دریافت خبرنامه و دعوت نامه
بازگشت به پورتال مرکزی

مقالات آموزشی دانش و سواد مالی خانواده

 

سواد مالی بر مجموعه مهارت و دانشی دلالت دارد که به افراد اجازه می دهد تا در مورد منابع مالی خود تصمیمات آگاهانه اتخاذ کنند. با نگاهی به کاستی‌های تربیتی در خانواده‌های ایرانی، کاستی در تربیت مالی را می‌توان از عمده‌ترین آن‌ها در نظر آورد. از این رو، از سوی نهادهای مختلف تلاش می‌شود دشواری ناشی از سواد مالی برطرف شود. با توجه به تجربه عینی از حرکت‌هایی که در این زمینه صورت می‌گیرد، برای ایجاد فرصت یادگیری سواد مالی در خانواده، در ادامه مقالاتی در این زمینه شامل معرفی پول، مفاهیم و سواد مالی و ... را مطالعه نمایید تا به ضرورت این موضوع آگاه شوید.

 

 

 

 

 

فرصت های بهینه خرید و استفاده

در این بخش دانلود نرم افزارها را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. توصیه می شود در ادامه آن را مشاهده نمایید.

 

 

معرفی کتاب

در این مبحث سعی شده بهترین کتب مالی به خوانندگان معرفی گردد تا با افزایش دانش خود در این زمینه به بهبود کیفیت تصمیمات مالی خود بیافزایند و مسیر موفقیت را برای خود هموار نمایند.

 

 

مدیریت پول

شاید از آن دسته آدم هایی هستید که همیشه از بی پولی شکایت دارید، چنین واقعیتی نشان می دهد که جای برنامه ریزی مالی در زندگی تان خالیست. اگر می خواهید بودجه بندی شما درست و اصولی باشد مقالات مدیریت پول را دنبال کنید.

 

 

مدیریت هزینه خانواده

شرایط اقتصادی زندگی اجازه نمی دهد تا به تمامی آنچه دلمان می خواهد، دست یابیم، از این رو مطالبی  را به مدیریت هزینه ها در زندگی شخصی و خانوادگی اختصاص دادیم؛ چرا که یقین داریم بسیاری از شما مایلید این کار را آغاز کنید.

 

 

 

 

مفاهیم مالی

تنها در صورتی که اطلاعات کامل درباره مفاهیم مالی داشته و بتوانید طبق دانسته های خود عمل نمایید می توانید در کسب و کار خود جزء بهترین ها باشید. در ادامه مقالات مفاهیم مالی را مطالعه نمایید.

 

 

 

مالی شخصی

همه فعالیت‌های مالی شخصی در حوزه حسابداری شخصی قرار می‌گیرند. حسابداری شخصی یک فعالیت کاملاً شخصی است که بخش اصلی آن به درآمد شخص و اهداف شخصی او بستگی دارد، در ادامه مقالات را مطالعه نمایید.

 

 

 

سواد مالی

در دنیای پیچیده امروزی داشتن حداقلی از سواد مالی حیاتی شده است. اهمیت یافتن سواد مالی به رشد و توسعه بخش مالی اقتصاد مربوط است و از این‌رو نگاهی کوتاه به مقالات برای درک اهمیت موضوع سواد مالی موثر خواهد بود.

 

 

 

مدیریت درآمد خانواده

حتما برای شما پیش آمده که روزهای پایانی ماه با کمبود بودجه مواجه شوید اما بعضی افراد رازهایی دارند که کمک می کند آخر ماه بدون کم و کسر به انجام کارهایشان بپردازند در اینجا به مواردی از این قبیل اشاره شده است آنها را مطالعه نمایید.

 

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics