقف بیمه فوت نیز افزایش یابد.
 
•   خطر فوت بر اثر حادثه
ابتدا تعریف دقیقی از حادثه داشته باشیم. حادثه یعنی واقعه ناگهانی شدید که مستقیماً بر اثر یک نیروی خارجی و بدون اراده بیمه شده سبب جراحت یا آسیب بدنی (به تشخیص پزشک) شود. شروط ضروی عبارتند از: موجب صدمه بدنی شود. ناگهانی باشد. ناشی از بیماری نباشد. وقوع حادثه نباید از عمل عمدی و ارادی بیمه شده ناشی شود. باید بین حادثه ناگهانی و ضایعه جسمی که برای بیمه شده روی داده است، رابطه علت و معلولی وجود داشته باشد. ترس و وحشت، صدمه محسوب نمی‌شود و صدمات عصبی تنها اگر بر اثر آسیب های عضوی به وجود آیند، مشمول بیمه می‌شوند. یکی دیگر از پوشش‌های بیمه عمر، سرمایه فوت بر اثر حادثه است. با دریافت این پوشش اگر علت فوت بیمه‌شده، حادثه‌ای باشد که عمدی در آن نبوده است، شرکت بیمه هزینه‌ای مضاف بر سرمایه عمر بیمه‌شده را به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد کرد. در این حالت نیز ضریبی وجود دارد و با انتخاب عدد بزرگ‌تر شما باید هزینه بیشتری بپردازید اما سرمایه فوت بر اثر حادثه به‌تناسب آن ضریب افزایش می‌یابد. برای مثال اگر این ضریب بین صفر تا 3 باشد و شما ضریب 3 را انتخاب کنید، سرمایه فوت بر اثر حادثه سه برابر سرمایه عمرتان خواهد بود.
 
مثال:
حق بیمه ماهانه = 100 هزار تومان
ضریب تشکیل سرمایه = 300
ضریب سرمایه خطر حادثه = 3
سرمایه عمر (سرمایه فوت به هر علت) = 100،000*300 = 30 میلیون تومان
سرمایه فوت بر اثر حادثه = 3 * 30،000،000 = 90 میلیون تومان
 
 توجه داشته باشید خودکشی در دسته‌ فوت بر اثر حادثه قرار نمی‌گیرد. برای خودکشی سرمایه عمر (فوت به هر علت) پرداخته می‌شود. البته آن هم دوره انتظار دارد. برای مثال ممکن است شرکتی تعیین کند که اگر خودکشی دو سال بعد از شروع قرارداد اتفاق افتاد سرمایه عمر به آن تعلق می‌گیرد و قبل از دو سال هیچ هزینه‌ای پرداخته نمی‌شود.
 
•   نقص عضو و ازکارافتادگی به هر علت
یکی دیگر از خطراتی که زندگی انسان را دگرگون می‌کند نقص عضو و هر اتفاقی است که امکان ادامه شغل و درآمدزایی را از بیمه‌شده بگیرد. بیمه عمر برای ازکارافتادگی نیز چاره‌ای اندیشیده است. در میان پوشش‌های بیمه عمر این پوشش نسبتاً گران‌تر است اما شرایط و مزایای فوق‌العاده‌ای نیز دارد.
نقص عضو به معنای ازکارافتادگی دائمی یکی از اعضای بدن است. برای سرمایه این مورد نیز شما می‌توانید در ابتدای کار ضریب نقض عضو مدنظرتان را انتخاب کنید. هر شرکت ضرایب مشخصی را ارائه می‌دهد. برای مثال اگر ضریب 3 را انتخاب کنید بدین معناست که در صورت بروز چنین خسارتی، 3 برابر سرمایه عمر به شما پرداخته خواهد شد.
 
ازکارافتادگی به معنای اتفاقی است که فرد دیگر قادر به ادامه شغل خود نباشد. برای مثال کسی که گوینده است اگر مشکل اساسی حنجره پیدا کند ازکارافتاده محسوب می‌شود. البته ازکارافتادگی دوره انتظار دارد. یعنی اگر اتفاقی برای بیمه‌گزار بیافتد که قادر به ادامه شغلش نباشد شرکت بیمه برای تائید ازکارافتادگی‌اش برای مثال 5 ماه صبر می‌کند تا نسبت به دائمی بودن آن مطمئن شود.
 
در مورد ازکارافتادگی نیز به این صورت است که شرکت بیمه درصد مشخصی از سرمایه عمر را به‌عنوان غرامت می‌پردازد. این غرامت، سقف معینی دارد که آن نیز در اساسنامه شرکت بیمه ذکر شده است.
 
ددر شرایطی ممکن است شرکت‌های خاص امکانات دیگری نیز برای بیمه‌گزار ایجاد کنند. برای مثال ممکن است پوششی در نظر بگیرند که حق بیمه فرد را بعد ازکارافتادگی تا پایان زمان قرارداد از او نگیرند ولی همچنان فرد را تحت پوشش‌های بیمه عمر (سرمایه عمر، فوت ناشی از حادثه، امراض خاص،...) نگه دارند و در انتهای قرارداد سرمایه اندوخته شده را به‌صورت کامل به او بپردازند.
 
همان‌طور که می‌بینید این پوشش در شرایط سخت و طاقت‌فرسای ازکارافتادگی، شرایط نسبتاً مناسبی برای بیمه‌گزار ایجاد می‌کند. لذا خرید این پوشش حتی اگر لازم باشد هزینه بیشتری پرداخته شود پیشنهاد می‌شود.
 
•   امراض خاص
5 نوع بیماری تحت پوشش بیمه عمر قرار می‌گیرند. این بیماری‌ها شامل سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان، عمل قلب باز، پیوند اعضای اصلی (ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان، قلب) هستند. پوشش این بیماری‌ها بدین معناست که در صورت ابتلای بیمه‌شده به هر یک از این بیماری‌ها بعد از شروع قرارداد بیمه عمر، شرکت بیمه درصدی از سرمایه عمر را به‌صورت کمک‌هزینه درمان به بیمه‌شده می‌پردازد. برای مثال بیمه پاسارگاد حداکثر تا 30% سرمایه عمر را برای این پوشش تقبل می‌کند. در بسیاری از شرکت‌های بیمه بیماری سرطان به‌صورت جدا و تحت شرایط متفاوتی بررسی می‌شود.
 
دقت داشته باشید که شرکت بیمه درصورتی‌که متوجه شود بیمه‌شده قبل از شروع قرارداد بیمه مبتلا به بیماری بوده است و این موضوع را اعلام نکرده است می‌تواند هیچ هزینه‌ای بابت این پوشش نپردازد و بیمه‌نامه را فسخ کند.
 
قبل از خرید بیمه‌نامه حتماً اساسنامه شرکت بیمه مربوط را به‌دقت مطالعه کنید. برای مثال در بسیاری از مواقع فرد با دیدن پوشش عمل قلب بیمه‌نامه را خریداری کرده است و در حین بروز بیماری روی سرمایه امراض خاص بیمه عمرش حساب کرده است. اما در واقع در اساسنامه بیمه عمر نوشته شده بود که عمل قلب بیشتر از دو رگ را پوشش می‌دهد و شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نکرده است.
 
اکثر شرکت‌ها برای پوشش امراض خاص دوره انتظار دارند. به این معنا که برای مثال اگر طی سه ماه ابتدای اعتبار بیمه‌نامه، بیمه‌شده متوجه این موضوع شود که سرطان دارد شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نمی‌کند.
 
مورد دیگری که باید به آن توجه داشت این است که اغلب شرکت‌های بیمه تنها یک‌بار هزینه درمان بیماری‌های مذکور را متقبل می‌شوند. بعضی از شرکت‌ها نیز خسارت ناشی از تمامی بیماری‌ها را به‌صورت جداگانه می‌پردازند.
 
•   سرمایه درمان امراض خاص
قبل‌تر هم گفتیم که زمانی که یکی از اعضای خانواده دچار یکی از امراض خاص می‌شود جدا از صرف انرژی برای مبارزه با بیماری باید دغدغه مشکلات مالی را نیز داشته باشد. امراض خاص در دسته‌بندی بیمه عمر شامل پنج بیماری سکته مغزی، سکته قلبی، عمل قلب باز، پیوند اعضا و انواع سرطان می‌باشند.
در این حالت بسته به میزان حق بیمه پرداختی و تعداد سال‌های سابقه بیمه، شرکت بیمه هزینه‌ای را بابت درمان این بیماری‌ها به بیمه‌شده می‌پردازد. این هزینه از سال اول به‌اندازه درصدی از بیمه عمر و تا سقف مشخصی است که در شرکت‌های مختلف این درصد و سقف می‌توانند متفاوت باشند.
 
