دریافت خبرنامه و دعوت نامه
بازگشت به پورتال مرکزی

 

     استانداردها، دستورالعمل ها، قوانین و بخشنامه های حرفه ای و کاربردی حسابداری و حسابرسی

 

آنچه یک حسابدار حرفه‎ای باید بداند شامل مجموعه‎ای از مهارت‎ها، اطلاعات و استانداردهای حسابداری و قوانین است. بر اساس قانون تشکیل سازمان حسابرسی ایران از جمله وظایف این سازمان تدوین و تنظیم استانداردهای حسابداری می باشد بر اساس بندهای موجود در این قانون منبع تخصصی و رسمی تنظیم قوانین و ضوابط استانداردهای حسابداری و حسابرسی سازمان حسابرسی کشور اعلام گردیده است. هدف ارائه این بخش معرفی حسابداری، بخشنامه ها و قوانین حسابداری و مالیاتی و ...، برای مشتاقان در این زمینه می باشد تا در حیطه کاری خود موفق باشند و به بحران جدی دچار نشوند.

 

 

 

درباره حسابداری

در دنیای امروز که هر روز شکل تازه ای از ارتباطات اقتصادی به وجود می‌آید، نقش حسابداری به عنوان فراهم کنندگان اطلاعات مالی با استفاده از استانداردهای حسابداری بیشتر مشخص گردد. در ادامه با مطالعه مقالات با تعریف و مفهوم حسابداری بیشتر اشنا میشوید.

 

بخشنامه ها و دستورالعمل ها

از جمله مهمترین مواردی که حسابداران باید تسلط کافی به آن داشته باشند، استانداردهای حسابداری می باشد که به عنوان قواعد پایدار مورد پذیرش همگان قرار میگیرند اما در عمل به طور دائم در حال تغییرند. در ادامه استانداردها و بخشنامه های حسابداری را دنبال کنید.

 

سایر قوانین

در رشته حسابداری باید از قوانین موجود در این رشته اطلاع کافی داشته باشید و از آن در جهت ارتقای امور مالی مجموعه ای که در آن فعالیت دارید استفاده کنید در ادامه چند مورد از مهمترین قوانینی که یک حسابدار باید با آن آشنا باشد عنوان شده است آنها را مطالعه نمایید.

 

کار و تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است که مأموریت اصلی آن پوشش کارگران حقوق بگیر و صاحبان مشاغل آزاد است مهمترین خدمات سازمان تأمین اجتماعی برمبنای قانون تأمین اجتماعی و مقررات مربوط به آن، در ادامه بیان شده است آنها را دنبال کنید.

 

قوانین مالیاتی

تدوین قانون مالیات ها و اعمال آن از دو نظر مهم می‌باشد، از یک سو نقش مهمی در تأمین منابع مالی دولت دارد و از سوی دیگر در تنظیم امور اقتصادی کشور مؤثر است؛ برای مشاهده اصطلاحات و قوانین مالیاتی در ادامه انها را مطالعه نمایید.

 

استانداردهای حرفه ای

استانداردهای حسابداری در کشور ما توسط سازمان حسابرسی تدوین و تهیه می شود. این استانداردها، چارچوب اصلی فعالیت حسابداران را مشخص می نماید، در ادامه مروری براستانداردهای حسابداری و حسابرسی صورت گرفته آنها را از دست ندهید.

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
Web Analytics