شرکت بیمه پاسارگاد را در نظر بگیرید. سرمایه امراض خاص در سال اول 30% سرمایه عمر و حداکثر 40 میلیون تومان می‌باشد. برای درک بهتر، به مثال زیر توجه کنید:
حق بیمه ماهانه = 100 هزار تومان
سرمایه عمر: 100،000*300=30،000،000
سرمایه بیماری صعب‌العلاج: 30 میلیون تومان* 30%= 9 میلیون تومان
حداکثر سقف سرمایه بیماری صعب‌العلاج: 25 میلیون تومان
 
در مورد این پوشش باید به مسائل ریز اما بسیار مهمی توجه داشت که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:
تمامی شرکت‌های بیمه در قرارداد خود تمامی موارد فوق‌الذکر را به‌عنوان موارد پوشش امراض خاص آورده‌اند؛ اما برخی از آن‌ها در مدت اعتبار قرارداد بیمه تنها یک‌بار پرداخت سرمایه این بیماری‌ها را عهده‌دار می‌شوند. به این صورت که اگر فرد بیمه‌شده در مدت اعتبار بیمه‌نامه یک‌بار دچار سکته مغزی و یک‌بار دچار سکته قلبی شود شرکت بیمه مذکور تنها یکی از خسارات را پوشش می‌دهد. درصورتی‌که در برخی دیگر از شرکت‌های بیمه هر یک از امراض خاص یک‌بار به‌صورت جداگانه تحت پوشش قرار می‌گیرند و محدودیتی وجود ندارد.
 
در بعضی از شرکت‌های بیمه، شرایط خاصی برای هر یک از امراض خاص وجود دارد. برای مثال بعضی از شرکت‌ها هزینه عمل قلب باز را در صورتی می‌پردازند که بالای دو رگ بسته شده باشد. بسیاری از بیمه‌گزاران بدون اطلاع از این بند بیمه‌نامه هزینه عمل را از شرکت بیمه مطالبه می‌کنند و شرکت بیمه با استناد به این بند مبلغی به آن‌ها نمی‌پردازد. لذا حتماً قبل از خرید بیمه عمر، شرایط آن را به‌دقت مطالعه کنید.
 
در مورد بیماری سرطان نیز شروطی وجود دارد. اول این‌که توجه داشته باشید بیماری سرطان در بیمه عمر مدت انتظار دارد. بدین معنا که اگر فرد در دوره مشخصی بعد از شروع اعتبار بیمه‌نامه متوجه شود به این بیماری مبتلا شده است نه تنها سرمایه امراض خاص به او تعلق نمی‌گیرد که حتی ممکن است قرارداد بیمه عمرش فسخ شود. این مدت انتظار در شرکت‌های مختلف متفاوت است و ممکن است سه ماه، شش ماه و حتی بیشتر باشد. درصورتی‌که فرد از بیماری سرطان خود مطلع باشد و این مسئله را عمداً در فرم پیشنهاد اولیه بیمه عمر مطرح نکند شرکت بیمه می‌تواند قرارداد بیمه را فسخ کند و هیچ هزینه‌ای به او نپردازد.
 
شرکت‌های بیمه افرادی را که دچار یکی از امراض خاص شده باشند ممکن است تحت شرایط خاصی بیمه کنند. برای مثال شرکت‌های بیمه افراد مبتلا به سرطان را بیمه نمی‌کنند و یا مانند بیمه پاسارگاد بیمه می‌کنند اما تنها پوشش سرمایه فوت بر اثر حادثه را ارائه می‌دهند بدین معنا که فقط درصورتی‌که بیمه‌شده در اثر حادثه فوت کند، هزینه مربوط را به ذی‌نفعان او می‌پردازند و در قبال پوشش‌های دیگر هیچ تعهدی ندارند.
 
•   هزینه پزشکی حادثه
شاید برایتان جالب باشد که بیمه عمر هزینه پزشکی جراحات ناشی از حادثه را نیز به شما می‌پردازد. در این مورد خاص برخلاف هزینه درمان امراض خاص شما برای دریافت غرامت باید فاکتورهای رسمی از مراکز درمانی معتبر به شرکت بیمه ارائه دهید. در مورد امراض خاص ارائه فاکتور الزامی نیست. هزینه پرداخته شده نیز مانند موارد دیگر پوشش به‌صورت درصدی از سرمایه عمر و تا سقفی معین محاسبه می‌شود. برای مثال شرکت بیمه‌ای 5/2 درصد سرمایه عمر بیمه‌شده و تا سقف 5 میلیون را در ازای هزینه پزشکی حادثه به بیمه‌شده می‌پردازد.
 
تفاوت دیگر این پوشش با امراض خاص این است که امراض خاص تنها یک‌بار در طول بیمه پوشش داده می‌شوند درصورتی‌که پوشش هزینه پزشکی حادثه هرسال یک‌بار قابل استفاده است و هرسال به همان اندازه شارژ می‌شود.
 
لازم است بدانید که سرمایه فوت بر اثر حادثه و هزینه درمان خسارات ناشی از ورزش‌ها و رفتارهای پرخطر مانند غواصی، بانجی جامپینگ، پاراشوت و غیره به بیمه‌شده پرداخته نمی‌شود. مواردی که تحت پوشش بیمه عمر قرار نمی‌گیرند در شرکت‌های مختلف، متفاوت هستند.
 
 طرح‌های ویژه شرکت‌های بیمه
مواردی که بالاتر ذکر کردیم پوشش‌های اصلی شرکت‌های بیمه برای بیمه عمر هستند. اما باید به این نکته توجه کنید که شرکت‌های بیمه طرح‌های متنوعی ارائه می‌دهند. برای مثال بعضی از شرکت‌های بیمه در بیمه عمر خود پوشش آتش‌سوزی منزل، هزینه عمل جراحی، بیمه آخرین سال حیات و موارد دیگری را هم دارند.
 
در مورد مدت قرارداد و حداکثر سن بیمه‌گزار نیز در شرکت‎های مختلف شرایط متفاوتی وجود دارد. در برخی از شرکت‌ها حداکثر مدت قرارداد 30 سال است و در برخی بیشتر. بعضی از شرکت‌ها افراد زیر 70 سال را بیمه عمر می‌کنند و بعضی سنین کمتر را تحت پوشش قرار می‌دهند.
 
از طرفی نام بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بر اساس نوع و شرایط طرحی که ارائه می‌دهند ممکن است متفاوت باشد، برای مثال بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر و تأمین آتیه، بیمه عمر و پس‌انداز و غیره. اما چهارچوب کلی تمامی این طرح‌ها این 5 موردی است که به آن‌ها پرداختیم؛ گرچه اساسنامه آن‌ها در جزئیات می‌تواند بسیار متفاوت باشد. توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از خرید بیمه عمر تمام جزئیات را مطالعه و بررسی کنید.
 
خرید بیمه عمر
بعد از توضیحاتی که در مورد لزوم خرید بیمه عمر دادیم به نحوه خرید بیمه عمر و نکاتی که باید به آن توجه کنید می‌پردازیم.
 
•   اولویت‌بندی شخصی
اولین قدم در خرید بیمه عمر این است که اولویت‌های خود را مشخص کنید. ممکن است برای افرادی میزان سرمایه عمر مهم باشد، برای برخی معافیت مالیاتی مهم باشد و برای افراد دیگر سرمایه ازکارافتادگی. لذا بعد از توضیحاتی که به شما ارائه کردیم به‌صورت نسبی و با در نظر گرفتن شرایط زندگی خود می‌توانید مزایای بیمه عمر را اولویت‌بندی کنید.
 
•   بررسی شرایط و طرح‌های شرکت‌های بیمه
پیشتر به این مسئله اشاره کردیم که شرکت‌های بیمه، بیمه عمر را تحت شرایط متفاوتی ارائه می‌دهند. لذا پیشنهاد می‌شود قبل از خرید بیمه عمر حتماً شرایط شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. مقایسه آنلاین شرایط بیمه عمر از طریق سامانه بیمیتو مانند آنچه برای بیمه درمان تکمیلی ، بیمه آتش‌سوزی، بیمه بدنه، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه شخص ثالث و بیمه مسافرتی انجام شده است امکان‌پذیر می‌باشد.
 
•   تکمیل فرم پیشنهاد بیمه عمر
هر آنچه که برای پر کردن فرم اولیه بیمه عمر به آن نیاز دارید در این مقاله توضیح داده شده است. فرم بیمه عمر را با دقت و با کمال صداقت پر کنید. درصورتی‌که اطلاعات شخصی خود اعم از وضعیت سلامت، مشخصات ظاهری و غیره را به‌اشتباه در فرم بیمه عمر وارد کنید شرکت بیمه می‌تواند بیمه‌نامه را هر زمانی که متوجه این اشتباهات شد فسخ کند و هیچ هزینه‌ای بابت آن نپردازد.
 
•   صدور بیمه‌نامه
عد از بررسی‌های انجام‌شده حق بیمه اولیه را می‌پردازید و بیمه‌نامه برای شما صادر می‌شود و به امضای طرفین (شرکت بیمه و شما) می‌رسد. از همان ابتدا تحت تمامی پوشش‌های بیمه عمر خواهید بود. شما همچنین می‌توانید در ابتدای کار مبلغ بیشتری را سرمایه‌گذاری کنید. برای مثال می‌توانید در ابتدا 5 میلیون تومان را در بیمه عمر خود سرمایه‌گذاری کنید و حق بیمه‌های خود را نیز به‌صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کنید. در این حالت ارزش بازخرید شما زودتر به سوددهی می‌رسد.
 
•   پرداخت حق بیمه عمر
حق بیمه به روش‌های مختلفی اعم از پرداخت آنلاین در درگاه‌های اینترنتی شرکت بیمه، پرداخت از طریق عابر بانک، بانک، تلفن همراه قابل انجام است. در صورت دیرکرد حق بیمه به تعداد چند ماه که بستگی به شرکت بیمه طرف قرارداد شما دارد، شرکت بیمه می‌تواند بیمه عمر شما را فسخ کند یا در صورت بروز خسارت از پرداخت هزینه‌های مربوط امتناع ورزد. 
 
منبع خبر: تولید محتوای حسمان
 
 

 

ثبت نام و عضویت میز کار

لینک های مفید

 

 

 

 

حسین علی پناه |   1399/03/25 12:09:49   |
0     0
با توجه به مطالب عنوان شده در بالا داشتن بیمه عمر برای همگان ضروری بوده و هر شخصی با توجه هدف و شرایط زندگی و میزان درآمد خود میتواند اقدام به انجام و گسترش آن نماید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مسعود زارع بیدکی |   1399/03/29 05:14:02   |
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است.از دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:
1-کودکان
2-سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند.
مهدی کاظمی |   1399/04/29 20:14:40   |
بیمه عمر بسیار مفید میباشد
صادق زاده ربیعی |   1399/04/30 14:38:57   |
بیمه عمر بسیار مفید میباشد
وحید احمد باریکزهی |   1399/04/31 18:37:28   |
بیمه عمر برای همه ی افراد مناسب میباشد
منظور از بیمه عمر سرمایه گذاری برای اینده و دوران بازنشستگی است
محمد پوراکبری |   1399/05/04 09:59:37   |
تمام افراد میتوانند از این بیمه بهره ببرند .
درواقع نوعی سرمایه گزاری بدون ریسک برای اینده و داشتن درامدی معین برای بازنشتگی ، بنابراین بسیار مفید و کارامد است.
سمانه دهقان منشادی |   1399/05/29 20:16:54   |
بیمه عمر یک پس انداز و یک نوع سرمایه گذاری با بهترین مزایای یک پوشش برای خانواده و ب نوعی یک پشتوانه مالی برای آینده است.
آزاده السادات ترابزاده بافقی |   1399/03/25 14:55:28   |
0     0
بیمه عمر در کشورهای پیشرفته همواره جایگاه ویژه‌ای را در صنعت بیمه به خود اختصاص ‌داده است. دلیل این امر این است که پوشش های این بیمه نامه مستقیما متوجه انسان است که به عنوان منابع انسانی صنعت هر اقتصادی بسیار ارزشمند است. با داشتن بیمه عمر هر فردی می تواند آرامش خاطری را برای آینده خود داشته و از سوی دیگر با سرمایه هایی که در این بیمه نامه شکل می گیرد می تواند در توسعه یافتگی اقتصادی و اجتماعی آن کشور بسیار تاثیر گذار باشد.
ایران همواره از کشورهایی بوده که در زمینه آمار بیمه عمر در سطح جهان نتوانسته جایگاه مهمی را به دست بیاورد. البته با توجه به تکانه‌هایی که در سال‌های اخیر در صنعت بیمه و به خصوص در رشته بیمه عمر به وجود آمده امیدواریم بتوانیم در سال های آتی شاهد موفقیت این رشته در ایران باشیم.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید سرایانی |   1399/03/25 17:08:33   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
fatemeh tak |   1399/03/25 19:00:57   |
0     0
از متن بالا این برداشت می شود که هر فرد بدون در نظر گرفتن نوع سن جنسیت یا نوع شغلش ، مستلزم بهره گیری از بیمه عمر بوده ت بتواند با ارامش خاطر از اینده خود ، به کار ادامه دهد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حشمت الله اسدی زیدابادی |   1399/03/26 10:25:04   |
0     0
یمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا ابراهیمی |   1399/03/26 12:29:56   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری مسوولیت پدران و سرپرستان خانواده است. آنها کار می‌کنند، پس انداز می‌کنند، ملک می‌خرند، سکه می‌خرند، حساب بانکی باز می‌کنند، در بورس سهام می‌خرند و خلاصه سال‌های جوانی خود را صرف جمع آوری ثروت می‌کنند تا خودشون، همسرشون و فرزندان در آینده آسایش داشته باشند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا افتخاری |   1399/03/26 18:46:52   |
0     0
بیمه همر از نظر پس انداز وسرمایه گذازی مزایای زیادی دارد...و هر فرد با توجه به شرایط و میزان درامد خود میتواند نوعی از ان را انتخاب کند ...و داشتن بیمه عمر ارامش خاطر نسبت به اینده خود و خانواده را به همرا ه دارد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
احمد واحدیان اردکانی |   1399/03/26 21:39:09   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
از دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:
1-کودکان
2-سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهدی سامعی |   1399/03/27 12:19:37   |
1     0
بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است. بیمه عمر اگر ازدید سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد می تواند برای همه افراد جامعه مناسب باشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Morteaza Poursoleiman |   1399/03/31 13:05:49   |
0     0
بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است.
از آغاز پیدایش‌ جوامع‌، انسان‌ در جستجوی‌ تأمین نیازهای جسمی‌، اقتصادی‌، اجتماعی‌ و سیاسی‌ بوده‌ است‌. شرکت‌‌های‌ بیمه‌ با توجه‌ به‌ همین‌ اصل، با ارائه‌ طرح‌‌های‌ متفاوت‌ و مبتکرانه متناسب‌ با نیازهای‌ انسانِ امروز،‌ در پی‌ تأمین‌، تسهیل‌ این امر و ایجاد ثبات‌ مالی‌ برآمدند تا در زمان‌ بروز حادثه‌ ناگوار، افراد وابسته‌ به‌ شخص‌ فوت شده و یا حادثه‌ دیده‌ توان تأمین نیازهای خانواده‌ را داشته باشند و بتوانند از مزایای‌ این‌ تأمین‌ اقتصادی‌ بهره‌مند شوند. نیازهای‌ خانواده‌ در بیشتر جوامع‌ بشری‌ با هر درجه‌ای‌ از پیشرفت‌ و تکامل‌ را می‌توان‌ به‌ شرح‌ زیرطبقه‌بندی‌ کرد:

تأمین درآمدی معین‌ و مشخص ‌برای ‌افراد یک خانواده ‌پس‌ از فوت‌ نان ‌آور خانواده‌.
تأمین‌ درآمدی‌ معین‌ و مشخص‌ برای‌ ایام‌ از کارافتادگی‌، پیری‌ و بازنشستگی‌.
بیمه‌‌‌های‌ اشخاص‌ (عمر، حادثه‌، درمانی‌) یکی‌ از شاخص‌‌های‌ شناخته‌ شده‌ برای‌ سنجش‌ میزان‌ تأمین‌ و رفاه‌ مردم‌ کشورهاست‌ و کشورهایی‌ که‌ افراد آن‌ به‌ فراخور نیاز خود از این‌ تأمین‌ برخوردارند، با اطمینان‌ و اعتماد بیشتری ‌در برنامه‌ریزی‌ توسعه‌ و گسترش‌ جامعه‌ خویش‌ مشارکت‌ می‌نمایند.
از دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:

کودکان
سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ادمین سواد مالی |   1399/04/02 23:34:20   |
2     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه‌های عمر دو رویکرد دارند به شرط حیات هستند و به شرط فوت.

اگر بیمه گذار در پایان دوره بیمه نامه زنده باشد سرمایه خریداری شده خود را به همراه مبلغ مشارکت در منافع (مازاد برسود قطعی ) یا به صورت یکجا و یا به صورت مستمری می‌گیرد و اگر فوت کند، همان موقع شرکت بیمه سرمایه بیمه را به ذی نفعان که توسط بیمه گذار در روز اول در بیمه نامه درج شده است پرداخت می‌کند.

-بیمه عمر به زبان ساده چیست؟
- دو رویکرد بیمه عمر چیست؟
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محدثه دهقان طزرجانی |   1399/04/18 17:48:31   |
. بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است.،، بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی در جامعه نقش اساسی داشته و در اقتصاد و بازار سرمایه، یکی از بخش های پیشرو و مهم به شمار میآید. بیمه های عمر در ایران هم از جهت تراکم (نسبت حق بیمه های اخذشده به کلحق بیمه های ماخوذه در کشور) و هم از جهت نفوذ (سهم این بیمه ها در تولید ناخالص داخلی کشور) نسبت به سایر کشورهای پیشرفته و حتی همرده با ایران، در سطح پایینی قرار دارد. بنابراین شناسایی عواملی که بتواند به توسعه این بیمه کمک نماید، برای بنگاه ها بسیار با اهمیت و حیاتی است. بر این اساس هدف این تحقیق، شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر توسعه بیمه عمر با رویکرد MCDM در شرکت بیمه دانا می باشد.برای دستیابی به این هدف، با استفاده از مطالعات قبلی، عوامل موثر استخراج و با به کارگیری تحلیل سلسله مراتبی و نظرات خبرگان این عوامل اولویت بندی شدند. این عوامل موثر به ترتیب اولویت اخذکرده عوامل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، عوامل مربوط به شرکت، مربوط به دولت و سیاست گذاری می باشد
فرزانه جنتی |   1399/04/20 01:31:56   |
بیمه عمر ساده زمانی
در این حالت بیمه‌نامه برای مدت محدودی معتبر است و تنها درصورتی‌که فرد در این بازه زمانی فوت کند شرکت بیمه سرمایه فوت او را به ذی‌نفعانی که بیمه‌گزار تعیین می‌کند می‌دهد. درصورتی‌که فرد زنده بماند شرکت بیمه هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد کرد.
بیمه تمام عمر
در این نوع از بیمه عمر بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان او می‌رسد. علاوه بر این پوشش‌هایی نیز می‌تواند شامل فرد شود.
بیمه عمر مانده بدهکار
در این نوع بیمه اگر فرد در حالی فوت کند که وام‌هایش را به‌طور کامل نپرداخته است، شرکت بیمه پرداخت باقی وامش را بر عهده خواهد گرفت و از ارث باقی‌مانده از او مبلغی کسر نخواهد شد و به این صورت خانواده فرد تحت فشار مالی نخواهند بود.بیمه عمر و سرمایه‌گذاری
در این حالت فرد در واقع با پرداخت حق بیمه‌های ناچیز طی سالیان، سرمایه‌ای را ذخیره می‌کند که در بسیاری از مواقع می‌تواند راهگشای مشکلاتش باشد. این نوع بیمه در واقع اصلی‌ترین نوع بیمه عمر است و در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف بیمه در قالب طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود و ممکن است با اسامی مختلفی معرفی شود. عنوان‌هایی مانند بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه زنان خانه‌دار، بیمه تأمین آتیه، بیمه آتیه فرزندان و غیره که در واقع ماهیت آن‌ها صرف‌نظر از تفاوت در جزئیات یکسان است.
بیمه عمر دارای دو رویکرد به شرط حیات و به شرط فوت است
مرتضی ندافی |   1399/04/21 03:12:57   |
بیمه عمر به زبان ساده میتوان گفت که سرمایه گذاری به همراه سوددهی است که میتواتد در اینده مارا در راه رسیدن به اهداف و پشتوانه ای مستحکم کمک کند
بیمه عمر بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان او می‌رسد
زهرا غنی زاده زارچ |   1399/04/23 08:01:14   |
بیمه عمر از زیرشاخه های بیمه اشخاص است و یکی از روش های سرمایه گذاری بلندمدت است. بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبان مالی،پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه عمر برای همه افراد جامعه مناسب است. و برای کودکان و سرپرست های خانوار که سن و سال بالایی دارند لازم و ضروری است.
محمدصالح شکیبا |   1399/04/26 15:58:31   |
بیمه همر از نظر پس انداز وسرمایه گذازی مزایای زیادی دارد...و هر فرد با توجه به شرایط و میزان درامد خود میتواند نوعی از ان را انتخاب کند ...و داشتن بیمه عمر ارامش خاطر نسبت به اینده خود و خانواده را به همرا ه دارد.
حسین فتوحی اردکانی |   1399/04/26 19:30:41   |
بیمه همر از نظر پس انداز وسرمایه گذازی مزایای زیادی دارد...و هر فرد با توجه به شرایط و میزان درامد خود میتواند نوعی از ان را انتخاب کند ...و داشتن بیمه عمر ارامش خاطر نسبت به اینده خود و خانواده را به همرا ه دارد.
حسین فتوحی اردکانی |   1399/04/26 19:31:54   |
همر از نظر پس انداز وسرمایه گذازی مزایای زیادی دارد...و هر فرد با توجه به شرایط و میزان درامد خود میتواند نوعی از ان را انتخاب کند ...و داشتن بیمه عمر ارامش خاطر نسبت به اینده خود و خانواده را به همرا ه دارد.
الناز بهروزی |   1399/04/26 20:06:57   |
بیمه عمر نوعی سرمایه گذاری با مزایای متفاوت و مختلف است مثل بازنشستگی ، گرفتن وام های کم بهره ، و مزایای مختلف دیگر ...
مهدی رضایی بیداخویدی |   1399/04/27 00:26:52   |
بیمه عمر یا همان بیمه زندگی یکی از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است؛ بیمه عمر دارای رشته‌های گوناگونی مانند بیمه‌های تمام عمر، بیمه عمر زمانی، بیمه‌های مختلط عمر و پس‌انداز، انواع طرح‌های آتیه برای کودکان، بیمه‌های مستمری، بیمه‌های بازنشستگی و بیمه‌های عمر گروهی است.

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت نیز بیمه عمر است؛ و در مقایسه با سرمایه‌گذاری در بانک دارای مزایای بسیاری است.
رویکرد اقتصادی و اجتماعی
علیرضا آزاد |   1399/04/29 00:49:03   |
یک سرمایه گذاری دارای سود تضمین شده با هدف تامین امنیت اقتصادی و ایجاد آرامش در آینده وحال است.
دریافت وام بدون ضامن،پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی از مزایای بیمه عمر است.
مرجان السادات خداپرست |   1399/04/30 16:50:10   |
بیمه عمر مانند سایر بیمه نامه های متداول جهت کاهش میزان ریسک مالی و اقتصادی است.
با این تفاوت که در بیمه نامه های خریداری شده خطرات و ریسک های جانی و سلامت افراد پوشش داده می شود.
انواع و اقسام بیمه های عمر شامل :1_ بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری
2_ بیمه عمر و پوشش های پزشکی3_ از کار افتادگی
نجمه السادات زارع |   1399/04/31 17:57:15   |
بیمه عمر به زبان ساده سرمایه گذاری برای دوران پیری و بازنشستگی است
میتوان وام بدون وثیقه گرفت
این سرمایه گذاری درصورت فوت شخص به ذی نفعان ان میرسد
مرجان عباسی نسب |   1399/05/01 00:30:37   |
بیمه عمر یکی از روش های سرمایه گذاری است که علاوه بر مزایایی که دارد، پوشش های بیمه ای را نیز ارائه می کند، پوشش های بیمه عمر عبارتند از فوت طبیعی، فوت در اثر حادثه، نقص عضو، از کار افتادگی، بیماری‌های خاص و … که به انتخاب هر فرد در بیمه نامه وی درج می شود. شرکت های بیمه این بیمه نامه را در طرح های مختلف ارائه می کنند که می توانید با مقایسه پوشش ها و سرمایه گذاری این بیمه نامه در بیمه تایم بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید.


مزایای بیمه عمر

مزایایی که بیمه عمر و سرمایه گذاری برای بیمه گذاران خود ارائه می کند را می توان به ترتیب زیر بیان کرد:

پوشش ها: پوشش های ارزنده بیمه ای که این بیمه نامه ارائه می کند می تواند برای بیمه گذار و بیمه شده بسیار ارزشمند باشد، مهمتر از همه این که پوشش های بیمه عمر فقط در محدوده جغرافیایی ایران نبوده و اگر اتفاقی در هر نقطه از جهان برای فرد بیافتد که تحت پوشش بیمه عمر باشد با این بیمه نامه قابل پرداخت می باشد.
معافیت مالیاتی: از مهم ترین ویژگی های بیمه عمر معاف بودن این بیمه نامه از پرداخت مالیات می باشد، سرمایه ای که برای ذینفعان می باشد و یا اندوخته بیمه نامه که برای فرد تشکیل می شود نیز بر اساس ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌‌های مستقیم، سرمایه بیمه عمر و همچنین اندوخته حاصل از ‌‌سرمایه‌گذاری‌‌های صورت گرفته، تماما از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.
تعیین ذینفعان بیمه نامه بر اساس خواسته بیمه گذار : در بیمه عمر بیمه گذار این امکان را دارد که ذینفعان بیمه نامه را مشخص نماید و یا حتی در طول داشتن بیمه نامه ذینفعان خود را تغییر دهد.
منعطف بودن بیمه عمر و سرمایه گذاری: با توجه به شرایط بیمه عمر، این بیمه نامه بسیار منعطف بوده و برخی از گزینه های این بیمه نامه را می توان در طول مدت داشتن این بیمه نامه تغییر داد از جمله میزان حق بیمه، نحوه پرداخت، تعداد اقساط، میزان و تعداد پوشش ها و … .
فسخ بیمه عمر: بیمه گذار می تواند در هر زمان که بخواهد بیمه نامه را فسخ کرده و ارزش بازخریدی بیمه نامه خود را بر اساس مبلغ درج شده در جدول بیمه نامه دریافت نماید.
دریافت وام بدون نیاز به ضامن : سرمایه گذاری که در بیمه نامه عمر شکل می گیرد، به عنوان یک سرمایه و دارایی در دسترس بیمه گذار است و وی می تواند در صورت نیاز درصدی از اندوخته خود را وام بگیرد. وام این بیمه نامه نیاز به ضامن ندارد و در زمان دریافت وام پوشش های بیمه نامه همچنان برای فرد برقرار می باشد.
سعیده دهقان |   1399/04/04 21:10:42   |
0     0
از دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:
کودکان
سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند.
اگر در خردسالی برای کودکانمان بیمه عمر بخریم پس از اینکه آن ها به سنین جوانی رسیدند اندوخته‌ای دارند که آینده آن‌ها را تضمین می‌کند. آن‌گاه پدر و مادر در سن و سال جوانی فرزندشان، دغدغه هزینه ازدواج، خرید وسیله نقلیه مناسب یا هزینه ورود به بازار کار و مشکلات مسکن را نخواهند داشت. حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام تنظیم قرارداد بیمه سرمایه پس انداز شده بیش‌ترین اهمیت را دارد و در اولویت است، شما باید با کسر کردن دیگر قابلیت‌ها در مخارج بیمه صرفه جویی کنید و به پس انداز نهایی خود اضافه کنید.
سرپرست های خانوار و افراد میان‌سال یا سالمند دومین قشری هستند که پوشش بیمه عمر برایشان بسیار لازم و حیاتی است. این افراد با بیمه عمر در واقع آتیه خانواده و عزیزانشان را گارانتی می کنند. با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کنونی هنگامی که سرپرست خانوار دار فانی را وداع گوید، خانواده با بحرانی مالی دست به گریبان می شوند، مخارج بالای زندگی خانواده‌هارا با چالش های جدی مواجه می‌­کند که ادامه زندگی برایشان بسیار سخت می شود، اما در حالتی که سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه عمر باشد با سرمایه‌ای که برای خانواده‌­ی خود اندوخته است، آینده آن‌ها را تضمین کرده و در نتیجه خانواده دیگر با چنین مشکلاتی گریبان‌گیر نخواهد بود، پس بیمه عمر باعث می‌­شود سرپرست خانواده نیز با خیالی آسوده و در آرامش زندگی کند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد پری زاد |   1399/04/06 11:22:56   |
0     0
بیمه عمر سرمایه گذاری با دید بلند مدت است. با این روش در یک بازه مثلاً ۲۰ ساله یک پس انداز مناسبی خواهیم داشت
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام رقاقی |   1399/04/06 12:09:46   |
0     0
با سلام
بیمه عمر مانند سایر بیمه نامه های متداول جهت کاهش میزان ریسک مالی و اقتصادی است.
با این تفاوت که در بیمه نامه های خریداری شده خطرات و ریسک های جانی و سلامت افراد پوشش داده می شود.
انواع و اقسام بیمه های عمر شامل :
1_ بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری
2_ بیمه عمر و پوشش های پزشکی
3_ از کار افتادگی و...
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سید حسین بخشایش |   1399/04/07 22:17:54   |
0     0
یکی از روشهای سرمایه گذاری بیمه عمر البته با در نظر گرفتن شرایط تورمی می باشد پوشش بیمه کامل می تواند در رسیدن شخص به اهدافی که در ذهن خود می پروراند موثر باشد مطالعه شرایط بیمه عمر و همچنین دقت در بندهای شرایط اساسنامه بسیار حایز اهمیت می باشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
رضا صالحی نیا |   1399/04/10 14:51:18   |
0     0
- پرداخت هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه
- پرداخت خسارت در صورت بروز امراض خاص
- پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان
- پرداخت وام‎هایی مانند وام مسکن یا خودرو
- پرداخت خسارت در صورت از کارافتادگی
- پرداخت خسارت برای نقص عضو بر اثر حادثه
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
روح اله خزاعی |   1399/04/11 10:21:47   |
0     0
امروزه استفاده از بیمه عمر بسیار فراگیر شده است و با توجه به تمهیداتی که برای آن قرارداده اند افراد زیادی رغبت پیدا کرده اند در ان سرمایه گذاری کنند. ولی من نسبت به این موضوع هیچ اعتقادی ندارم. اگه واقعا چیز فوق العاده ای بود که اینقدر مورد بازاریابی قرار نمی گرفت از طرفی مبلغی که به عنوان پاداش بازنشستگی در آن لحاظ می کنند امروزه ارزشمند است ولی با گذشت بیست سال این مبلغ به اندازه خرید یه ماشین معمولی هم نیس چه برسد به اینکه بشه باهاش یه کار اقتصادی راه انداخت یا زندگی را اداره کرد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سارازارع منشادی |   1399/04/13 19:54:25   |
0     0
بیمه عمر برای تمام افراد جامعه مفیداست وپشتیبانی برای روز های سخت وروزهای بیماری وازکارافتادگی
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ابوالفضل |   1399/04/14 18:17:09   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت می کند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
zahra azodi |   1399/04/14 21:38:52   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند. محدودیت سنی برای بیمه شدن وجود ندارد و تمام افراد زیر ۷۰ سال از بدو تولد می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر باشند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد سجاد حجتی پور |   1399/04/14 23:40:39   |
0     0
بیمه عمر سرمایه گذاری با دید بلند مدت است. با این روش در یک بازه مثلاً ۲۰ ساله یک پس انداز مناسبی خواهیم داشت.مطالعه شرایط بیمه عمر و همچنین دقت در بندهای شرایط اساسنامه بسیار حایز اهمیت می باشد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Hamidreza Mirmohammadi |   1399/04/15 21:28:50   |
0     0
بیمه عمر مانند تمام بیمه نامه های درجهت کاهش میزان ریسک مالی واقتصادی است
بااین تفاوت که در بیمه نامه ها هزینه های فرد راپوشش می دهند بیمه نامه عمر وسرمیه گذاری بیمه عمرو پوشش و...
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا کبیری |   1399/04/16 23:36:39   |
0     0
بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است. بیمه عمر اگر ازدید سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد می تواند برای همه افراد جامعه مناسب باشد.
بیمه عمر سرمایه گذاری با دید بلند مدت است. با این روش در یک بازه مثلاً ۲۰ ساله یک پس انداز مناسبی خواهیم داشت
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا حاجی زاده |   1399/04/17 01:24:35   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
لعیا حیدری |   1399/04/17 11:47:33   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان. پرداخت وام‎هایی مانند وام مسکن یا خودرو. پرداخت خسارت در صورت از کارافتادگی . پرداخت خسارت برای نقص عضو بر اثر حادثه.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حسین یزدی یوسفی |   1399/04/18 14:52:29   |
0     0
پرداخت هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه_پرداخت خسارت در صورت بروز امراض خاص_ پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان_ پرداخت وام‎هایی مانند وام مسکن یا خودرو_پرداخت خسارت در صورت از کارافتادگی_ پرداخت خسارت برای نقص عضو بر اثر حادثه
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سپیده دهقان |   1399/04/18 17:36:34   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری مسوولیت پدران و سرپرستان خانواده است. آنها کار می‌کنند، پس انداز می‌کنند، ملک می‌خرند، سکه می‌خرند، حساب بانکی باز می‌کنند، در بورس سهام می‌خرند و خلاصه سال‌های جوانی خود را صرف جمع آوری ثروت می‌کنند تا خودشون، همسرشون و فرزندان در آینده آسایش داشته باشند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فاطمه مستانی |   1399/04/18 19:40:30   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سمیرا |   1399/04/18 23:16:17   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان. پرداخت وام‎هایی مانند وام مسکن یا خودرو. پرداخت خسارت در صورت از کارافتادگی . پرداخت خسارت برای نقص عضو بر اثر حادثه.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
behzad hajihoseini |   1399/04/19 13:02:22   |
0     0
بیمه عمر یا همان بیمه زندگی یکی از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است؛ بیمه عمر دارای رشته‌های گوناگونی مانند بیمه‌های تمام عمر، بیمه عمر زمانی، بیمه‌های مختلط عمر و پس‌انداز، انواع طرح‌های آتیه برای کودکان، بیمه‌های مستمری، بیمه‌های بازنشستگی و بیمه‌های عمر گروهی است.

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت نیز بیمه عمر است؛ و در مقایسه با سرمایه‌گذاری در بانک دارای مزایای بسیاری است.بیمه عمر دارای ماهیت متفاوتی نسبت به بیمه تأمین اجتماعی است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ریحانه زارع |   1399/04/19 22:03:42   |
0     0
از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است واگر ازدید سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد می تواند برای همه افراد جامعه مناسب باشد.
بیمه عمر سرمایه گذاری با دید بلند مدت است. با این روش در یک بازه مثلاً ۲۰ ساله یک پس انداز مناسبی خواهیم داشت
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زهرا سلیمانی |   1399/04/19 23:28:10   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری مسوولیت پدران و سرپرستان خانواده است. آنها کار می‌کنند، پس انداز می‌کنند، ملک می‌خرند، سکه می‌خرند، حساب بانکی باز می‌کنند، در بورس سهام می‌خرند و خلاصه سال‌های جوانی خود را صرف جمع آوری ثروت می‌کنند تا خودشون، همسرشون و فرزندان در آینده آسایش داشته باشند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
afkhami |   1399/04/20 01:51:31   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه‌های عمر دو رویکرد دارند به شرط حیات هستند و به شرط فوت.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فاطمه جعفری |   1399/04/20 11:50:21   |
0     0
بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است. بیمه عمر اگر ازدید سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد می تواند برای همه افراد جامعه مناسب باشد.بیمه‌‌‌های‌ اشخاص‌ (عمر، حادثه‌، درمانی‌) یکی‌ از شاخص‌‌های‌ شناخته‌ شده‌ برای‌ سنجش‌ میزان‌ تأمین‌ و رفاه‌ مردم‌ کشورهاست‌ و کشورهایی‌ که‌ افراد آن‌ به‌ فراخور نیاز خود از این‌ تأمین‌ برخوردارند، با اطمینان‌ و اعتماد بیشتری ‌در برنامه‌ریزی‌ توسعه‌ و گسترش‌ جامعه‌ خویش‌ مشارکت‌ می‌نمایند.
بیمه عمر سرمایه گذاری با دید بلند مدت است. با این روش در یک بازه مثلاً ۲۰ ساله یک پس انداز مناسبی خواهیم داشت
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
جمال سالاری |   1399/04/21 01:54:54   |
0     0
در کلام ساده ، بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه‌های عمر دو رویکرد دارند به شرط حیات هستند و به شرط فوت.

اگر بیمه گذار در پایان دوره بیمه نامه زنده باشد سرمایه خریداری شده خود را به همراه مبلغ مشارکت در منافع (مازاد برسود قطعی ) یا به صورت یکجا و یا به صورت مستمری می‌گیرد و اگر فوت کند، همان موقع شرکت بیمه سرمایه بیمه را به ذی نفعان که توسط بیمه گذار در روز اول در بیمه نامه درج شده است پرداخت می‌کند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
Mona |   1399/04/22 13:39:39   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
رویا زیلوباف |   1399/04/23 13:46:17   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است.از دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:
1-کودکان
2-سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند..
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مجید گلزارفر |   1399/04/24 11:05:37   |
0     0
بیمه عمر راهی ساده و منطقی برای سرمایه گذاری با مبالغ اندک در کنار پوشش های فوت عادی - بیمه عمر، فوت بر اثر حادثه - بیمه عمر ، نقص عضو ، هزینه پزشکی ناشی از حادثه، سرطان، بیماریهای خاص(سکته و پیوند اعضای داخلی). با امکان دریافت وام بدون ضامن و سفته در بیمه عمر و حقوق بازنشستگی مادام العمر
بیمه عمر دارای دو رویکرد به شرط حیات و به شرط فوت است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مژگان محمدی یزدی |   1399/04/25 18:38:09   |
0     0
بیمه عمر 4 نوع مختلف دارد که به شرح زیر است:

بیمه عمر ساده زمانی
در این حالت بیمه‌نامه برای مدت محدودی معتبر است و تنها درصورتی‌که فرد در این بازه زمانی فوت کند شرکت بیمه سرمایه فوت او را به ذی‌نفعانی که بیمه‌گزار تعیین می‌کند می‌دهد. درصورتی‌که فرد زنده بماند شرکت بیمه هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد کرد.

بیمه تمام عمر
در این نوع از بیمه عمر بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان او می‌رسد. علاوه بر این پوشش‌هایی نیز می‌تواند شامل فرد شود.

بیمه عمر مانده بدهکار
در این نوع بیمه اگر فرد در حالی فوت کند که وام‌هایش را به‌طور کامل نپرداخته است، شرکت بیمه پرداخت باقی وامش را بر عهده خواهد گرفت و از ارث باقی‌مانده از او مبلغی کسر نخواهد شد و به این صورت خانواده فرد تحت فشار مالی نخواهند بود.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری
در این حالت فرد در واقع با پرداخت حق بیمه‌های ناچیز طی سالیان، سرمایه‌ای را ذخیره می‌کند که در بسیاری از مواقع می‌تواند راهگشای مشکلاتش باشد. این نوع بیمه در واقع اصلی‌ترین نوع بیمه عمر است و در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف بیمه در قالب طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود و ممکن است با اسامی مختلفی معرفی شود. عنوان‌هایی مانند بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه زنان خانه‌دار، بیمه تأمین آتیه، بیمه آتیه فرزندان و غیره که در واقع ماهیت آن‌ها صرف‌نظر از تفاوت در جزئیات یکسان است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
نغمه لطف محمدی |   1399/04/25 21:46:50   |
0     0
اولین قدم در خرید بیمه عمر این است که اولویت‌های خود را مشخص کنید. ممکن است برای افرادی میزان سرمایه عمر مهم باشد، برای برخی معافیت مالیاتی مهم باشد و برای افراد دیگر سرمایه ازکارافتادگی. لذا بعد از توضیحاتی که به شما ارائه کردیم به‌صورت نسبی و با در نظر گرفتن شرایط زندگی خود می‌توانید مزایای بیمه عمر را اولویت‌بندی کنید.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مصطفى عربى |   1399/04/25 22:00:45   |
0     0
بیمه عمر سرمایه گذاری با دید بلند مدت است.ولی با این تورم سرسام اور کارایی خود را از دست داده
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهلا زارع |   1399/04/26 16:10:41   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت میکند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهلا زارع |   1399/04/26 16:41:44   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت میکند.
پاسخ
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
رضا دوستی |   1399/04/26 17:23:03   |
0     0
بیمه عمر به زبان ساده میتوان گفت که سرمایه گذاری به همراه سوددهی است که میتواتد در اینده مارا در راه رسیدن به اهداف و پشتوانه ای مستحکم کمک کند .
بیمه عمر بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان او می‌رسد .
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سید جمال الدین طباطبایی مزرعه نو |   1399/04/26 23:22:16   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه‌های عمر دو رویکرد دارند به شرط حیات هستند و به شرط فوت.
در این حالت فرد در واقع با پرداخت حق بیمه‌های ناچیز طی سالیان، سرمایه‌ای را ذخیره می‌کند که در بسیاری از مواقع می‌تواند راهگشای مشکلاتش باشد. این نوع بیمه در واقع اصلی‌ترین نوع بیمه عمر است و در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف بیمه در قالب طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود و ممکن است با اسامی مختلفی معرفی شود. عنوان‌هایی مانند بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه زنان خانه‌دار، بیمه تأمین آتیه، بیمه آتیه فرزندان و غیره که در واقع ماهیت آن‌ها صرف‌نظر از تفاوت در جزئیات یکسان است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
جواد زارع |   1399/04/27 16:21:48   |
0     0
برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری مسوولیت پدران و سرپرستان خانواده است. آنها کار می‌کنند، پس انداز می‌کنند، ملک می‌خرند، سکه می‌خرند، حساب بانکی باز می‌کنند، در بورس سهام می‌خرند و خلاصه سال‌های جوانی خود را صرف جمع آوری ثروت می‌کنند تا خودشون، همسرشون و فرزندان در آینده آسایش داشته باشند.

این روال طبیعی اکثر پدران ایرانی است. البته هستند پدرانی که از اول از همون ابتدای جوانی پدربزرگ ارثیه خوبی برای او گذاشت و طی سال‌ها پول با خودش پول آورد. اما اینجا در مورد پدرانی صحبت می‌کنیم که همواره حساب ریال به ریال خرجی را که می‌کنند، دارند.

این گروه از پدران اگر کارمند باشند در دوران بازنشستگی با کسری درآمد مواجه می‌شوند. اگر شغل آزاد داشته باشند در دوران پیری توان کار کردن نداشته باشند به احتمال زیاد یا از اجاره بهای منزلی که دست مستاجر است روزگار می‌گذرانند و یا پس اندازی در بانک دارند از سود ماهانه آن هزینه‌های زندگی را که بسیار بیشتر شده پرداخت می‌کنند.

دختر به خانه بخت فرستاده‌اند و پسرشان را داماد کردند. عروس دارند، داماد دارند، نوه‌های شیرین دارند. همه اینها نگاهشان به دست پدر بزرگ است و روزهای تعطیل سر سفره مادربزرگ.

این هزینه‌ها از کجا باید تامین شود؟ می‌توان به بچه‌ها و نوه‌ها گفت منزل ما نیایید؟ ازاول هفته انتظار اخر هفته هستید تا زنگ در و بزنن و بچه‌ها و نوه‌ها دورتان جمع شوند.

اگر فرزندانتان درس خوانده باشند و شغل مناسبی داشته باشند که خدا رو شکر اما، اگر یکی از فرزندان سهل انگار بوده و امروز اوضاع خوبی ندارد، باید پدر و مادر با موهای سپید و دستان پینه بسته غصه او را هم بخورند و کسری‌های زندگی او را هم جبران کنند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمدرضا مرادی مزرعه نو |   1399/04/27 18:58:00   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستندیکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت نیز بیمه عمر است؛ و در مقایسه با سرمایه‌گذاری در بانک دارای مزایای بسیاری است.بیمه عمر دارای ماهیت متفاوتی نسبت به بیمه تأمین اجتماعی است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
پوریا گراشی |   1399/04/28 13:25:32   |
0     0
از متن بالا این برداشت می شود که هر فرد بدون در نظر گرفتن نوع سن جنسیت یا نوع شغلش ، مستلزم بهره گیری از بیمه عمر بوده ت بتواند با ارامش خاطر از اینده خود ، به کار ادامه دهد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
روح الله بخشی |   1399/04/28 22:02:28   |
0     0
یعنی بیمه کردن خود در تمام‌عمر یا حداقل ۳۰ سال...
سرمایه گذاری بلند مدت و دریافت مستمری در پایان مدت بیمه
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علی دهقانیزاده |   1399/04/28 23:26:49   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت می کند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد فاطمی |   1399/04/29 13:15:52   |
0     0
بیمه عمر به زبان ساده میتوان گفت که سرمایه گذاری به همراه سوددهی است که میتواتد در اینده مارا در راه رسیدن به اهداف و پشتوانه ای مستحکم کمک کند
بیمه عمر بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان او می‌رسد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
کیانوش بمانی نژاد |   1399/04/29 15:37:58   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مطهره صولتی |   1399/04/29 21:00:21   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان. پرداخت وام‎هایی مانند وام مسکن یا خودرو. پرداخت خسارت در صورت از کارافتادگی . پرداخت خسارت برای نقص عضو بر اثر حادثه.
سرمایه گذاری بلند مدت و دریافت مستمری در پایان مدت بیمه
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضا مظفری دهشیری |   1399/04/29 21:27:38   |
0     0
انواع بیمه عمر
بیمه عمر 4 نوع مختلف دارد که به شرح زیر است:

بیمه عمر ساده زمانی
در این حالت بیمه‌نامه برای مدت محدودی معتبر است و تنها درصورتی‌که فرد در این بازه زمانی فوت کند شرکت بیمه سرمایه فوت او را به ذی‌نفعانی که بیمه‌گزار تعیین می‌کند می‌دهد. درصورتی‌که فرد زنده بماند شرکت بیمه هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد کرد.

بیمه تمام عمر
در این نوع از بیمه عمر بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذی‌نفعان او می‌رسد. علاوه بر این پوشش‌هایی نیز می‌تواند شامل فرد شود.

بیمه عمر مانده بدهکار
در این نوع بیمه اگر فرد در حالی فوت کند که وام‌هایش را به‌طور کامل نپرداخته است، شرکت بیمه پرداخت باقی وامش را بر عهده خواهد گرفت و از ارث باقی‌مانده از او مبلغی کسر نخواهد شد و به این صورت خانواده فرد تحت فشار مالی نخواهند بود.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری
در این حالت فرد در واقع با پرداخت حق بیمه‌های ناچیز طی سالیان، سرمایه‌ای را ذخیره می‌کند که در بسیاری از مواقع می‌تواند راهگشای مشکلاتش باشد. این نوع بیمه در واقع اصلی‌ترین نوع بیمه عمر است و در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف بیمه در قالب طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود و ممکن است با اسامی مختلفی معرفی شود. عنوان‌هایی مانند بیمه عمر و پس‌انداز، بیمه زنان خانه‌دار، بیمه تأمین آتیه، بیمه آتیه فرزندان و غیره که در واقع ماهیت آن‌ها صرف‌نظر از تفاوت در جزئیات یکسان است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد خوشنام |   1399/04/29 23:25:40   |
0     0
بیمه همر از نظر پس انداز وسرمایه گذازی مزایای زیادی دارد...و هر فرد با توجه به شرایط و میزان درامد خود میتواند نوعی از ان را انتخاب کند ...و داشتن بیمه عمر ارامش خاطر نسبت به اینده خود و خانواده را به همرا ه دارد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
علیرضازارعیان |   1399/04/29 23:57:20   |
0     0
بیمه عمر مانند تمام بیمه نامه های درجهت کاهش میزان ریسک مالی واقتصادی است
بااین تفاوت که در بیمه نامه ها هزینه های فرد راپوشش می دهند بیمه نامه عمر وسرمیه گذاری بیمه عمرو پوشش و..
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فاطمه زارعی |   1399/04/30 01:47:24   |
0     0
امروزه استفاده از بیمه عمر بسیار فراگیر شده است و با توجه به تمهیداتی که برای آن قرارداده اند افراد زیادی رغبت پیدا کرده اند در ان سرمایه گذاری کنند. ولی من نسبت به این موضوع هیچ اعتقادی ندارم. اگه واقعا چیز فوق العاده ای بود که اینقدر مورد بازاریابی قرار نمی گرفت از طرفی مبلغی که به عنوان پاداش بازنشستگی در آن لحاظ می کنند امروزه ارزشمند است ولی با گذشت بیست سال این مبلغ به اندازه خرید یه ماشین معمولی هم نیس چه برسد به اینکه بشه باهاش یه کار اقتصادی راه انداخت یا زندگی را اداره کرد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
زینب دریس |   1399/04/30 01:49:19   |
0     0
بیمه عمر یک پس انداز یک سرمایه گذاری یک پشتیبانی مالی
برنامه ریزی و سرمایه گذاری مسوولیت پدران سرپرستان خانواده هستند آنها کار میکند پس انداز میکند حساب بانکی باز میکنند بورس سهام میخرند و....
جوانی خودرا صرف جمع کردن ثروت میکنند خود و خانواده خود در آینده در
آسایش باشند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محبوبه سرخیان |   1399/04/30 03:20:58   |
0     0
بیمه عمر یعنی خودت رو بیمه کنی در برابر حوادثی که پیش بینی نمیشه کرد !
یعنی بتونی خیلی راحت بعد 15 سال بدون کار کردن هر ماه حقوق دریافت کنی !

یعنی بدون سابقه کار و مبنای حقوق بتونی حقوق بازنشستگی بگیری !
یعنی بتونی وقتی مشکلی پیش اومد برات ازش وام برداری !

یعنی اگر تو کاری می خوای سرمایه گذاری کنی بهت پولی بده تا کارتو شروع کنی !
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیدسعید حسینی منش |   1399/04/30 11:48:19   |
0     0
پوشش‌های بیمه عمر را‌ می‌توان به دو دسته پوشش‌های اصلی و تکمیلی تقسیم کرد.

پوشش‌های اصلی بیمه عمر شامل پوشش‌ فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه است. به این معنی که شرکت بیمه وظیفه دارد در صورت فوت ‌بیمه‌گذار به صورت طبیعی یا در اثر حادثه، بر اساس شرایط ‌بیمه‌نامه به ذی نفعان او غرامت پرداخت کند.

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه ممکن است متفاوت باشد اما به صورت کلی این پوشش‌ها شامل موارد زیر است:

دریافت وام بدون ضامن
پوشش بیماری‌های خاص (انواع سرطان، پیوند اعضا، سکته قلبی، سکته مغزی و عمل قلب)
پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی
پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی و...
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
محمد زارع |   1399/04/30 21:40:56   |
0     0
بیمه‌‌‌های‌ مختلط پس‌ انداز از انواع قرارداد بیمه‌ای است که در آن بیمه‌گر متعهد می‌شود در ازای پرداخت ‌‌حق‌بیمه توسط بیمه‌گذار، در صورت فوت بیمه‌شده در طول مدت قرارداد بیمه و یا زنده بودن وی در پایان مدت بیمه، مبلغ بیمه را به ‌ذی‌نفع مندرج در بیمه‌نامه پرداخت نماید. و به‌ دلیل‌ همین‌ خصوصیت‌، بیمه‌های‌ مختلط پس ‌انداز از رایج ‌ترین‌ و پرفروش‌ ترین بیمه‌‌‌های‌ عمر محسوب ‌می‌شود.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ولی نامجو |   1399/04/30 22:44:53   |
0     0
در بیمه عمر شخص بیمه شده ابتدا به پرداخت حق بیمه اقدام خواهد کرد و از همان ابتدا تحت پوشش بیمه فوت ، ازکارافتادگی ، نقص عضو ، حوادث و بیماری های صعب العلاج قرار میگیرد که در صورت بروز حادثه یا بیماری میتواند خسارت دریافت کند و در عین حال تحت هر شرایطی در زمان اتمام قرارداد شخص بیمه شده می تواند علاوه بر کل حق بیمه پرداختی ، سود آن را نیز از شرکت بیمه دریافت کند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
sajad zare |   1399/04/30 23:42:13   |
0     0
اولین قدم در خرید بیمه عمر این است که اولویت‌های خود را مشخص کنید. ممکن است برای افرادی میزان سرمایه عمر مهم باشد، برای برخی معافیت مالیاتی مهم باشد و برای افراد دیگر سرمایه ازکارافتادگی. لذا بعد از توضیحاتی که به شما ارائه کردیم به‌صورت نسبی و با در نظر گرفتن شرایط زندگی خود می‌توانید مزایای بیمه عمر را اولویت‌بندی کنید
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
افسانه محمدى ساغندى |   1399/04/31 01:29:14   |
0     0
بیمه عمر یک پس اندازى است که شخص براى آسودگى خاطر خانواده خود انجام مى دهد
بیمه عمر شامل دو پوشش اصلى که شامل فوت طبیعى یافوت براثرحادثه است وپوشش تکمیلى که در شرکتها متفاوت است مثل دریافت وام
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهدیه السادات موسوی |   1399/04/31 17:12:02   |
0     0
یمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بیتا ناظمی |   1399/04/31 23:11:32   |
0     0
بیمه عمر برای همه مناسب است و باعث میشه یه پس اندازی برای اینده باشد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
درویشی |   1399/05/02 06:54:12   |
0     0
منظور از بیمه عمر سرمایه گذاری برای اینده و دوران بازنشستگی است
برای همه بسیا رمفید است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهین خواجوی |   1399/05/02 12:55:19   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه‌های عمر دو رویکرد دارند به شرط حیات هستند و به شرط فوت.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
پوریا سلیمانی چالی |   1399/05/02 17:05:09   |
0     0
با توجه به توضیحات ارائه شده به نظر می‌رسد بیمه ی عمر نه تنها برای پس از پایا ن عمر و ذینفعان بلکه در طول حیات فرد نیز می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
معصومه یاری علی ابادی |   1399/05/02 18:36:30   |
0     0
بیمه عمر برای افرادی که می خواهند پس انداز خوبی داشته باشند خوب وعالی است به شرط ان که با مقررات بیمه اشنایی داشته وان را رعایت کنند وتا اخر سررسید ان را نگه دارند تا از مزایای ان استفاده شود
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مسعودتاجیک |   1399/05/02 20:29:57   |
0     0
بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه‌گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبانی مالی، پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه عمر برای همه مناسب است و باعث میشه یه پس اندازی برای اینده باشد
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
فرزانه توحیدفر |   1399/05/03 21:29:57   |
0     0
بیمه عمر از زیر شاخه‌های بیمه اشخاص است و یکی از روش‌های ‌‌سرمایه‌گذاری بلندمدت است.از دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:
1-کودکان
2-سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مهدیه گلشائیان |   1399/05/04 12:49:59   |
0     0
بیمه عمر یک نوع سرمایه گذاری برای اینده است.
وبرای دو گروه توصیه میشود : کودکان وسالمندان
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مریم دهقان بنادکی |   1399/05/04 21:03:30   |
0     0
ک سرمایه گذاری دارای سود تضمین شده با هدف تامین امنیت اقتصادی و ایجاد آرامش در آینده وحال است.
دریافت وام بدون ضامن،پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی از مزایای بیمه عمر است.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
ابوالفضل شهاب |   1399/05/09 01:07:56   |
0     0
به زبان ساده بیمه عمر یعنی سرمایه گذاری به همراه سوددهی بلند مدت که در اینده پشتوانه ما می شود ودارای مزیت های زیادی است
دورویکرد بیمه عمر به شرط حیات و به شرط فوت هست
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سیده بنت الهدی مرتضوی |   1399/05/09 02:28:51   |
0     0
پوشش‌های اصلی بیمه عمر شامل پوشش‌ فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه است. به این معنی که شرکت بیمه وظیفه دارد در صورت فوت ‌بیمه‌گذار به صورت طبیعی یا در اثر حادثه، بر اساس شرایط ‌بیمه‌نامه به ذی نفعان او غرامت پرداخت کند.پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه ممکن است متفاوت باشد اما به صورت کلی این پوشش‌ها شامل موارد زیر است:دریافت وام بدون ضامن ،پوشش بیماری‌های خاص ،انواع سرطان، پیوند اعضا، سکته قلبی، سکته مغزی و عمل قلب پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی،پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی .بهترین بیمه عمر برای افرادی که آن را صرفا جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت خریداری می‌کنند، بیمه عمری است که حداکثر میزان حق‌بیمه پرداختی، حداقل پوشش‌های بیمه‌ای و حداکثر میزان سوددهی را داشته ‌باشد. همچنین برای آن دسته از افرادی که بیمه عمر را با توجه به مفهوم بیمه‌ای آن خریداری می‌کنند، بیمه عمری بهتر است که پوشش‌های کامل‌تر و مناسب‌تری را ارائه‌می‌دهد.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهروز باستانی اله ابادی |   1399/05/09 08:29:21   |
0     0
چه کسانی به پوشش بیمه عمر و تامین آتیه نیاز ندارند؟!

کسی که ادعا می کند از آینده با خبر است و به آینده خود اطمینان دارد.
شخصی که اطمینان دارد ورشکسته نخواهد شد و نیز بیمار هم نخواهد شد.
کسی که بتواند به راحتی چشم اندازی مناسب برای آینده خود داشته باشد و سود آن را تضمین کند و در عین حال بتواند از سایر پوشش های بیمه ای لازم برخوردار شود او هم نیازی به بیمه عمر ندارد.
شخصی که دوست ندارد در دوران کهنسالی و بازنشستگی در آسایش و رفاه به سر برد
ز دید کارشناسان داشتن این نوع بیمه برای دو قشر از جامعه لازم و ضروری است:

کودکان
سرپرست­‌های خانوار که سن و سال بالایی دارند.
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
سعید دامگی علی آباد |   1399/05/10 12:15:32   |
0     0
پرداخت هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه پرداخت خسارت در صورت بروز امراض خاص پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان پرداخت وام‎هایی مانند وام مسکن یا خودرو پرداخت خسارت در صورت از کارافتادگی پرداخت خسارت برای نقص عضو بر اثر حادثه
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
حمیدرضا منصوری محمد ابادی |   1399/05/12 19:07:13   |
0     0
بیمه عمر به زبان ساده میتوان گفت که سرمایه گذاری به همراه سوددهی است که میتواتد در اینده مارا در راه رسیدن به اهداف و پشتوانه ای مستحکم کمک کند
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
مرتضی جلالی فر |   1399/06/08 16:10:20   |
0     0
بیمه عمر از زیرشاخه های بیمه اشخاص است و یکی از روش های سرمایه گذاری بلندمدت است. بیمه عمر یعنی یک پس انداز، یک سرمایه گذاری با بهترین مزایا، یک پوشش برای خانواده و سرپرستش، یک پشتیبان مالی،پس اندازی مطمئن برای کسانی که به فکر آینده هستند.
بیمه عمر برای همه افراد جامعه مناسب است. و برای کودکان و سرپرست های خانوار که سن و سال بالایی دارند لازم و ضروری است..
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام گشتاسبی |   1399/06/09 19:07:24   |
0     0
بیمه عمر برای همگان ضروری بوده و هر شخصی با توجه هدف و شرایط زندگی و میزان درآمد خود میتواند اقدام به انجام و گسترش آن نماید.
انشااله اجباری بشه
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
بهنام گشتاسبی |   1399/06/13 21:44:42   |
0     0
نوعی سرمایه گذاری است
 پاسخ 
دیدگاه کاربران
دیدگاه کاربران

اخبار مرتبط

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics